Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelní přehlídka NARÁZ 2009

Lákavé divadelní menu připravilo Městské divadlo Zlín pro všechny své příznivce na 10. až 12. listopadu, kdy jeho herci takřka NARÁZ sehrají vybrané tituly uplynulé divadelní sezony a inscenace sezony nové na stejnojmenném interním minifestivalu NARÁZ 2009. Maraton, který zkouší psychickou i fyzickou kondici zlínských herců, je pro divadlo rekapitulací a bilancí roční práce. Letošní ročník bude už jedenáctý.
Přidat na Facebook
Třídenní program zahrnující celkem osm inscenací ve Velkém sále, Studiu Z a Divadélku v klubu oficiálně odstartuje v úterý 10. listopadu v 10 hodin ve Velkém sále pohádkou pro nejmenší Jak šlo vejce na vandr. Odpoledne bude patřit scénické koláži o Janu Werichovi Když už člověk jednou je..., která začne v 15 hodin ve Studiu Z. Večerní program vypukne v 19 hodin slavnostním vyhlášením výsledků divácké ankety Aplaus 2009 v kategoriích nejlepší inscenace sezony, nejlepší ženský herecký výkon a nejlepší mužský herecký výkon. Lidé mohou v této anketě stále hlasovat, a to až do 29. října. Udělena bude také Cena ředitele divadla. Poté na diváky čeká představení Cyrano z Bergeracu, první večerní podzimní premiéra nové sezony.

„Festival Naráz je interní divadelní přehlídkou určenou především odborné veřejnosti z řad divadelních kritiků a teoretiků, z řad studentů divadelních oborů ať už praktických či teoretických. Je to jakýsi vstřícný krok našeho divadla, kterým nabízíme veřejnosti možnost zhlédnout všechny premiéry uplynulé sezony během tří dnů. Proto i off program, který přehlídku provází, vychází z potřeb a z kontaktu právě s touto odbornou veřejností. Letos chceme celý doprovodný program postavit na sloganu "Městské divadlo Zlín včera, dnes a zítra". Přehlídku budou doprovázet projekce televizních záznamů inscenací zlínského divadla z osmdesátých a devadesátých let. Přehlídka pak vyvrcholí kritickým seminářem na téma Zlínské divadlo v kontextu České republiky. Věříme, že právě z diskusí může vzejít i určitá inspirace pro zlínské divadlo "zítra". Uspořádání tohoto festivalu, zhuštění ročního repertoáru divadla do tří dnů, je velkým fyzickým i organizačním vypětím pro všechny složky divadla, ale věřím tomu, že toto vypětí má svůj smysl a že se nám právě v kritické reflexi může bohatě vrátit,“ řekl umělecký šéf divadla Petr Veselý.

Při příležitosti Narázu 2009 se uskuteční také autogramiáda herců Kateřiny Králové a Gustava Řezníčka po představení Eva tropí hlouposti ve středu 11. listopadu, které začíná v 19 hodin ve Velkém sále.

Celý program přehlídky najdete na webových stránkách divadla www.divadlo.zlin.cz v sekci Přehlídka Naráz 2009.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 7. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Divadelní přehlídka NARÁZ 2009. Vychytané.cz. [Online] 7. 11. 2009. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2573. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelni-prehlidka-NARÁZ-2009
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 11:29