Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Orphan

Tento film je zaručeně antiadopční. Rychle si rozmyslíte, jestli vůbec nějaké děti chcete mít.
Přidat na Facebook
Sympatický manželský pár prochází tíživou krizí, díky smrti jejich třetí nenarozené dcery Jes. Po uplynutí určité doby se vydají do dětského domova vybrat holčičku, která má zaplnit jejich prázdná srdce. Rodičovské oči se dychtivě zastaví na talentované Esther.

Holčička se ohání nejen perfektně štětcem, ale i svým břitkým jazykem. Své nové rodiče si omotá kolem prstu raz dva i s okolím manipuluje výborně. Avšak čas nadvlády musí každému skončit a Esther se přestane líbit adoptivní mamce.

„Ty jo!“ vypadlo ze mě na konci snímku. Režisér puberťáckého Domu voskových figurín se vytáhl. Už jsem měla plné zuby masakrování dětiček někde v baráku, čekala jsem na pořádný psycho film, který mě dostane na zadek a konečně jsem se ho zase po dlouhé době dočkala.
Esther mi tedy byla nesympatické děcko už od začátku. Nemám ráda zbytečné rozumbrady. Vyvarujte se srovnávaní s holkou z Kruhu, ta má taky havraní vlasy a zabijácké sklony :D.
Ale neumí pořádně mluvit, plazí se a zalézá občas do studny.

Estherka je vymazlená mrcha. Žádná béčková. V jednu chvilku vrní jako kotě a v druhé s ledovým klidem šeptá do ouška, jak tě zabije. Au. Atraktivní jsou její drobné potyčky s novou matkou. Upřímně, která měla nervy ze železa. Protože já být v její kůži, milá malá, už leží zakopaná na zahradě v prvních třiceti minutách filmu. Všechno je tak třeskavé a impulzivní, až si říkáte jestli stojí za to mít caparty.

Režisér působivě vystihl nenávist mezi sourozenci. Soupeření a občasný nezájem rodičů dělá své. Někdo se poštěká, jiný bratra přizabije. Parádní je závěr. Není co vytknout, samozřejmě, že někteří do toho budou rýpat, jak se odevšad opisovalo, ale mě to nějak nepřipadlo. Nechala jsem se strhnout. …


Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, 2009, 123 min


Režie: Jaume Collet-Serra
Hrají: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman, Karel Roden nejml., Aryana Engineer, CCH Pounder, Jimmy Bennett, Margo Martindale

joslin
(Petra Hrabalová)
pátek 2. 10. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Orphan. Vychytané.cz. [Online] 2. 10. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2468. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Orphan
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 16:40