Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Laibach a Juno Reactor společně? Ano!

Laibach vystoupí společně s Juno Reactor v pražském Lucerna Music Baru 9. prosince. A Vychytané.cz je u toho! Víc v článku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dvojkombinace Laibach a Juno Reactor!
středa 9. prosince 2009 19:00
(konec +- čtvrtek 10. prosince 2009 02:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Co ještě dnes dodat ke slovinským Laibach? Fanoušci stylu EBM jsou uneseni každým jejich vystoupením, Laibach jsou pro ně doslova modlami. Viděli jste je vystupovat jako temné kazatele, viděli jste jejich přepracování hudby J. S. Bacha, v prosinci vás však Laibach opět překvapí. Jejich nadcházející turné je totiž dvojprogramem, kdy se Laibach podělí o pódium s další legendou tvrdé elektronické hudby, anglickým projektem Juno Reactor.


Laibach a Juno Reactor poprvé zkřížili své cesty již v roce 1994 na londýnské Harrow Road, v tehdejším sídle vydavatelství Mute Records. Juno Reactor tehdy přijali nabídku zremixovat hit Final Countdown. Naopak na album Jesus Christ Superstars Laibach zařadili svou předělávku skladby God id God, která původně pochází od Juno Reactor.

Od té doby se obě formace ještě několikrát setkali, až letos se opět vrátili ke společné tvorbě. Laibach si přizvali hlavní postavu Juno Reactor Bena Watkinse na pozici producenta svého nového projektu Volkswagner, který by se měl pohybovat v širokém rozpětí žánrů elektro – vážná hudba – experimentální jazz. Naopak Ben Watkins požádal Laibach, aby natočili hudbu ke vznikajícímu filmu Iron Sky, který má být dokončen za dva roky. Oslavit uměleckou spolupráci společným turné nakonec přišlo oběma stranám jako samozřejmé. Laibach a Juno Reactor se podívají do mnoha zemí východní i západní Evropy. Na co se můžeme těšit?

Jak už se ukázalo na prvním společném koncertě v jejich domovské Ljubljaně, Laibach se již připravují na nadcházející výročí třiceti let na hudební scéně, a tak potěší své skalní příznivce novými verzemi písní ze svého raného období. Kromě aktuální tvorby tak tedy uslyšíme také písně z osmdesátých let, jako „Država,“ „Brat moj,“ nebo „Mi kujemo bodočnost.“


Juno Reactor budou naopak mít za úkol představit se poprvé českému publiku, přestože ve Velké Británii je jejich jméno známým pojmem. Kapely jako Prodigy nebo Chemical Brothers přiznávají ve své tvorbě vliv Juno Reactor. Produkce Bena Watkinse a spol. se pohybuje na pomezí goa trance, EBM a techna, proslavili se spoluprací s pornohvězdou Traci Lords, velmi populární byl jejich singl Control ze soundtracku filmu Mortal Kombat a i další filmaři pochopili, jak je jejich hudba pro film vhodná – Juno Reactor jsou slyšet ve snímcích Matrix 2 a 3, Animatrix, Beowulf, Tenkrát v Mexiku, Ztraceni ve vesmíru, Likvidátor, Virtuosity… Jejich koncert by ve filmovém kontextu mohl připomínat Matrix, Mad Maxe či Blade Runnera. Juno Reactor se za pomoci jihoafrických perkusionistů a dalších spolupracovníků z celého světa zaměří na své poslední album Gods and Monsters.

České příznivce tvrdé netaneční elektronické muziky čeká dvojkombinace, jaká tu ještě nebyla. Laibach a Juno Reactor zahrají 9. prosince v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert budou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 550,- Kč + poplatky, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 650,- Kč.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 24. 10. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Laibach a Juno Reactor společně? Ano!. Vychytané.cz. [Online] 24. 10. 2009. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2555. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Laibach-a-Juno-Reactor-spolecne?-Ano!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 23:33