Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Celý Shakespeare za 2 hodiny

Divadelní fast food s názvem SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH.
Přidat na Facebook
Shakespeare se v krátkém čase objevuje v Městském divadle Zlín hned dvakrát. Na konci října poctil svoji návštěvou Divadélko v klubu uznávaný překladatel Martin Hilský, který spolu s hudebním skladatelem Danielem Dobiášem divákům odhalil kouzlo Shakespearových Sonetů. Na počátku listopadu zazní myšlenky tohoto velikána dramatické literatury i ve Velkém sále. Pro velký divácký ohlas se v pátek 6. listopadu v 19 hodin do krajského města letos už podruhé vrátí divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matejkou pod názvem SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH.

První příležitost zhlédnout tento originální kousek od autorské trojice Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer měli milovníci shakespearovských variací v květnu na mezinárodním divadelním festivalu Setkání 2009 Stretnutie.
Divadlo v Dlouhé Praha se rozhodlo tento nevšední text inscenovat jako první v České republice. Tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách. Inscenace v režii Jana Borny a kol. se může pochlubit oceněními z letošního IX. ročníku GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle Pardubice.

„S textem, který do dvou hodin vměstnal 37 Shakespearových her, si výborně poradili tři herci Jan Vondráček, Miroslav Táborský a Martin Matejka. Skvěle fungují jako klaunské trio dodržující schéma dvou suverénů a jednoho mírného nekňuby a jejich dryáčnické komediantství a vynalézavost maximálně komunikuje s diváky. Zjevně s chutí improvizují a vymýšlejí, ostatně netají se tím, že scénář hry jim byl spíš orientační mapou,“ napsala k představení Jana Machalická.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 2. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Celý Shakespeare za 2 hodiny. Vychytané.cz. [Online] 2. 11. 2009. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2572. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cely-Shakespeare-za-2-hodiny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 11:57