Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelníci si připomenou sametovou revoluci

Zlínští divadelníci chystají na 17. listopad 2009 malé ohlédnutí do historie pod názvem Vzpomínání na sametovou revoluci.
Přidat na Facebook
„Mnozí z nás byli v roce ´89 ještě dětmi, když jejich rodiče vzrušeně sledovali dění na politické scéně, mnozí se na tom dění aktivně podíleli. Studenti a divadelníci tehdy „byli slyšet“ a vyprovokovali národ k hlasitému „NE“ tehdejší politické situaci. I když se ozývají skeptické zpochybňující hlasy, že to vlastně bylo úplně jinak, my, kteří jsme vše prožili, máme ony vzrušené a nadějné listopadové chvíle zřejmě navždycky hluboko v sobě. S odstupem dvou desítek let a s chladnou hlavou se chceme na sametovou revoluci a vydechnutí z dusící totality podívat tak, jak jsme tyto události prožívali my - ve zlínském (tehdy ještě gottwaldovském) divadle. K celé věci se ze všeho nejméně hodí patos a hlučné oslavy – vždyť i to se nám tehdy tolik protivilo,“ připomněla dramaturgyně MDZ Jana Kafková.

Památným okamžikům, které zlínští divadelníci prožívali v semknuté, kamarádské a otevřené atmosféře společně se zlínskými občany, věnuje zlínská scéna neokázalý večer v Divadélku v klubu. V místě, odkud zlínští divadelníci spolu s diváky vyšli poprvé ven veřejně projevit svou solidaritu se studenty na Národní třídě v Praze. Večer bude sledem vyprávění autentických zážitků, postřehů a vzpomínek. Promluví herci, divadelní zaměstnanci i hosté, kteří byli tehdy „při tom“: Ivan Kalina, Karel Semerád, Rostislav Marek, Radoslav Šopík a Helena Čermáková. K písním v jejím podání zahraje na klavír Richard Dvořák.

Srdečně zváni jsou i všichni zájemci, kteří by rádi také zavzpomínali. „Schválně – co se nám vybaví? Svíčky, klíče, euforie… Je to už dvacet let. Při skleničce v klubu ten samet trošku oprášíme,“ dodává Jana Kafková.

Vzpomínat na sametovou revoluci se bude v úterý 17. listopadu v 19 hodin v Divadélku v klubu.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 16. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Divadelníci si připomenou sametovou revoluci. Vychytané.cz. [Online] 16. 11. 2009. [Citace: 30. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2606. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelnici-si-pripomenou-sametovou-revoluci
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: sobota 30. září 2023 23:48