Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apokalypsa: Jerry: „Kabelka na Cd jak nějakej metrouš“

DJ Jerry - služebně jeden z nejstarších českých DJů, člověk, který stál u zrodu party Apokalypsa, DJ, který si každou party užívá naplno.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa - Techno Energy
pátek 20. listopadu 2009 21:00
(konec +- sobota 21. listopadu 2009 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Přesto nedávno jeho život i kariéru zasáhla nepříjemná zdravotní komplikace, kvůli které musel přehodnotit mnoho svých postojů. Jeho současné názory a komentáře k tématům, na které se ho ještě nikdy nikdo nezeptal, se dočtete v následujícím rozhovoru.

1. Ahoj Radku, léto už je prakticky za námi, jak sis je užil, jak z pohledu DJe, tak rodiče?
Tohle léto bylo poněkud zvláštní a absolutně se vymykalo standardu několika posledních let.


Jednak celý červenec jsem nehrál, což bylo super, protože jsem mohl načerpat spoustu sil do podzimního kolotoče a věnovat se na plno své dceři Zuzaně. Díky své nemoci jsem nebyl ani na dovolené u moře. A festival Summer of love, na který jsem se těšil, tak tam jsem ani nevystoupil, protože ho město předčasně ukončilo)

2. Nedávno proběhla médii a tamtamy zpráva o tvém převozu do nemocnice. Asi by bylo na čase uvést celou záležitost na pravou míru, protože jen ke mně se dostaly minimálně tři rozdílné verze celé události…

No v podstatě je to úplně jednoduché. Jednoho krásného čtvrtečního večera, v klubu Perpetuum na mé rezidentní noci, jsem se tak zřídil, že mě odvezli druhý den do nemocnice, kde jsem zůstal dva dny na kapačkách a potom ještě dalších pět dní na pozorování. Diagnostikovali mi podrážděnou slinivku. Takže můj život se obrátil naruby, držím půl roku dietu, nesmím pít, kouřit atd…

3. Na rozdíl od většiny českých DJů ti víkend začíná už ve čtvrtek a končí kolikrát až v neděli v noci. Připadl ti někdy tento způsob života stereotypní?

Nikdy! I teď, když jsem nemocnej, tak mě hudba bere natolik, že djing provozuju z vesela dál. A to byly řeči, že už mě to nebude bavit atd... Podívej, proč by to mělo byt stereotypní, když ve čtvrtek si v Perpetuu zahraju nové desky, v pátek a v sobotu cestuju po klubech a v neděli si ve svém radiovém pořadu Hi Fi, který moderuju společně s bratrem, shrnu události posledního týdne a naservíruji novinky z oblasti elektronické hudby. Mimochodem, vysíláme od tohoto týdne nově i v Ostravě na rádiu Kiss Morava. Je to každé úterý od 21.00 do 23.00 hod.

4. Jsi služebně jeden z nejstarších DJů u nás, a přesto nehráváš po celé Evropě, ale s radostí objíždíš celou naši i Slovenskou republiku. Proč?

No hlavně si myslím, že nelezu nikomu do pr... tím to asi bude. Ale taky proto, že to neřeším. Třeba se to ještě na starý kolena změní:)). I když občas někam do zahraničí vyrážím.

5. Jsi také zarytým zastáncem vinylů. Myslíš, že mají šanci na přežití?

To určitě! Spousta světových DJských kapacit hraje pouze z vinylu. CDčkové pouštění není hraní... tečka. A navíc to tu už bylo, že se začalo hrát s CDeček a stejně se to zase vrátilo k deskám, ať už formou Final scratche nebo přímo z desek. To není umění nosit s sebou na hraní kabelku s pár CDčkama, vypálenýma doma z Beatportu jak nějakej metrouš)

6. Rád střídáš styly… techno, hardtechno, neotrance, jen co já pamatuju. Jak bys popsal svůj aktuální sound lidem, kteří tě delší dobu neslyšeli?

Vracím se ke klasickému zvuku techna, občas to prokládám elektrem.

7. Jak bys okomentoval tyto české DJe: Michael Burian, Lucca, Michal Poliak, Tommy Rogers & Peet?

Já bych to nekomentoval... každého věc co si dělá. Mohlo by se stát, že by se se mnou nebavila ani barová židlička, kdybych si pustil hubu na špacír:)))

8. Jsi jeden z otců Apokalypsy, když ale lasery neblikají dostatečně dlouho, člověk neví, jestli má vynářkovat tobě nebo na Dalinovi. Vysvětli nám tedy, jaký vliv máš nyní na chod Apokalypsy a za co všechno jsi zodpovědný?

Tak na tom není co vysvětlovat, prakticky za chod akce jsme odpovědní všichni tři stejně, ať už já, Dalin nebo Míša. U Apokalypsy se starám během příprav o outdoorovou reklamu a potom na akci dle aktuálního rozpisu povinností – ty jsou pokaždé jiné.

9. Jak vypadá všední den DJe Jerryho?

Ráno už nevstávám tak jako dřív - až když se mi otevřely oči. Teď mi den začíná v 7 ráno, když doletí malej čertík Zuzana. Přes den se věnuju své reklamní agentuře a největší část dne věnuji Apokalypse, s tou je totiž pořád plno práce. Večer, až jde moje malá na kutě, se věnuji převážně muzice nebo rádiu). To je tak zhruba můj všední den)

10. Sluchátka přes oči… i takto tě zná mnoho českých clubberů. Je někdy lepší nevidět?

Já mám asi nějakej divnej tvar hlavy nebo co... pořád mně tam padají :).

11. Jak sám se díváš na konkurenci v pořádání parties? Vždycky je takové období, že se někdo nový „vyrojí“, udělá párty a zmizí....

To bylo, je a bude. Ale důležíté je, že návštěvnící poznají, kdo tu párty dělá srdcem, dává do toho kus sebe. Dnes už není umění „naflákat“ jména na plakát, dnes je důležité mít svůj styl, myšlenku, koncept a hlavně v lidech vybudovaný respekt – a to si myslím Apokalypsa má :) Nebo chcete říct, že jsme budovali 10 let značku Apokalypsy zbytečně?:)


Díky za rozhovor
Nois
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 11. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Apokalypsa: Jerry: „Kabelka na Cd jak nějakej metrouš“ . Vychytané.cz. [Online] 11. 9. 2009. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2378. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apokalypsa:-Jerry:-„Kabelka-na-Cd-jak-nejakej-metrous“-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.27.143
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 03:16