Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dub banda Zion Train opět v Česku!

Zion Train jsou průkopníky dubové hudby a tanečního reggae už nesčetnou řádku let. Přijedou 1. listopadu do Prahy a Vychytané.cz jako mediální partner je u toho! Víc info v článku ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Zion Train live
neděle 1. listopadu 2009 19:00
(konec +- pondělí 2. listopadu 2009 02:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
V devadesátých letech byli silně zapojeni do alternativní a undergroundové kulturní scény, uznáváni svým okolím jako představitelé reggae v nezkalené původní formě. Jejich největší síla spočívá v živém vystupování, při němž mísí elektroniku s akustickými nástroji a předními vokalisty.

Zion Train jsou jedním z nejplodnějších uskupení na reggae scéně, nekonečná řádka jejich nahrávek, produkcí, remixů, magazínů, CD-Romů, internetových projektů a sound systémů mluví sama za sebe. Své první nahrávky vydávali na vlastním labelu Universal Egg, než přešli pod křídla China Records. Z té doby pochází také jejich úspěšné album „Homegrown Fantasy“ a singl „Get Ready,“ jenž se stal vůbec první dubovou písní, k níž byl natočen videoklip.

Jejich desky zní i dnes velmi svěže, proto došlo i na reedice prvních, dlouhou dobu nedostupných alb „A Passage To Indica“, „Natural Wonders Of The World In Dub“ a „Siren,“ z nichž zejména to posledně jmenované je vnímáno jako předzvěst dubové vlny, která se počátkem devadesátých let přehnala světovou hudební scénou. Nejnovější, už deváté studiové album nazvané „Live as One“ bylo velice vřele přijato hudebními příznivci i kritiky. Zion Train za tuto desku získali Reggae Grammy v kategorii nejlepší dubové album a vzápětí si jej nechali zremixovat podobně smýšlejícími producenty z celého světa (mimo jiné Rob Smith, Digital & Vibronics, RDK Sound System či Professor Skank).

Žánrově se remixové album dotýká jak dubu, v němž jsou Zion Train jako ryba ve vodě, tak například dubstepu či drum’n’bassu. K příležitosti vydání této kolekce se během podzimu a zimy 2009 odehraje turné zahrnující patnáct zemí světa. Zion Train se vrací do klubů osvěženi žhavou festivalovou sezónou, a ačkoliv už hrají bezmála dvacet let, stále jsou připraveni těšit publikum svou acidovou taneční verzí karibských rytmů. Jejich cestovní itinerář je mimo jiné opět jednou zavede k nám do České republiky. Čeští fanoušci se budou se Zion Train moci setkat 1. listopadu v pražském klubu Lucerna Music Bar.


Vstupenky k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 250,- Kč + poplatky, na místě za 350,- Kč.

Links:
www.myspace.com/ziontrainindub
www.wobblyweb.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 15. 10. 2009 10:00
Prachař, Štěpán. 2009. Dub banda Zion Train opět v Česku!. Vychytané.cz. [Online] 15. 10. 2009. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2523. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dub-banda-Zion-Train-opet-v-Cesku!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 18:45