Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Interview s irskou madam Clodagh!

Posledních pár volných dní a nastane den D pro všechny fanoušky taneční hudby nejen slováckého kraje.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition 8
úterý 27. října 2009 20:00
(konec +- středa 28. října 2009 04:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Mluvíme o úterku 27. října, kdy k nám do KD Topolná na uherskohradišťsku přivane techno sound oblíbené DJane Clodagh z Irska. Pro tuhle významnou událost jsme s ní připravili rozhovor.

Ahoj Clodagh, jak se máš? Pomalu nám končí léto, tak na začátek trochu tradiční otázka, jak jsi jej prožila, měla jsi nějaké zajímavé hraní nebo zážitek?
Ahoj, mám se velmi dobře, děkuji za zeptání. Léto jsem si užila báječně, zahrála jsem si na mnoha skvělých parties v Londýně, v Česku, v Polsku a Bulharsku, na několika velkých festivalech (Glanstonbury, Lovebox a Global Gathering) a taky jsem byla na úžasné dovolené v Africe. Byla jsem v Tanzánii, kde jsme s kamarádem zdolali horu Kilimandžáro a pomohli jsme tím vydělat spoustu peněz pro charitu. Pak jsem navštívila rajský ostrov Zanzibar, kde jsem si užila spoustu šnorchlování a podobně. Byla jsem v Africe poprvé a úplně jsem si ji zamilovala.

Tady u nás v ČR jsi už několikrát hrála, jak se ti u nás líbí? Jezdíváš jsem pouze na hraní nebo jsi tu někdy zůstala třeba několik dní, prohlédnout si památky nebo třeba navštívit nějakou jinou party?
Do Česka vždycky jezdím hrávat moc ráda. Parties jsou vždycky úplně parádní, protože lidé tady parties milují. Zatím jsem v Česku byla jen na hraní, ale něco málo jsem už viděla a opravdu moc se mi tu líbí a určitě bych chtěla vidět víc, ale k tomu bych bohužel potřebovala více volného času.

Pocházíš z Irska, odkud jsou, myslím, velmi známé kroje a tradiční hudební nástroj dudy. Hrála jsi na ně někdy a jak vzhlížíš k těmto irským tradicím?
Haha! Myslím, že sis to popletl se Skotskem, dudy a kroje se sukněmi u mužů jsou velká skotská tradice. Irsko je velmi známé pro svou typickou irskou hudbu a tanec. Irské tance jsem dělala mnoho let a byla jsem úspěšná na spoustě soutěží! Tančila jsem sólo a taky skupinové tance, kde se tančí ve skupince 8, 6, 4 nebo 2 lidí. Díky skupině Riverdance jsou tyto tance velmi známé a proslulé.

Z Irska je rovněž velmi známé a i u nás oblíbené pivo Guiness, máš ho ráda, nebo preferuješ jiné druhy pití?
Joo, teď je to správná země! Hehe! Máš pravdu Guinness je opravdu hodně známý a hodně irský. Je dobrý mimo jiné proto, že obsahuje hodně železa, ale taky se z něj tloustne! Abych pravdu řekla, tak jsem alkohol 9 let nepila! Teď si příležitostně dám nějaké to pivko, ale mé oblíbené pití je Mojito!

Jak víme, máš za sebou i úspěšnou tour s Carlem Coxem, jak vzpomínáš na tyto parties a jak se ti podařilo dát dohromady s tímto legendárním Djem?
Ano, tour s Carlem Coxem (mým hrdinou) byla úžasná. Stále nemůžu uvěřit, že se mi něco takového povedlo. Před pár lety jsem se chystala do televizní show „The Joy Of Decks“ a napsala jsem Carlovi s prosbou o radu a on byl tak hodný,že mi odpověděl. Poté jsem jej slyšela hrát na jednom festivale a znovu jsem mu napsala. Napsala jsem mu, že bych pro něj někdy ráda zahrála jako warm up DJ na jeho akci a poslala jsem mu několik demo setů. No a Carl mě pak pozval na turné po Francii. Bylo to ohromné!

Máš s Carlem nějaký opravdu zajímavý zážitek z této tour?
Celé to byl jeden velký zážitek, pěkně náročné cestování a spousta hraní. Hraní pro 4 tisícové davy na Carl Cox and Friends parties bylo opravdu nepopsatelné. Nejvíc jsem si užila akci v Toulouse, kde jsem hrála po Sashovi a po mě hrál Carl. Bylo to parádní! Carl je skvělý chlap, opravdový gentleman a můj velký DJský vzor. Každý den na turné s Carlem byl skutečně zajímavý a zábavný.

Na party s tebou vystoupí i Jerry rezidentní DJ no.1 techno eventu Apokalypsa, kde jsi nedávno vystoupila. Tvůj set zde většina clubberů označila jako nej vystoupení večera. Jak vzpomínáš na toto vystoupení?
Wow, to jsem moc ráda, že si lidé můj set užili. Ta párty byla opravdu úžasná, byla to má první opravdu velká akce v Česku a z lidí na parketu jsem byla úplně mimo, lidi tu opravdu vědí, jak si párty užít a já jsem si naprosto užila každou minutu mého setu.

Podobné úspěchy by ti určitě mohl závidět každý ať už mladý začínající, tak i tzv. zaběhnutý DJ, co bys poradila mladým DJům, aby byli podobně úspěšní jako ty?
Ráda bych poradila mladým DJům aby si hraní užívali a věřili sami sobě. Nezkoušejte napodobovat ostatní DJs… vyvíjejte svůj vlastní styl a svůj vlastní sound. Aby jste v konkurenci obstáli, musíte se od ostatních lišit a taky musíte lidi bavit. Pro více rad můžete navštívit DJing Tips stránku na mém webu www.djclodagh.com/djintips.htm

Party se uskuteční ve slováckém kraji kde se popíjí víno a slivovice, máš už nějaké vlastní zkušenosti s těmito alkoholickými nápoji?
Poprvé, když jsem hrála v Česku, mě jeden můj kamarád poprosil, abych mu přivezla láhev slivovice. Další den jsem s ním hrála na párty v Londýně, byl opravdu šťastný, když viděl tu láhev a pořádně se tou slivovicí opil! Taky jsem ochutnala, ale pro mě je to příliš silné!

Dnešní svět už několik let obletuje „moderní“ hudební směr, minimal? Oslovil tě nějak? Ty máš asi ráda něco svižnějšího, ne?
Mám ráda každou hudbu, co mě dokáže rozhýbat. Neřeším, jak tomu kdo říká, prostě když je to dobrý track, budu to hrát. Mám ráda groovy, funky, tvrdší tracky, melodické tracky, jemnější beaty, prostě když se mi to libí, neřeším, jaký je to styl.

Spousta známých umělců se zabývá různými charitivními vystoupeními, máš už zkušenosti s něčím podobným?
Miluju pomáhání charitě, myslím, že je to hodně důležité. Charita dělá spoustu dobré práce, pomáhají lidem, kteří to opravdu potřebují a spoustě lidí pomáhají přežít. Většina charit jsou nezávislé organizace, což znamená, že nejsou financovány státem a jsou závislé pouze na příspěvcích a pomoci lidí. Od doby, kdy jsem začala s Djingem, jsem už hrála na spoustě charitativních akcí a zúčastnila se různých sportovních akcí, díky kterým jsem pomohla vydělat peníze mnoha různým charitativním organizacím. Teď nedávno jsme s mým kamarádem výstupem na Kilimandžáro vydělali 1,030 liber pro děti v Africe a 1,450 liber na boj proti rakovině. Více informací můžete najít zde... www.justgiving.com/ben-clodagh-kilimanjaro S trochou času a snahy se něčeho podobného můžete zúčastit taky.

Díky za rozhovor.
Taky díky, zpět do Česka se opravdu těším! Uvidíme se na parketě!

SE crew

Info k akci: www.sonne.freeparties.net
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 24. 10. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Interview s irskou madam Clodagh!. Vychytané.cz. [Online] 24. 10. 2009. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2550. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Interview-s-irskou-madam-Clodagh!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:09