Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Atomový výbuch ve Zlíně? No problem.. 25. září.

Tohle rozhodně není poplašná zpráva, ale 25. září budete moci zažít simulovaný jaderný výbuch na vlastní kůži. Kde? Víc v článku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Noc vědců na UTB
pátek 25. září 2009 15:00
(konec +- pátek 25. září 2009 22:00)
UTB ve Zlíně, budova U5
Zlín (CZ)
Již druhý ročník vědecko-populární akce Noc vědců 2009 ve Zlíně proběhne 25. září 2009 od 16:00 hodin v prostorách budovy Fakulty aplikované informatiky na Jižních Svazích. Akci pořádá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) ve spolupráci s Námořnickou Unií o.s. na základě iniciativy Evropské komise „Researchers in Europe“. V tento večer vědci ve 200 městech celé Evropy ukáží široké veřejnosti, že vedle výzkumné práce se umí také bavit, a netradičním způsobem předvedou zajímavé pokusy, přednesou vědecko-zábavné přednášky nebo vystoupí v různých kulturních představeních.

„Návštěvníci zlínské Noci vědců se mohou těšit například na přednášky na téma: Vliv vína na globální oteplování, Odhad rodových kořenů bez analýzy DNA, Čarodějnické modlitby jako specifický produkt čarodějnických procesů a další“, představuje program jeden z organizátorů akce Ing. Dušan Fojtů, Ph.Dr. a pokračuje: „Účastníci si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet některé zábavné experimenty, jako například cvičení s roboty nebo řízení vzducholodě. Připravena bude také ukázka destilace alkoholu nebo simulovaný výbuch atomové bomby.“

Do kulturní část programu Noci vědců byla letos zařazena krátká divadelní hra s názvem Plastická operace – live! Proběhne také výstava obrazů, fotografií a dalších děl z tvorby vědeckých pracovníků a zazní hudba rockového uskupení U5 i ukázky renesanční a barokní hudby. Na závěr večera nebude chybět ukázka bojových technik.

Celá akce, kterou bude moderovat zprávař Frekvence 1 a reportér televize Nova Petr Suchoň, je určena pro širokou veřejnost a vstup na ni je zcela zdarma. O hudební doprovod se během večera postará Avion Swing Band. Po ukončení akce bude následovat after party v přilehlém studentském klubu Bamboo, kde bude na návštěvníky čekat cimbálová muzika Rováš.

Více informací naleznete také na http://nocvedcu.utb.cz
Zdroj: TZ Dušan Fojtů
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 16. 9. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Atomový výbuch ve Zlíně? No problem.. 25. září.. Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2009. [Citace: 23. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2398. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Atomovy-vybuch-ve-Zline?-No-problem..-25.-zari.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.20.240
Serverový čas: pátek 23. února 2024 12:18