Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Labutí jezero v Městském divadle

Přidat na Facebook
Kouzelná podívaná v podobě špičkového provedení Labutího jezera v režii Pavla Ďumbaly a Hany Vláčilové letos v únoru nadchla tolik diváků, že se Městské divadlo Zlín rozhodlo opět pozvat Balet Státní opery Praha do Zlína. Inscenace vědomě ctí původní verzi díla Petra Iljiče Čajkovského a jeho velkolepý pohádkový ráz, současně však nechce zůstat nic dlužna ani obdivovatelům vytříbené baletní techniky. Městské divadlo Zlín nabízí svým divákům nejen činohru, ale i operu, operetu, muzikál a v sobotu 14. listopadu v 19 hodin ve Velkém sále právě baletní performanci.

Barvitý a tklivý příběh o lásce prince a něžné Odetty, kterou zlý Rudovous proměnil v labuť, si vydobyl nesmrtelnost díky strhující skladatelově invenci a také díky dochovaným choreografickým pasážím Maria Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory vzrušující výzvu k prezentaci vrcholné taneční brilance.V roli Odetty a Odilie vystoupí Nikola Márová (první sólistka Národního divadla v Praze), prince Siegfrieda ztvární Michal Štípa (první sólista Národního divadla v Praze), Rudovouse Milan Boček a Šaška Richard Hlinka. V ostatních rolích se zlínští diváci mohou těšit na Adrianu Spáčilovou, Jiřího Němečka, Zuzanu Hvízdalovou, Rebeccu King, Viktora Kociana a mnohé další.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 13. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Labutí jezero v Městském divadle. Vychytané.cz. [Online] 13. 11. 2009. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2603. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Labuti-jezero-v-Mestskem-divadle
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 04:56