Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

BUSH with ANDY C & MC GQ

Představujeme DJ Andy C a MC GQ, kteří vystoupí v praze 16. října! Víc v článku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BUSH
pátek 16. října 2009 22:00
(konec +- sobota 17. října 2009 05:00)
Roxy
Praha (CZ)

Andy C :: who's


Andy C je nejlepší drumandbassový DJ. Můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom vést spory, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Andy získal tento titul v anketě vlivného britského dnb webu Drum & Bass Arena předloni už pošesté, a to je rekord. Andy C je superstar. Tuhle pozici si tvrdě vydřel. A taky byl vždy ve správný okamžik na správném místě.

Za jeho úspěchem se skrývá obrovské nadšení, s jakým už v pěti letech mlátil doma do bubnů, a typická beraní tvrdohlavost a výdrž, se kterou vyčkával teenager Andrew Clark celé noci v klubu Telepathy až do rána, aby mohl nastoupit za gramce, kdyby někdo z DJs nedorazil. Nemalý podíl na tom, kam až to dotáhnul, mají taky správní lidé, kteří mohli Andyho v ty správné okamžiky posouvat na ta správná místa. Tímto děkujeme jeho starší sestře Sarah, která se v roce 1990 postarala o historický moment, když tehdy třináctiletého brášku vytáhla na jeho první rave party.

Andy ladil elektronickou muziku na pirátských rádiích už koncem osmdesátých let a sám se pokoušel skládat na svém Commodore. Tvůrčí reflex v něm vzbudil nejspíš track Voodoo Ray od A Guy Called Gerald - jeho remix si poslechl rodinný známý, Ant Miles, který se trošku víc vyznal ve zvuku, a nabídl talentovanému Andymu spolupráci. Ta nakonec vygradovala v roce 1992 založením labelu RAM, který nese jméno na památku Andyho znamení horoskopu a oné beraní vůle. Prvním počinem bylo EP Sour Mash, do jehož výroby vrazili tisícilibrovou půjčku od strýčka. Sami obíhali obchody a desku nabízeli. A chytli se. Patnáctiletý, školou povinný Andy, začíná zkoušet štěstí po nocích i jako DJ v rádiu a v klubech. O rok později přichází první velký hit, Valley of the Shadows, pod kterým jsou podepsaní Andy s Antem jako Origin Unknown. Časem se přidává i Andyho kámoš Shimon a společně ve trojici jako RAM trilogy vydávají známé album Molten Beats. Od roku 2003 mixuje Andy kompilace Nightlife, dosavadní tři díly si vydobyly slušnou oblibu. Vydavatelství postupně získalo skvělé jméno a neotřesitelnou pozici, zaslouženě vyhrává hodnocení nejlepší label nejen u kritiků, ale i u posluchačů a DJs.

www.myspace.com/andyramrec
www.ramrecords.co.uk

MC GQ :: who's


Hudba je jeho život. Vyrůstal v muzikální rodině, na škole si s kámošem (MC Det) bubnovali do lavic a zkoušeli freestyle rap. Na sklonku 80. let si zamiloval acid house a začal pořádat vyhlášené party. Když viděl, co za gramci umí DJ Hype, rozhodl se chopit mikrofonu a od počátku 90. let buduje svoji kariéru jako drumandbassový MC. Zazpíval si s mnoha známými jmény po celém světě a je schopný doprovodit DJe, ať hraje jakkoli jemné či drsné breaky. „Musíte porozumět náladě publika a tomu přizpůsobit svůj styl," říká MC, který moc dobře chápe, že jeho místo je právě mezi DJem a lidmi. text: Elis (drumandbass.cz)

www.myspace.com/mcgq
www.emcee-recordings.co.uk
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 16. 10. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. BUSH with ANDY C & MC GQ. Vychytané.cz. [Online] 16. 10. 2009. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2530. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/BUSH-with-ANDY-C-&-MC-GQ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.091s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.205.26.39
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 20:34