Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Peter Pea a Mindhole (live) na Sonne Edition 8!

Tentokrát představíme další dva umělce z druhé "Naked records" stage, kterými jsou břeclavský odchovanec Peter Pea a znojemský producent Mindhole.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition 8
úterý 27. října 2009 20:00
(konec +- středa 28. října 2009 04:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Nezapomeňte, že datum této pestré akce je úterý 27.10.2009 a bude se opět konat v prostorách kulturního domu Topolná na uherskohradišťsku.

Peter Pea (Naked records, Praha)

http://www.idj.cz/pepe

Peter Pea se poprvé objevil na elektronické hudební scéně v roce 1998 jako live-act. V té době působil jako redaktor a moderátor rádia na jihu Moravy, kde také po tři roky připravoval a vysílal vlastní pořad o klubové taneční muzice Club Overground, později Progresso. V této relaci se pravidelně objevovali přední čeští i zahraniční DJové či projekty, kromě rozhovoru vždy zazněl i živě mixovaný set. Během působení v rozhlase nabral Peter Pea první DJské zkušenosti. Pracoval dál na live-actu a oficiálního vydání prvního tracku se dočkal v roce 2000 na českém Virtual Labelu. O sedm let později se upsal českému nezávislému labelu Naked Records, kde v celosvětové distribuci vychází jeho první EP "Toy Bomber" a následuje několik samostatných tracků. V současnosti finišuje EP "Vinohrad" pro Naked Records. Jeho skladbu "EEG" šíří po světě label ISIS recordings, kde nyní zároveň vychází i EP "Diagnose pt.1". Další jeho tvorbu můžete nalézt např. na netlabelu Wazzotic Rec.

Peter Pea, ať už jako live-act nebo jako DJ, navštívil většinu klubů v České republice včetně pražské Roxy, zahrál si i v zahraničí (např. club Cabaret Renz, Vienna), kromě rezidentury na brněnské Elektře má za sebou také vystoupení v populárním pořadu Frisbee televizní stanice Óčko. Již několik let nevynechává ani letní festivaly, v minulosti hrál opakovaně např. na Tyngl-tanglu, na hradě Veveří, apod. V létě letošního roku si zahrál na Creamfields, na festivalech Hrachovka, Rock Shock a dalších.

Kromě DJingu a produkování se Peter Pea věnuje také práci redaktora (servery rave.cz a idj.cz) a promotéra vlastních akcí Tranzistor, Electroterapía či Dupačky.

Stylově je Peter Pea dost obtížně zařaditelný. Ve svých setech klade důraz především na tepající taneční energii a melodičnost, přitom osciluje od minimal house přes electro, progressive až po techno. V poslední době navíc koketuje i s breakbeatem. Jak sám říká: "Škatulkování mě nezajímá, zajímá mě příběh!" Jeho hudebními vzory jsou po dlouhá léta Depeche Mode, Prodigy, Massive Attack, Future Sound of London, Leftfield, Chemical Brothers a další. Mezi jeho oblíbené producenty patří Dominik Eulberg, Anthony Rother, SCSI-9, Dusty Kid, Joris Voorn, Johannes Heil, Tom Pooks, Oliver Koletzki atd.Mindhole LIVE (Naked rec., Znojmo)

http://www.idj.cz/mindhole

Narozen 14.3.1979 ve Znojmě, před svým aktivním zapojením do elektronické hudby byl ovlivňován od začátku 90. let raveovou vlnou, poté Prodigy atd. Po prvním live vystoupení v Letohradě se začal objevovat na menších a středních akcích různě po republice, s kolegou Kwaczem v Readingu založil label Beatbutchery, kde vydávají společně první 12" EP Fatback, které je následováno další deskou 4 Quarantine EP. Zde se jako hostující umělci objevili DJové Agent a Takaaki Itoh. Dalším vinylovým počinem je album "Svině na grilu EP" kde krom něj a Kwacza vydávají svůj track také DJ Spyro a Elektrabel. Mezi těmito releasy vychází Mindholovi i několik tracků na digitálním labelu Wazzotic records, remixuje tracky Karri o. a Markushe Mashura a jeden původně digitálně vydaný track dostal svou vinylovou podobu na labelu Typical Records - EP "From desktop to Disco" společně s DJs Off Pop a Soma Cruz. Mindholovu plodnou producentskou aktivitu dokládá i nejnovější vinylový počin - Strouhanka EP na Krakatit Rec., který obsahuje nevšední techno poukazující k undergroundovým kořenům.Jednou větou: I druhá stage bude hodně nabitá skvělou muzikou!
Download:
DJ Mindhole - Perpetuum, 5.11.2008 - MIDI, semi-live set (http://uloz.to/1099534/Mindhole@MIDI2008-11-05.mp3)
DJ Peter Pea - Tranzistor 9/11 Revisited mix
(http://soundcloud.com/peterpea/peter-pea-tranzistor-9-11-revisited-mix)
DJ Peter Pea - Trainset (60 minutes of techno at 130 bpm)
(http://pepe.tranzist.org/peter_pea_-_trainset.mp3)
DJ Peter Pea - 45minset (heavy armored tech/minimal)
(http://pepe.tranzist.org/peter_pea_-_45minset.mp3)
DJ Peter Pea live at Naked Records on Tour, Pinocchio, Vyskov, 13.3.2009
(http://music.tranzist.org/DJ_Peter_Pea_live_at_Naked_on_Tour_Pinocchio.mp3)
DJ Peter Pea - JetSet (76min of electronic dance music)
(http://music.tranzist.org/peter_pea_-_jetset.mp3)
DJ Peter Pea - Melodica Guestmix - GlobalBeats.FM radio Köln
(http://music.tranzist.org/peter_pea_-_radioset_192kbps.mp3)
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 24. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Peter Pea a Mindhole (live) na Sonne Edition 8!. Vychytané.cz. [Online] 24. 9. 2009. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2451. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Peter-Pea-a-Mindhole-(live)-na-Sonne-Edition-8!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 12:04