Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ať žijí rytíři

Komediální pohádka, ve které se sekají hlavy, děti se prohánějí na koních a Pavel Kříž se snaží překvapit svou hláškující postavou.
Přidat na Facebook
Snímek se odehrává ve středověku na malé tvrzi (hrad bych to nenazývala). Martin z Vamberka je otec pěti dětí, šlechtic a čestný rytíř. Poté co je nařčen z čarodějnictví a loupežnictví, odjíždí ke králi se ospravedlnit. Doma nechá pět čiperných dětí, které jen tak chvíli neposedí. Jenomže okousek dál má svou pevnost Albrecht z Krvenos, který hanebné pomluvy vymyslel, aby mu připadlo Martinovo obydlí i s bohatsvím.

Martin je uvězněn i ze svými sluhy na jeho hradě. Padli mu do rukou díky lstivé léčce. Albrecht se mezitím vydá zabít jeho ratolesti a zmocnit se toho po čem prahne. Jenomže nepočítal s tím, že se budou Martinovy děti v čele s nejstarším Petrem bránit. A tak děcka rozpoutají dobrodružství na život a na smrt.

Karel Janák má za sebou pubertální komedie a je zařazován do kategorie nejlepších a nejzábavnějších režisérů, což pochybuju. Jeho humor je občas až moc bizarní a nepochopitelný, ale nemám právo ho soudit. Na filmu se mi líbí kamera a některé akční prvky. Odsuzuji, když je to film pro děti a rodinu, že malá holka sedí u toho, jak jejímu kočímu seká zlý rytíř hlavu, příjde mi to moc hrrrrrrrr.

Taky bych lépe vybrala herce. Nejvíce je to vidět na záporákovi Křížovi, nejde mu to ani za mák. Pořád jsem ho viděla jako alkoholika z novácké Ulice. Pak jsou tu děti. Tři z nich budiž, jakž takž, další dvě děcka jsou hrozně strojené až únavné na poslech. Tereza Voříšková teď hraje skoro všude, ale myslím si, že tam nemusela ani být. Janák si neodpustil zakomponovat do tého pohádky trochu pubertální nadsázky, první románek apod. Není to moje kafe. Není to prostě ono. Na Vánoce bych k tomu svoji tříletou neteř nepustila. Dobrá, nebudu jenom černit. Hudba je luxusní, tečka.

P.S: Taky jsem nepochopila, proč když se celou dobu mluví o králi, se najednou objeví královna. :D

Ať žijí rytíři
Birth of the Knights, The

Historický / Dobrodružný
Česko, 2009, 105 min


Režie: Karel Janák
Hrají: David Prachař, Dany Mesároš, Ivana Korolová, Pavel Kříž, Tereza Voříšková, Matěj Hádek, Martin Písařík, Štěpán Krtička, Jan Komínek, Andrea Žádníková, Michal Beran, Vilém Udatný, Milena Dvorská, Jiří Strach, Predrag Bjelac, Jan Battěk, Ota Jirák, Otmar Brancuzský, Lenka Krobotová, Michal Gulyáš, Zdeňka Žádníková - Volencová, Daniel Svoboda

joslin
(Petra Hrabalová)
pondělí 19. 10. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Ať žijí rytíři. Vychytané.cz. [Online] 19. 10. 2009. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2533. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/At-ziji-rytiri
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 05:34