Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor k Bubbles vs Pulzar – Michael Scuberman vs Dj Home

Pět otázek mezi oběma dji.
Přidat na Facebook
Michael Scuberman vs Home? Ano, opravdu! Tito dva známí djs vystoupí poprvé ve společném setu, bok po boku a můžeme čekat dech-beroucí zážitek. Michael Scuberman rozezvučí své tři CD přehrávače a efector Pioneer ex-500, dj Home se po delší době vrátí ke kufru techno desek a efektům na mixu. Oba dva milují hudbu, oba dva milují energii, bude to jistě skvělá show.

Michael Scuberman : Ahoj, takže začněme první otázkou. 2.října spolu vystoupíme na akci Bubbles vs Pulzar. Ty jsi ze Sušice, tedy města na druhé straně republiky než je Olomouc. Jak hodnotíš z dálky Bubbles? Máš o ní nějaké reference?

Dj Home : Jasně, o této akci reference mám, pokud se nepletu, je to jedna z mála párties, která má za sebou už několik let na scéně, což je v našich podmínkách určitě zárukou, že jde o dobrý mejdan. Headliner tohoto dílu je určitě velkým lákadlem, díky kterému Bubbles vykročí zase o něco výš. Techno akcí poslední dobou moc není a Ben Sims je velmi dobré jméno.

Michael Scuberman : Co se Ti vybaví, když se řekne Ben Sims?

Dj Home : Vybaví se mi výborné album, staré, jedno z mých prvních a oblíbených. Vidím obal, slyším nejlepší track, a kdybys mě mučil, nevzpomenu si na název. Ale byl to supr techno mazec, měl jsem ho hodně rád. Na nějaký čas jsem na Bena zapomněl, ale asi tak před rokem jsem pátral po tom, jaké techno dnes dělá a narazil na video dokazující, že techno zcela jistě dělá a taky techno hraje. Z toho jsem měl radost a doufám, že se za ten rok nic nezměnilo a Ben Sims zahraje nezapomenutelný set.

Dj Home: A to mě přivádí k otázce. Co ty máš vlastně společného s pořádáním Bubbles? A jaké je tvé neodvážnější přání, co se týká headlinera na Bubbles a proč?

Michael Scuberman: Bubbles je takové moje děcko, už si ani nevzpomínám, kdy se odehrál první díl. Musel bych zapátrat v archivu, ale to nemá smysl, důležitější je budoucnost této akce a tu vidím velmi optimisticky. V průběhu let se kolem mě v pořadatelském týmu vystřídalo mnoho lidí a spolupracovníků, z toho se vykrystalizovala opravdu skvělá banda schopných a zapálených lidí, takže to mě v optimismu jenom utvrzuje. Kluberů nám na Bubbles chodí čím dál víc, podle ohlasů jsou velmi spokojeni, tak co víc si přát? Doufám, že se tento díl přiblížíme dvoutisícovému milníku, a když to nevyjde nyní, tak další díl určitě :) Myslím si, že čím dál víc lidí chápe, že jim za lidový peníz přinášíme opravdu stoprocentní záruku kvality, zábavy a skvělé párty. A vysněný headliner, to jsou převážně srdcovky? Cristian Varela, Carl Cox, Westbam… :)

Michael Scuberman : U mě máš naprostý respekt, co se týče tvé djské kariéry. Nikdy jsi se nikam necpal a přesto jsi objezdil (nejen) celou republiky, máš výbornou techniku, jsi pohodář a co hlavně, za co máš u mě asi největší plus, že jsi ze dne na den sekl se stylem schranzz :) Jak vzpomínáš na tuto dobu, kdy jsi hrával pomalovanej jak dj Rush a jaký byl hlavní důvod s tím seknout?

Dj Home : Páni:) Díky, ale nebylo to nijak těžký. To jsem ale ještě nevěděl, co mě čeká. Samozřejmě, vzpomínám na to rád, z ničeho nic jsem byl známým djem, lidi mne poznávali, obdivovali, uznávali, a samozřejmě taky nesnášeli a kritizovali.. Taky ale mělo hodně lidí pocit, že jsem ten pomalovanej klaunskej, vždycky připravenej nahodit masku a odehrát schranz set. S nadšením, i kdyby pro pět lidí na vesnický techno zábavě. To mi začalo vadit jako první, pak taky pocit, že už je to lidem jedno, kdo hraje, co hraje, pokud je to dost rýchlo a na závěr mě zarazil pohled, co to s lidmi dělá. Dál bych to nerozváděl, ta doba je pryč, obhájit změnu bylo těžký, obhajuju ji dotěď a obhajuju ji rád.

Dj Home: Ale zajímá mne jaký je tvůj názor na to, co lidi chtějí, když řeknou techno? Jde o hudbu? O rychlost? Na co se chytí?

Michael Scuberman: Tak to je zapeklitá otázka :) Řeknu to takhle, pokud to není tatáž stejná klikačka, kterou dnes předvádí 90% djs, nemá to 5min. nájezdy s otřesným zpěvem, nemá to zlomenej beat, ale má to energii, zvukovou hravost, přiměřenou rychlost kolem 135Bpm, sem tam chytlavou melodii, tak to je techno, které dneska lidi chtějí, doufám, že mě alespoň někdo pochopil :)

Michael Scuberman : Poté, když jsi odházel všechny schranzzové desky lidem, jsi přešel na jiný styl, zvolil jsi jiný způsob vystupování. Mohl bys přiblížit, jak vypadá současný dj Home a jaké mašinky používá pro své vystoupení?

Dj Home : Momentálně hraju na mix Xone 3D a Traktor, chystám se k tomu zapojit jednu zajímavou mašinku plus druhý komp, to vše ale závisí na tom, kdy se mi vrátí mix. Momentálně ho dávají dohromady v Německu, chvilku to potrvá, proto se na Bubbles vrátím ke svým techno deskám. Docela se těším, i když už jsem si zvykl na efekty a filtry, které má Xone. A na kombinaci tří tracků, používání loopů a samplů, které zní mnohem barevněji. Naštěstí na set budeme dva, takže méně bude v tomto případě více.

Dj Home: Z čeho a jakou technikou tedy hraješ ty?

Michael Scuberman: Tak nejraději bych hrál z gramofonů a desek, ale díky tomu, že již na nich skoro nic nevychází, musel jsem se uchýlit k CD přehrávačům (nejlépe třem) plus Pioneer efector. Tahat na párty notebook mě přijde nudné, neznám na párty nic nudnějšího, než koukat na dj, který hledí do monitoru a hledá v něm ¾ svého setu vhodné tracky. To je tragédie.

Michael Scuberman : Jak se těšíš na naše společné vystoupení? Myslíš si, že to dáme dohromady? Nemáš z něj obavy, jak to všechno dopadne? :)

Dj Home : Určitě to dáme dohromady, těším se a jsem zvědavý na reakce lidí. V poslední době jsem hrál hlavně sám, ale když se mi poštěstilo, být s někým ve versus setu, hodně mě to nakoplo. Tak uvidíme.

Dj Home: A ty mi řekni, jaký tři desky máš nejradši, a kdybych je zahrál, "vypálím ti rybník"? A další věc. Ty nemáš z našeho společného setu obavy? Povídej...

Michael Scuberman: Tři desky? Tak to Ti fakt neřeknu, mám jich rád spoustu a také záleží na momentální náladě. Každopádně hrej co hrdlo ráčí, rybník mi nevypálíš :) I když teď mě napadá jeden track, kterej kdybych nezmínil, tak bych byl špatný promotér, Ben Sims –Remanipulated :) A na náš set se těším moc, myslím si, že to bude skvělá zábava a jízda.

Dj Home : Přemýšlel jsi někdy o tom, že bys hrál oficiálně s někým v tandemu? Je něco, co by tě na tom lákalo? A pokud ano, co ti brání?

No jéjej, já bych moc rád hrával s někým v double, nálada je při takových hraních velmi uvolněná, plná zajímavých momentů, a když to sedne, tak naprosto skvělých a neopakovatelných mixů. V double jsem hrál dokonce i s livkem Southeast, což byl docela pekelně těžkej úkol, dát dohromady tolik mašinek, striktně držet rychlost bez možnosti uhnout byť jen o pidibeat, ale nakonec se to zdařilo myslím náramně.

Však třeba od 2.10. to dáme dohromady na dýl :)
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 28. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Rozhovor k Bubbles vs Pulzar – Michael Scuberman vs Dj Home. Vychytané.cz. [Online] 28. 9. 2009. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2464. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-k-Bubbles-vs-Pulzar-–-Michael-Scuberman-vs-Dj-Home
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 07:18