Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

APOKALYPSA ZAOSTŘUJE NA JASON LITTLE

Ten opravdový masakr! Jason Little!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa - Techno Energy
pátek 20. listopadu 2009 21:00
(konec +- sobota 21. listopadu 2009 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Máte rádi pořádné a zběsilé hardtechno? Pak jste už určitě někdy slyšel jméno Jason Little. Zarytý zastánce pekelného BPM, který kašle na módní trendy v taneční hudbě a tvrdě se věnuje jen tomu, co ho baví už od útlého mládí. Pojďme si jeho kariéru probrat od začátku...Jason Little, vlastním jménem Sven Reuter, se narodil počátkem divokých 80. let v Německu. Od prvního dne, kdy slyšel elektronickou taneční hudbu mu bylo jasné, že svůj život chce zasvětit samplerům, ostrým beatům a pořádné hudbě. Od 8 let hrál na keyboard, kde získal základy znalostí o rytmice, dynamice a tóninách. Rodiče byli šťastní ze Svenova muzikálního nadání, podporovali jeho talent a ve skrytu duše doufali, že z něj jednou bude uznávaný klavírista s dobrými mravy. Jasona to však vždycky táhlo spíše k ponuřejším zvukům i temnějším sociálním skupinám, a tak rodiče záhy zjistili, že jejich sen zůstane nenaplněný. Typickým příkladem budiž to, že Jason nechával na klávesách zapnutý auto-play a s kamarády začal potají navštěvovat první Thunderdome parties. Rodiče si tak pár let mysleli, jak pilného synáčka to doma vychovávají a o to větší šok přišel, když mu jednou máma šla dát pusu na dobrou noc...

Brainwashing, kterým si Jason na Thudendormech prošel, zásadně ovlivnil jeho mysl a udal mu životní cestu. Jasona od začátku baví produkování, ale chce být nezávislý, proto si zakládá vlastní label, kterého si zanedlouho všímá samotný DJ Rush, Pet Duo, Mario Ranieri nebo i Felix Krocher, který je v té době ještě tvrdým zastáncem hardtechna. S podporou takových jmen má Jason Little od začátku našlápnuto ke slibné kariéře.

V letech 2005 a 2006 rozjíždí vlastní značku JLI, díky které informuje o novinkách v hardtechno scéně. Zároveň mu pomáhá se ještě více zviditelnit, což po pár měsících vyústí až k podpisu smlouvy se známým labelem Compressed Records, díky kterému se jméno Jason Little stalo synonymem pro německé zběsilé hardtechno. Jeho tracky jsou najednou mnohem dostupnější a žádanější, proto Jason produkuje celé dny i noci. Následuje kontrakt i s dalším legendárním labelem Abstract, což je alfa a omega každého hardtechno DJe.

Rok na to Jason Little přichází se svým dalším projektem s názvem JMask. Zaštiťuje pod něj spolupráci s lidmi jako jsou DJ Rush, Pet Duo, Sandy Warez a další.

Jeho produkce se také začíná objevovat na zahraničních labelech Fatallic-Resignation-Records a Cannibal Society. V současné době Jason experimentuje i s prvky industriálního hardcoru, které zasazuje do svých setů a vyniká tak z řad ostatních hardtechno DJů.Nabitý kalendář akcí a spousty vydaných desek, které hrají DJs po celém světě, jednoznačně vypovídají o talentu Jasona Littla a byl by doslova hřích, nechat si jeho pekelnou show na Apokalypse ujít.


Linky:
http://www.jasonlittle.net
http://www.myspace.com/8jasonlittle8


Videa:
http://www.youtube.com/watch?v=BCNvlzZzzkc
http://www.youtube.com/watch?v=sNVploS3fvQ
http://www.youtube.com/watch?v=ffIrn48coiY
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 5. 10. 2009 11:00
Chovancová, Michaela. 2009. APOKALYPSA ZAOSTŘUJE NA JASON LITTLE . Vychytané.cz. [Online] 5. 10. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2487. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/APOKALYPSA-ZAOSTŘUJE-NA-JASON-LITTLE-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.062s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 18:07