Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apokalypsa: rozhovor Nois & Spiriakos

“Chceme odehrát pořádný techno set a vyždímat ze sebe maximum”
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa - Techno Energy
pátek 20. listopadu 2009 21:00
(konec +- sobota 21. listopadu 2009 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Dvojice 22ti letých kluků Noise a Spiriakose se dala dohromady velkou náhodou letos v březnu na komorní akci v klubu Muzejka. Svedlo je k sobě velmi podobné smýšlení a styl DJingu. Prý se doplňují jako jing a jang, ostatně to už mnozí z vás mohli posoudit toto léto na festivalech Summer of Love a Summer Session 5, kde jim vyjářil respekt i samotný Industrialyzer - jejich velký idol. Mladé pušky na Apokalypse!Zdravíčko, pánové, na úvod prozraďte, jaká skladba vás naposled zaujala a čím?

Nois> Ahoj, nejspíš Under The Beam od Stefana Goldmanna. Veselá, lehce úchylná pohodička s instrumentálními prvky a zajímavým vývojem:)

Spiriakos> Ahoj, tohle je hodně zajímavá otázka, ale popravdě mě za poslední dny žádná skladba nezaujala. Mám své oblíbené producenty, ale znám jejich zvuk, takže mě ničím novým nepřekvapí. O to víc se snažím soustředit na vlastní produkci, která mě hodně naplňuje...


Dozvěděl jsem se, že ke vzniku vašeho projektu či DJského dua přispěla notným dílem náhoda. Kdy a jak se to stalo?

Spiriakos> Stalo se to úplnou náhodou v jednom malém klubu v Brně, kde jsme spolu poprvé spontánně hráli přes 2 mixy. Největší paradox je ten, že jsme nevěděli, co od sebe můžeme vůbec čekat. Jak se zdá, tak nám naše společné vystoupení sedlo a sklidili jsme ovace od "VELKÉHO" davu lidi:))

Nois> tak tak, bylo to letos v březnu v brněnském klubu Muzejka. Já myslím, že oba nás nečekaně překvapilo, jak si vlastně sedneme, aniž bychom se předem na něčem domlouvali.


Jakou techniku při hraní používáte a co máte v tomto směru v plánu v následujícím roce?

Jak už jsme zmínili v předešlé otázce, momentálně využíváme 2 mixáky, 4 CD playery a 2 gramce. Do budoucna bychom chtěli naše vystoupení obohatit o „live performance“, což je pojem, který asi nejsme momentálně schopni definovat ani my sami... :))


Máte nějak "rozděleny funkce" během hraní? Kdo z vás je více komunikativní a kdo se naopak stará, aby se nic nekopalo?

Nene, funkce rozděleny nemáme... vše probíhá vlastně spontánně a to jak výběrem tracků, tak vývojem setu. Jakožto single DJové hrajeme malinko odlišně, ale jakmile se postavíme za společný pult, naladíme se na stejnou „techno vlnu“ a snažíme se ze sebe vydat maximum. V tu chvíli neřešíme, kdo by měl mít jakou funkci:) Navíc máme oba pořád plné ruce práce, takže na nějaké mávačky, vrtulky a lezení do ledničky ani není čas...Stanovili jste si nějaký cíl pro období, řekněme, dva roky?

Nois: V ČR je pro DJe těžké stanovit si nějaké cíle a čekat, že se je podaří vyplnit. Aspoň tak to vidím já, protože celá moje „kariéra“ mi přijde jako kontinuální shoda zajímavých náhod.

Spiriakos: více se soustředit na společnou produkci se Steenem, zasadit strom, koupit si Porsche, podívat se do Portugalska..


Když se podíváte očima návštěvníka party, v čem vnímáte přínos a v čem naopak problém, když DJs hrají ve dvojici?

Přínos pro návštěvníka je doslova audiovizuální! :-D Dva jsou víc než jeden a desky kolikrát střídáme rychleji než stačíme dýchat, takže věříme, že pro návštěvníka je to zajímavější než kdyby za pultem stál jeden nervózní Nois nebo Spiriakos.
Problém? Pokud si DJs hudebně nebo technicky nesednou a hází to tam pátý přes devátý...


Dostali jste za úkol připravit atmosféru na Apokalypse pro pozdější headlinery. Jaké prostředky k tomu použijete?

My nemáme v plánu se nějak mírnit a kontrolovat tep a výdrž návštěvníků. Chceme odehrát pořádný techno set a vyždímat ze sebe maximum. Taková Apokalypsa je k tomu ideální příležitost, ne?


A co vaše idoly, vzory? Chtěli byste být např. také tak věhlasní, jako je třeba duo Daho & Ginger?

Nois> Já bych asi přímo nemluvil o idolech, ale je evidentní, že nás hodně ovlivnili naši výborní kamarádi Steen & The Keeper. Věhlas je krásné slovo, ale těžko bychom se k něčemu takovému přiblížili, kdybychom někoho kopírovali. Já myslím, že máme svůj styl podání techna a je jen na lidech, zdali se jim líbí nebo ne a samozřejmě jsme rádi, když nám to dají najevo.

Spiriakos> Určitě! Zezačátku mě dost ovlivňovali Britové Space DJz, jak technikou mixu, tak hudebním podáním a vystupováním. No a Daho a Ginger jsou legendy české scény, osobně je bohužel neznám, ale určitě to jsou pořádní řízci.


Na závěr poprosím od obou "vzkaz od srdce pro návštěvníky Apokalypsy".

Přijďte se bavit s námi... bude to jízda!!!:)

Díky za rozhovor!

PePe

Video:
http://vimeo.com/6315688

Linky:
http://www.idj.cz/nois/
http://www.idj.cz/patris/
http://www.myspace.com/djnois
http://www.myspace.com/spiriakos
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 24. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Apokalypsa: rozhovor Nois & Spiriakos. Vychytané.cz. [Online] 24. 9. 2009. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2426. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apokalypsa:-rozhovor-Nois-&-Spiriakos
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 23:56