Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ungdomskulen - vypadá to jako překlep?

Není. Norská trojka Ungdomskulen si v Lucerna Music Baru střihne svůj sólo koncert :) Víc v článku ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ungdomskulen live
neděle 11. října 2009 21:00
(konec +- pondělí 12. října 2009 02:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Název formace Ungdomskulen pro nás Středoevropany zní tak temně, že jej určitě musí nosit nějaký deathmetalový spolek chrličů krve ze Skandinávie. Naštěstí pro většinu z nás tomu tak není, pravda je jen to, že Frode Flatland, Kristian Stockhaus a Øyvind Solheim jsou ze severu, konkrétně z norského Bergenu. Ani jejich název neznamená nic zlověstného – v překladu je to “střední škola”, v podstatě gympl, dokument z turné Ungdomskulen by klidně mohl točit Tomáš Vorel.

Zvuk Ungdomskulen vytváří kytara, bicí a baskytara. Z bicích je podle slov kapely cítit tep velkoměsta, basa ctí zákon synkopy a jazzová kytara zní, jako by ji posedli hudební démoni. Nad tím vším se klene hlas Kristiana Stockhause, který je mírný, přesto nepostrádá přirozenou autoritu.

Všichni tři členové Ungdomskulen vyrůstali v Bergenu, užívali si pařby u kamarádů a poslouchali Sonic Youth, Becka či Sebadoh. Na přelomu století Frode a Øyvind začali postupně hrát hudbu v nejrůznějších lokálních skupinách a Kristian natočil dvě ceněná sólová alba. Roku 2004 se kluci dohodli, že budou hrát spolu. Nejprve sáhli po sebevědomém názvu Standing Ovation, pak se přejmenovali na Goddamnit a nakonec přešli k současnému jménu, s nímž prorazili za hranice svého domovského státu.


Už jejich debutová deska Cry Baby vyšla v roce 2007 v Británii na labelu Ever a dočkala se kladných hodnocení v ostrovních časopisech Uncut, New Musical Express a Kerrang! Jejich styl se dá charakterizovat jako směs nové vlny, progresivního rocku a zappovské avantgardy. Obzvlášť známí jsou pro svá koncertní vystoupení plná energie a elánu. Jedno z nich budete moci shlédnout i vy na české premiéře spolku Ungdomskulen v Lucerna Music Baru 11.října.

Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 200,- Kč na místě pak za 250,- Kč.

Links:
www.myspace.com/ungdomskulen
www.ungdomskulen.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion

Zdroj: TZ DSmackU Promotion
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 24. 9. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Ungdomskulen - vypadá to jako překlep?. Vychytané.cz. [Online] 24. 9. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2437. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ungdomskulen---vypada-to-jako-preklep?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:20