Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínská Thálie odchází

Petra Hřebíčková: Zlínské divadlo mám ráda
Přidat na Facebook
V angažmá Městského divadla Zlín je od roku 2003, kdy začala ztvárňovat roli Esmeraldy Tóth v inscenaci Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou. Za šest let na zlínské scéně má na svém kontě bezmála padesát rolí. V letošním roce získala Cenu Thálie 2008 za postavu Maryši ve stejnojmenném dramatu, kterou ocenili také diváci v anketě Aplaus. Krátce po svých třicetinách se rodačka z Hodonína PETRA HŘEBÍČKOVÁ rozhodla zlínské divadlo opustit. V nejbližší době ji čeká premiéra pražského lyrikálu Kudykam.

Zlínská Thálie oficiálně ukončí svoje angažmá v MDZ k 30. listopadu. I poté ji však diváci mohou vidět hrát Žofku Orangutanovou v populární pohádce Opice Žofka či Maryšu v dramatu o ženě, za niž rozhodli druzí. O odchodu z angažmá uvažovala delší dobu. „Mé rozhodnutí odejít neznamená žádnou zášť proti zlínskému divadlu. Naopak Městské divadlo Zlín mi poskytlo velké množství krásných rolí v pronikavých inscenacích. Mám to tu pořád ráda. Je tady dobré zázemí a dobrý soubor. O tom, že bych odešla, jsem uvažovala intenzivně přes měsíc. Častěji jsem dostávala otázky, proč zůstávám ve Zlíně, jestli nechci odejít. A já se zuby nehty chtěla udržet tady, kde je mi dobře a kde jsem přesvědčená, že se dělá poctivé divadlo. Letošní léto byl zlom a já se rozhodla trochu si rozšířit obzor. Nebylo to pro mne jednoduché rozhodnutí a doufám, že budu mít možnost se ještě někdy postavit na zdejší milovaná prkna, “ vysvětlila Petra Hřebíčková.

V Městském divadle Zlín patřily mezi její nejvýraznější role mimo již zmíněných Esmeraldy Tóth, Žofky Orangutanové a Maryši také Taťána z Oněgina, Zuzanka z Figarovy svatby, Markéta z Mistra a Markétky, Airopa ze Smrti Hippodamie, Tornádo Lou z Limonádového Joea, Sally Bowles z Kabaretu, Ester z Andělů všedního dne či Ginevra z Merlina.

Petra Hřebíčková zazářila také ve filmu – v roli Jarušky ve snímku Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále (2006) či ve filmu Tomáše Řehořka Proměny (2009). V neděli 11. října ji mohou diváci vidět v České televizi v novém televizním filmu o lásce, vášni a věrnosti v režii Milana Cieslara Sněžná noc (2008) z pera spisovatele a dramatika Vladimíra Körnera. V něm si zahrála po boku Jitky Čvančarové, Vladimíra a Michala Dlouhých, Jana Zadražila a dalších. V příštím roce bude mít také premiéru komorní film Jana Hřebejka Kawasakiho růže, v němž Petra Hřebíčková ztělesňuje postavu reportérky Radky.

Nejbližší životní divadelní metou pro Petru Hřebíčkovou bude účinkování v lyrikálu Kudykam autorské dvojice Michal Horáček a Petr Hapka. V inscenaci, kterou režíruje Dodo Gombár, hraje postavu Martiny (alternace s Hanou Holišovou a Janou Strykovou). Premiéry se uskuteční 21. a 22. října 2009 ve Státní opeře Praha.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 3. 10. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Zlínská Thálie odchází. Vychytané.cz. [Online] 3. 10. 2009. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2483. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinska-Thalie-odchazi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.148s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 22:32