Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

District 9

Nepovoleným vstup zakázán…
Přidat na Facebook
Patřila jsem k těm lidem, co si mysleli, že dobrých námětů na film je čím dál tím míň. Ale debutující devětadvacetiletý jihoafrický režisér Neill Blomkamp mě přesvědčil o opaku.
Na své triko si ho vzal vynikající Peter Jackson, něco mu muselo asi našeptávat, že to bude v pohodě.

Před dvaceti lety došlo k šokujícímu přistání mimozemské lodi na povrchu zemském. Lidé se chystali na obrovskou bitku. Ufoni byli uprchlíky z vlastní planety. Vyšší hlavy je ubytovaly v jihoafrickém okrsku 9 a čekaly, že se díky hostům lidstvo pošoupne aspoň technicky. Smůla. Mimozemšťané jsou sice inteligentní, ale chovají se jako zvířata, milují kočičí žrádlo a kradou lidem věci. Na starost je dostane MNU, soukromá organizace, která má prsty ve zbrojním průmyslu. Mimozemské zbraně jdou totiž spustit jen s DNA "kreveťáků", jak je nazývají.

Lidem dojde brzy trpělivost. A dožadují se přesunu kreveťáků do jiné oblasti. Na starost je dostane Wikus Van De Merwe. Ten se svého úkolu zhostí s odpornou chutí, bylo mi z něho prvních dvacet minut na zvracení, vlastně skoro celý film, není to moc sympatický hlavní hero. Ale možná tím je tento snímek více výjimečnější.

Jeho dychtivost ho dostane do úzkých a nakazí se mimozemským virem. Najednou se stává on středem zájmů a potyček. Vyděšený a šokovaný Wik uteče vědcům ze stolu a schovává se v tolik nenáviděném Okrsku 9.

Prvních patnáct minut se vám bude zdát snímek otravně dokumentární a nudný. Avšak jakmile překonáte tento krizový začátek dostanete se do ráje akce, nenávisti a pochopení zároveň. Je to filmová lahůdka. Nenechte se odradit.

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA / Nový Zéland, 2009, 112 min


Režie: Neill Blomkamp
Hrají: Sharlto Copley, David James, Nathalie Boltt, Jason Cope

joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 1. 10. 2009 07:59
Hrabalová, Petra. 2009. District 9. Vychytané.cz. [Online] 1. 10. 2009. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2469. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/District-9
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.114s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 17:08