Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ben Sims odpovídá kluberům na jejich otázky

Jedna z největších světových techno hvězd přijede již za pár dní do Olomouce na párty Bubbles vs. Pulzar.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Bubbles vs Pulzar
pátek 2. října 2009 20:00
(konec +- pátek 2. října 2009 20:00)
KD Sidia
Olomouc (CZ)
Mohli jsme udělat obyčejný rozhovor, ale neudělali! Dali jsme příležitost vám, jeho fanouškům, položit Benovi svou otázku. A teď je čas si přečíst odpovědi:

Dj_Nexx: Ahoj Bene, jsi světově uznávanou techno veličinou. Produkuješ spoustu kvalitních tracků (Remanipulated se dokonce stalo téměř "techno hymnou", djing ve tvém podání je bezchybným koncertem plným pozitivní energie. Hrál jsi už na všech možných party po celém světě, byl si součástí několika hudebních projektů a spolupracoval jsi s hromadou top djs. Otázka zní: je ještě něco dalšího čeho bys chtěl na hudebním poli docílit, máš nějaký sen, který i přes všechny tvé úspěchy zůstal nenaplněn?

Ben: Moje ambice byly poměrně jednoduché. Když jsem začínal s elektronickou hudbou, chtěl jsem jen, aby moje tracky hráli mnou respektovaní DJové a sem tam si mohl zahrát na nějakých akcích. Všechno nabralo ale na otáčkách a daleko to předčilo moje očekávání :). Nyní jsem velmi šťastný, že si mohu dělat věci po svém a dělat cokoliv mě baví. Nyní uvažuju, že udělám pár tracků ve stylech, které by ode mě nikdo nečekal.

UPgreAt207: Jak bys nejlépe popsal svoje niterní pocity a pohyby během hraní a jak moc a jakým způsobem se tento feeling odráží na bezprostředním okolí?

Ben: Když hraju, nebo kdykoli jsem ve studiu, mám sklon vstoupit do svého vlastního světa. Je to můj útěk před realitou a to jediné, co je v ten moment pro mě důležité, je mix nebo track. A přestože tohle by DJ nikdy neměl přiznat, občas se mi stane, že úplně zapomenu na lidi, jsem naprosto pohlcen do svého setu.

Toomuch: Stalo se ti někdy, že jsi musel na tlak marketingu pozměnit původní myšlenku tracku, ať už ve smyslu cenzury, z důvodu prodejnosti aj, aby jsi svůj produkt dostal na trh? Pokud ano, jak se na to s odstupem času díváš?

Ben: Ne, to opravdu ne! Přesto je za ty roky skutečně hodně tracků, které jsem nikdy nevydal, ať už proto, že si je chci uchovat jako rarity nebo proto, že se mi nepodařilo změnit originální track natolik, aby šlo o typický můj remix a ne skoro originál. Obecně ale můžu říct, že jsem vydal velkou většinu toho, co jsem kdy udělal.

UPgreAt207: Jaké sdělení obsahuje tvoje hudba?

Ben: Sdělení? Ne, nic takového. Jsou to jen zajímavé DJ tools, tracky pro můj set, které se snažím stmelit do svého setu, stejně jako se snažím vkládat do svých setů ostatní styly. Může to být zajímavý disco loop, beat z funkové desky, bassa z reggae hitu. Nejsem hudebník, všechno co si připravuji, je čistě jen pro můj set.

Finch: Jaké jsou podle Tebe nejzásadnější tracky v historii techna ? Řekněme 5 kousků?

Ben: Tak to bude těžké, vybrat z mých více jak 20.000 desek ty nejzásadnější ve všech stylech, ale třeba takto z hlavy:
1.CARL CRAIG - THE CLIMAX
2.MAYDAY - WIGGIN
3.BLACK DOG - VIRTUAL
4.CYBOTRON - CLEAR
5.E DANCER - PUMP THAT MOVE

Mají podobné kousky šanci vzniknout ještě v dnešní době, kdy se producenti rodí jak houby po dešti a spousta tracků se podobá jako vejce vejci a originalita je ta tam..

Ben: Samosebou, také dnes mnozí umělci vydávají velké tracky, ale zároveň s tím vychází neskutečně shitů. Mnoho lidí se spokojí jen s tím, že znějí jako někdo jiný, další očividně ukradnou a předělají jiný slavný track... Už je to skutečně dlouho, kdy vyšlo pro mě něco opravdu překvapivého, excelentního, a to je škoda. Nepochybně jsem hodně náročný a je těžké mě něčím potěšit. Není se čemu divit, technem jsem obklopen více než 20 let a to vše činí ještě těžším, když si mám něco nového vybrat. Je tu totiž velká pravděpodobnost toho, že jsem to už někdy předtím slyšel od někoho jiného. :)

Častá otázka, bude možné na akci Bubbles nahrávat tvé vystoupení a poté set zveřejnit?

Ben: Nejspíš ne, s mým souhlasem zveřejňuji pouze několik setů ročně. Nevidím smysl v tom zveřejňovat každý set, tolik se toho nemění. Dávám přednost zveřejnění setů, kde hraju nějakou novou muziku, než vydávat různé varianty toho, jak mixuji ty samé desky v jiném pořadí.
el-loco-dice: Chtěl jsem se zeptat do kolika let budeš hrát? Tvá muzika mě velice baví, jak dlouho si Tě budeme moci ještě užívat?

Ben: Tak to si opravdu nejsem jistý. Nejspíš to bude do té doby, dokud mě to bude bavit a dokud mě lidé budou chtít slyšet. Opravdu to nechci dělat na věky, už jen to létání a neustálé cestování mě občas přivádí na myšlenku to všechno ukončit. Opravdu není normální, mít třeba 12 letů za jediný víkend. Teď momentálně jsem ale spokojený, baví mě hrát a tvrdě pracovat ve studiu na nových věcech, aby moje sety byly vždycky čerstvé. Takže mám pocit, že tu ještě nějaký ten čas budu :)

Jak bys zhodnotil své poslední vystoupení v ČR, které se odehrálo na Apokalypse? Utkvělo Ti něčím v paměti?

Ben: Yeah, byla to fajn párty, potkal jsem se s pár cool lidmi a měl jsem velice pozitivní ohlasy od fanoušků a davu, takže všechno bylo dobré.

Chtěl bys něco vzkázat českým clubberům?

Ben: Díky za vaši trvalou podporu a zájem o mě, opravdu mě to hodně těší a doufám, že za vámi budu moci jezdit ještě hodně let.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 30. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Ben Sims odpovídá kluberům na jejich otázky. Vychytané.cz. [Online] 30. 9. 2009. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2465. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ben-Sims-odpovida-kluberum-na-jejich-otazky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:34