Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Držitel nominace cen Grammy Junkie XL již zítra v Praze!

Jedna z největších hvězd světové elektronické scény, producent, remixér a geniální hudebník Junkie XL přijíždí po třech letech zpět do České Republiky. V pátek 2. října vystoupí na speciální noci s názvem Night Redesigned, kterou v pražském Slovanském domě připravuje agentura United Music.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Night Redesigned
pátek 2. října 2009 21:00
(konec +- sobota 3. října 2009 04:00)
Slovanský dům
Praha 1 (CZ)
Holandský multiinstrumentalista a hvězda elektronické scény Junkie XL, vlastním jménem Tom Holkenborg, patří k tomu nejlepšímu, co holandská elektronická scéna nabídla světu. „Junkie XL je jméno, o které jsme již dva roky usilovali, a jsme nadšeni, že se nám jej podařilo potvrdit pro tuto speciální party“, říká Martin Kučera, ředitel pořádající agentury.
Junkie XL nebo JXL se s rytmem v krvi nepochybně narodil a hudbu objevoval prostřednictvím hry na bicí, do kterých se zamiloval už jako osmiletý. K nim se později přibyl klavír a basová kytara, a i přes klasickou hudební výchovu své matky, akreditované učitelky hry na housle, si cestu k syntetizátorům dlouho nehledal.
Jako multiinstrumentalista a producent prošel v 90. letech new wave kapelami Weekend at Waikiki a Nerve, později se věnoval produkci různých interpretů a v roce 1997 zkomponoval za pomoci kytaristy Dina Cazarese svoje debutové album Saturday Night Teenage Kick. To byly výrazně rockově-breakbeatové, zatímco druhé, s názvem Big Sounds Of The Drags, bylo již laděno o dost tanečněji. Mezi světovou elitu však Junkie XL prorazil až v roce 2002 remixem hitu od Elvise Presleyho A little less conversation, kterým si podmanil celý svět taneční hudby. Tento jeho nejslavnější počin slyšel snad každý na všech hudebních televizích, rádiích, či v několika reklamách.

Dnes má Junkie XL na kontě, kromě projektů pro reklamní branži, 5 studiových album, 2 soundtracky a spolupráci s hvězdami jako Britney Spears, Bloc Party, Michael Bublé, Coldplay, Avril Lavigne, Sarah McLachlan, Rammstein, Scissor Sisters, Justin Timberlake nebo Fear Factory. Zkomponoval hudbu pro reklamní spot Nike pro mistrovství světa ve fotbale, a dále k několika slavným videohrám. Za rok 2008 byl dokonce nominován na nejvyšší hudební ocenění – cenu Grammy, za remix Madonnina hitu 4 Minutes, který nazpívala s Justinem Timberlakem.

Aktuálně prezentuje své již v pořadí páté autorské album s názvem „Booming Back At You“, na kterém najdeme 12 originálních tracků, na kterých spolupracoval s mnoha talentovanými umělci jako Rocket, Vext, a vokalistkou Nicole Morier, která se mimo jiné podílela na sklasbě „Mad Pursuit“, a o které Junkie říká: „ Nicole na této skladbě odvedla úžasnou práci, a dává nahrávce zcela jinou energii. Připomíná mi to něco, co by mohlo být v Tarantinově filmu. Je svým způsobem drsná až nestoudná. Je o klukovi, který se zblázní do špatné holky, pronásleduje ji, a přitom se v autě rozmlátí na kusy“.
Zcela strhující nenapodobitelné vystoupení Junkieho XL, si budou moci někteří vyvolení vychutnat již tento pátek, 2. října v pražském Slovanském domě během party Night Redesigned, a kde jistě zazní jeho velké hity nejen z posledního alba.


Zdroj: TZ United Music
Mirci
(Miroslav Slovák)
čtvrtek 1. 10. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. Držitel nominace cen Grammy Junkie XL již zítra v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 1. 10. 2009. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2471. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Drzitel-nominace-cen-Grammy-Junkie-XL-jiz-zitra-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:59