Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dzejár „ Apokalypsa je tady od samých počátků“

Aktivní promotér s kontroverzními názory, známý DJ, který si kromě techna zahraje rád také house, milovník rychlých aut, ale také táta dvou kluků, který si největší relax užije na procházce v lese…
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa - Techno Energy
pátek 20. listopadu 2009 21:00
(konec +- sobota 21. listopadu 2009 04:00)
BVV
Brno (CZ)
To všechno je z mnoha pohledů DJ Džejár, další postava line-upu listopadové Apokalypsy, který se vám v následujícím rozhovoru představí tak, jak ho možná zatím neznáte.Ahoj Petře… Léto už je definitivně za námi - zajímalo by mě tedy tvoje zhodnocení uplynulých prázdnin, a to ze dvou pohledů: z toho osobního a z pracovního/promotérského.

Ahojda Míšo, léto bylo báječný. Byl jsem s rodinkou tradičně v Řecku a ve Španělsku. Paráda.:) Pracovně jsem po svém festivalu týden dojížděl obvyklé povinosti po akci, pak jsem se do Svojšek vrátil a zůstal tam téměř nonstop 3 týdny. Zajišťoval jsem produkční věci na Hip Hop Jamu a na velkém metalovém festivalu Extreme Obscene. Byla to jedinečná zkušenost a moře práce. Teď už zvládnu všechno:) Na žádných jiných fesťácích jsem v ČR nebyl.

Letošní ročník open-airu Svojšice, který je tvou hlavní promotérskou aktivitou, opět potvrdil svou velkou oblibu mezi českými festivaly. Byl jsi i ty, coby pořadatel spokojený, nebo jsi pocítil tento rok stále častěji omílanou „krizi na taneční scéně“?

Byl jsem ve Svojšicích už od pondělí. Do čtvrtka pršelo, bylo hnusně, větrno a vůbec jsem nevěřil, že to v pátek ustane. Byl pak zázrak sledovat na třech compech v den konání festivalu, jak v okolí Svojšic prší a jen nad Svojšicemi je klid. Věřím v to, že když dobré vložíš - zde to dobré vložilo několik set lidí, že se to v dobrém vrátí... A tak i bylo. Neřeším, že bylo méně lidí než minulý rok, protože jsem maximálně spokojen, jak jsem dopadl.

U Svojšic ještě chvíli zůstanu… Tento festival byl kromě tvého jména mnoho let spojen ještě s další postavou českého promotérského „rybníčku“, a to s DJem Agentem… Před pár lety ovšem mezi vámi došlo k jistým sporům a v jednu chvíli nebylo jasné, jak to se Svojšicemi vůbec dopadne. Můžeš nám jen v krátkosti říct, co se mezi dvěma promotérskými kolegy a kamarády vlastně tenkrát stalo?

Jak jsem již jednou řekl, je to naše soukromá věc... Prostě nám to jako kamarádům přestalo klapat a posralo se to. Z toho začaly pramenit neshody mezi námi.Před dvěma lety se Svojšice pyšnily skutečně výjimečným line-upem, v jehož čele stál Jeff Mills – sen nejen hudebních fanoušků, ale i mnoha dalších „velkých českých“ promotérů, kteří se o jeho booking nějakou dobu marně pokoušeli. Nicméně po proběhnutí festivalu byly reakce lidí na Millsovo vystoupení často záporné – jak Jeff zapůsobil na tebe? Splnil tvoje očekávání?

Je mi jedno, co říkali lidi. Bez urážky a jakékoliv arogance z mé strany. Už to asi nebude originální, nicméně je tomu tak, jak jsem již několikrát zmínil – stále si dělám mejdany dle svého. Takže mi je sice „líto“, že ne všem sednul, ale já jsem si to vážně užil! Měli si uvědomit, že přijel mistr, virtuoz, ne magor, který by osolil rychost gramců na maximum. Sledoval jsem celý jeho koncert za ním a byl jsem totálně naměkko. Splnil jsem si tím další ze svých pomyslných snů. Byla to nádhera. 2 gramce, 3 CD playery a to vše šlo dohromady. UF! Respekt.

Letos jsi také potvrdil, že Svojšice se v následujících ročnících dočkají několika změn – můžeš nám už nyní nastínit jakých?

Techno zůstane. To bych zmínil jako zásadní a tolik diskutované téma. Minimálně o jednu až dvě scény posílíme a měníme hudební zaměření festivalu. Nechci více prozrazovat, vše záleží na celkovém finančním budgetu a volbě zahraničních headlinerů. Pak se definitivně rozhodne co dál...

Pořádání Svojšic jistě zabere několik měsíců intenzivních příprav… Prozraď nám ale, čemu dalšímu se Petr Dzingel během roku věnuje.

Petr Dzingel se věnuje především rodině. Mám dva nádherné syny ve věku 11 a 6 let a ti jsou pro mě maximálním životním naplněním. Rád chodím na houby, pytlačit na rybníky a užívat relaxu na vycházkách v lese. Totálně jsem však v poslední době propadl motorsportu, jezdím na okruhy, zajímám se o vše, co s auty souvisí. Baví mě adrenalinová (však bezpečná) jízda. Je toho více, ale nejsem si jist, zda to někoho zajímá...)

Jsi známý nejen coby pořadatel, ale také jako DJ. Jakou roli má dnes ve tvém životě hraní? Je to pro tebe práce, relax, určitá seberealizace, nebo koníček…?

Je pro mě stále důležité. Miluju hraní, když jsou splněny základní předpoklady si to náležitě užít. Technika, zvuk, odposlechy... Dříve to byla seberealizace, nyní spíše koníček... Jo, je to pro mě hodně důležité.

Kdybys měl svůj „djský repertoár“ nějak charakterizovat – co od tebe můžeme dnes slyšet?

Od Džejára to už nejsou takové nášupy jako dříve, ale základem je pro mě někam set směřovat. Techno s minimalovými prvky, elektro, tech house, funky techno... Hraju už 10 let house (což 99% lidí stále neví) a jezdím pod jiným jménem bavit lidi na funky mejdany. Tam je to totálně jinak. Jiná energie, jiní lidé, jiná atmoška... Když jsem hrál minulý rok na několika festivalech v Red Zone, tak za mnou chodili promotéři, Djs, clubeři s podivem, co že se to stalo... Odpovídal jsem jednoduše: „ Nic, žiju, bavím se...“

V listopadu vystoupíš na hlavním pódiu Apokalypsy, která oslaví 10 let své existence. Jak se coby promotér, který zná „zákulisí“ pořádání akcí, díváš právě na Apokalypsu?

Prvně bych zmínil svoji upřímnou radost, že k pozvání došlo. Vážím si ho. Jsou to okamžiky, kdy si jako člověk uvědomím, že všechny věci, které chci a rád bych si je dopřál, mají své místo a čas.
Apokalypsa je bezesporu indoor techno mejdan, který tady jede už od samých počátků. Byla to dlouhá série akcí a mnoho let, než se to dostalo tam, kde to je.

10 let existence je na české party scéně dlouhá doba. V čem podle tebe spočívá hlavní důvod Apokalypsácké „dlouhověkosti“?

Historie, kvalitní lineup, profi promotion, celková neošizenost. Držím Vám palce ať to vyjde. Děláte to dobře, mělo by to dobře dopadnout. V dnešní době se najde mnoho parazitů, kteří se přiživují na něčí práci a chtějí si kousnout.Obsazení line-upu jistě znáš… Na koho se ty nejvíc těšíš – čí set si rozhodně nenecháš ujít?

Asi fakt na Tokyho. Mám ho rád, vím, že hudbu dělá ze srdce, hraní totálně miluje a vždy dá maximální výkon. Speedy J je velkej profík a ikona elektronické hudby. Ve Svojšicích jsem ho ještě nedokázal naplno ocenit, ale na Vaší party si ho vychutnám. Chris Liebing je sympaťák, který naservíruje hutný sound... Jo, máte silný lineup.

Kdyby sis mohl vybrat a zahrát si na Apokalypse s někým z lineupu back2back set – kdo by to byl a proč?

Toky, protože k sobě máme blízko a ještě nás takto nikdo nezabookoval !!! Byl by to kurva nášup :)

A na závěr – proč by si nikdo neměl nechat ujít tvůj set na Apokalypse?

Upřímně nevím, jak na to odpovědět. Hraní řeším už nyní. Vybírám tracky, přemýšlím nad tím... Mám slíbenou hoďku a půl hraní, což je dobrý předpoklad to někam vyvinout. Technika bude určitě v pohodě, spím na hotelu, nikam nebudu spěchat, dám kalbu.. Já se vážně těším...:) Kdo si to bude chtít užít, může se připojit...


Díky za rozhovor
Míša


MP3 http://mp3.stazeni-zdarma.eu/index.php?video=12539&-Džejár---Live-from-Ultima---mp3
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 15. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Dzejár „ Apokalypsa je tady od samých počátků“. Vychytané.cz. [Online] 15. 9. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2390. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dzejar-„-Apokalypsa-je-tady-od-samych-pocatku“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.136s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 14:28