Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínské jeviště rozehrají dvě nové komedie

Přidat na Facebook
Po premiéře Cyrana z Bergeracu začíná Městské divadlo Zlín zkoušet dvě nové inscenace, které budou mít premiéru na konci listopadu a v polovině prosince. Diváci se mohou těšit na nesmrtelnou komedii Carla Goldoniho Sluha dvou pánů v režii Jakuba Nvoty, jenž ve Zlíně nedávno režíroval oblíbený Dekameron, nebo komedii ze současnosti Kdo je tady ředitel? od slavného dánského filmového režiséra Larse von Triera v režii Pavla Kheka.

Jako první přijde na řadu SLUHA DVOU PÁNŮ, a to 5. prosince v 19 hodin ve Velkém sále.
„Carlo Goldoni, největší italský komediograf, napsal tuto hravou taškařici ve stylu tzv. komedie dell´arte. Což je originální žánr těžící hlavně z improvizace a ustálených typů postav. Herci - profesionální komedianti jím bavili obecenstvo na náměstích a tržištích. Nešlo o žádné velké myšlenky, ale o čirou plnokrevnou zábavu, což je ovšem um mistrovský. Jde o převleky, vydávání se za někoho jiného a o omyly z toho plynoucí. A o lásku i o peníze. Hlavně ale o radost a smích. Půvab této komedie není v příběhu, ale v tom, jak v něm postavy žijí, jak vtipné a živelné nám přinášejí situace. O své štěstí zde bojují dva zamilované páry, své cíle sledují dva vykutálení tatíci i několik mazaných sloužících - ale všem dá fleka Truffaldino, hrdina této nesmrtelné komedie,“ přiblížila dramaturgyně Jana Kafková.

Herecké obsazení Sluhy dvou pánů v režii Jakuba Nvoty je slibné: Radovan Král coby Truffaldino, v dalších rolích se budou o diváckou přízeň a potlesk ucházet Petra Domžalová (Clarice), Zdeněk Lambor (Silvio), Tamara Komínková (Beatrice), Rostislav Marek (Florindo), Zdeněk Julina (Pantalone), Romana Julinová (Smeraldina), Luděk Randár (Doktor) a Jan Leflík (Brighella).

Předvánoční premiérou 19. prosince v 19 hodin ve Velkém sále bude KDO JE TADY ŘEDITEL?
„Skvělá dánská komedie filmového režiséra Larse von Triera byla zároveň zfilmována. Vychází z nezvyklé situace - majitel počítačové firmy Ravn chce prodat svou společnost novému zájemci. Ravn má však problém - když před lety začínal, vymyslel si fiktivního ředitele celé společnosti, díky čemuž vyřešil své tehdejší problémy a navíc všechna pozdější nepříjemná rozhodnutí mohl na vymyšleného ředitele svést. Když chce ale zájemce o koupi vyjednávat výhradně s neexistujícím ředitelem, musí nalézt náhradu. A osloví nepříliš úspěšného herce – Kristoffera. Přepis firmy se však nepodaří napoprvé a Kristofferovo angažmá v roli ředitele, které mělo skončit podpisem smlouvy, se náhle protáhne. Kristoffer se dostává do kontaktu s podřízenými a vzniká velké množství komických situací. Lars von Trier napsal skvělou, aktuální komedii, která s nadsázkou nahlédne do prostředí velkých firem,“ řekl dramaturg Vladimír Fekar.
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 20. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Zlínské jeviště rozehrají dvě nové komedie. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2578. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinske-jeviste-rozehraji-dve-nove-komedie
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:08