Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Longital zavítá do 3opic

Longital jsou tři zvukoví cestovatelé: Shina (zpěv, basová kytara), Daniel Salontay (zpěv, kytara, smyčec) a virtuální elektronický spoluhráč Xi Di Nim (laptop, Lemur Jazz Mutant, organická elektronika, zvuky prostředí, loopy, sample).
Přidat na Facebook
Longital vznikl v roce 2004 v Bratislavě. Písničkáři 21. století Daniel Salontay a Shina spojili svoje síly, elegantně vykročili mimo hranice hudebních žánrů i Slovenska a stihli už okouzlit posluchače v 11 zemích Evropy. Skupina vydává alba ve vlastním vydavatelství Slnko records.

Léčivá hudba Daniela Salontaye a Shiny je silná a srozumitelná. Elektronické písničkářství s jakoby přivřenýma očima: ještě ne sen, ale už ne ani bdělá realita. Texty ve slovenštině přinášejí poetiku z cest a z kopce Longital nad Dunajem, kde Dano a Shina žijí a tvoří. Longital je nezaměnitelný i díky Danově virtuózní hře smyčcem na kytaru a využití v našich končinách nevídaného hudebního nástroje – dotykové obrazovky Lemur Jazz Mutant.Prvním albem autorské dvojice je „Sveta Diely/Continents“, které na Slovensku vyšlo ještě pod původním názvem skupiny Dlhé diely. V říjnu 2006 vydali Longital album „Výprava/Voyage“, po dvou letech, v říjnu 2008 vyšlo album „Gloria“, které potvrzuje, že Longital hrají osobní hudbu, která upokojuje mysl a hýbe tělem.

Na jaře 2009 skupina Longital vydala ve vlastním vydavatelství remixové album Revoyaged. Autory remixů nejúspěšnějších písní z předchozího alba Výprava/Voyage jsou například Floex, Miou Miou, Egggnoise, Karaoke Tundra & Peťo Tázok, Andrej Bako, Foolk, Nové mapy a DJ Peal. V květnu odehrál Longital dva koncerty na prestižním francouzském festivale Les Printemps de Bourges, v létě se skupina objevovala především na festivalech v České republice, kam se vrací i na podzimní turné, jež odstartují koncerty 1. října v Bratislavě a 2. října ve Vídni. Celý měsíc bude pak Longital vystupovat na pódiích v Čechách a na Moravě, vyjma jediného koncertu v Martině.

So 24.10.09 CZ Vsetín – 3opice www.triopice.cz

Po několika společných koncertech se Swell Season byl v roce 2007 Longital pozván jako předskokan na koncertní šňůru The Frames v Čechách a Rakousku.

Kromě Čech, Moravy a Slovenska Longital často koncertují ve Francii, v Polsku, v Maďarsku a zavítali i do Anglie, Irska, Německa, Švýcarska, Rakouska, Ruska a Finska.

www.longital.com
www.facebook.com/longital
www.myspace.com/longital
www.slnkorecords.sk


Hondzix
(Jan Přikryl)
sobota 17. 10. 2009 08:00
Přikryl, Jan . 2009. Longital zavítá do 3opic. Vychytané.cz. [Online] 17. 10. 2009. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2521. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Longital-zavita-do-3opic
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 00:18