Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Balada pro banditu: jeden lístek ze dvou bude zdarma!

Akci 1+1 připravilo Městské divadlo Zlín na sobotu 24. října, kdy v 19 hodin uvede slavný zbojnický muzikál o lásce a zradě Balada pro banditu. K jedné zakoupené vstupence získají lidé druhou zdarma.
Přidat na Facebook
Obec Koločava, hrdinové Nikola, Eržika, Derbak, Kubeš, ale i hejno havranů a spousta známých melodií – to je slavný zbojnický muzikál o lásce a zradě Balada pro banditu z autorské dílny Milana Uhdeho a Miloše Štědroně na zlínské scéně. Inscenace o bolavé lásce, nezkrotné touze po svobodě, zradě, úplatnosti a pomstě, která měla premiéru v červnu 2008, sklízí již tradičně dlouhý a bouřlivý potlesk.

Režisér Dodo Gombár známý muzikál oblékl do rockového hávu – na jevišti kromě celého souboru zlínského divadla a několika přizvaných hostů vystupuje i živá šestičlenná kapela ve složení Jitka Šuranská (housle), Zdeněk Marušák (saxofon, flétna, klarinet), Libor Mikoška (kytara), Richard Dvořák (klávesy), Josef Vojtášek (baskytara) a Petr Holásek (bicí, perkuse).

Jedinečné zlínské zpracování je originální také působivou scénou od Jaroslava Milfajta, který jeviště dekoroval kmeny stromů tak, aby zdůrazňovaly drsnost a syrovost příběhu.
V roli Eržiky vystupuje Kateřina Králová a postavu Nikoly ztvárňuje Zdeněk Lambor. V dalších rolích účinkují Tomáš Slepánek, Helena Čermáková, Hana Mrázková, Barbora Kocmánková, Radoslav Šopík, Radovan Král, Romana Julinová, Pavel Vacek, Rostislav Marek a mnozí další.
Představení pěvecky a pohybově dotváří sbor, který je nazýván Pamětí Koločavy: skládá se ze starých a mladých havranů v podání zlínských herců. „Moc krásný je nápad se sborem havranů, dodává celé inscenaci zvláštní atmosféru,“ řekl autor scénáře Milan Uhde, který považuje zlínskou verzi Balady za jednu z nejzdařilejších. Jako mladý havran vystupuje v představení také držitelka Ceny Thálie 2008 Petra Hřebíčková
Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 20. 10. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Balada pro banditu: jeden lístek ze dvou bude zdarma!. Vychytané.cz. [Online] 20. 10. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2539. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Balada-pro-banditu:-jeden-listek-ze-dvou-bude-zdarma!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 07:16