Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apokalypsa Techno Energy - Elton D: Brazilská funky nálož

Elton David alias Elton D. je v současné době pojmem v produkci elektronické hudby v Brazílii.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apokalypsa - Techno Energy
pátek 20. listopadu 2009 21:00
(konec +- sobota 21. listopadu 2009 04:00)
BVV
Brno (CZ)
Do popředí se dostal díky svým skladbám vydaným u několika mezinárodních nahrávacích společností.

Hudbou se začal aktivně zabývat od roku 1996. Vždy preferoval elektronickou muziku a její nejrůznější druhy. Od začátku jeho kariéry byla jeho díla ovlivněna technem, housem, drum’n’bassem a dalšími hudebními styly. Během krátké doby zjistil, že svou tvořivost a originalitu nejlépe uplatní u house a techno rytmů.

Mezníkem v jeho kariéře se stal rok 2004, kdy ho švédský producent Pierre J. (známý jako Hertz) vyzval, aby složil track pro švédský label Sway Records. Světlo světa tak spatřilo Tunnel EP. Deska měla obrovský úspěch a do svých Top 10 ji umisťovali i renomovaní DJs jako Misjah, Marco Nastic, Christian Fischer, Trevor Rockliffe a další.Následovala mnohá opětovná pozvání k remixům i samostatným releasům a Elton D. vydal několik desek například v Anglii (Primal Force, Yin Yang), v Nizozemsku (Patterns rec.), ve Švýcarsku (Stark Rec.), v Německu (Definition Records), samozřejmě ve Švédsku (G-Force) a v rodné Brazílii (Nitrosound Rec.).

Roku 2003 se zúčastnil akce „Sao Paulo Fashion Week“, kde pod záštitou sponzorů provozoval velmi zvláštní stan – pomáhal jiným DJům produkovat jejich vlastní skladby. Sám složil mnoho znělek pro módní přehlídky, rozhlasové stanice a další média v Sao Paulu.

V březnu roku 2006 startuje jeho velké turné po zemích Evropy. Elton D. projíždí například Německem (vystupoval ve městech Melstrup, Eden a Drážďany), Makedoníí (Skopje a Kavardarci) či Kosovem (Prizren, Priština). V každém z míst, kde hrál, zanechal stopu svého originálního energického groovy zvuku. Během turné tráví také hodně času v Bělehradu, po většinu doby ve studiu uznávaného producenta a DJe Marco Nastice, kde připravuje nové skladby.

Dalším úspěšným rokem pro Eltona D. se stal rok 2007. Vydává hned tři desky u slavného holandského labelu Patterns, kde ve stejné době vycházejí skladby i jménům jako Cave & Ortin Cam, Boriqua Tribez, Dejan Milicevic, Spiros Kaloumenos, Eric Sneo či Peppelino. Desky Eltona D. dobývají každý dav partypeople a figurují v DJských žebříčích legend jako je Cave, Murphy nebo Dylan Drazen.Evropa si znovu žádá Eltona D. Hraje na megaparty Code ve španělském Madridu, dále ve Stockholmu, v Anglii či v německém Düsseldorfu. Seznam vyprodukovaných tracků a remixů s podpisem Elton D. se dramaticky rozrůstá. Tento talentovaný brazilský umělec jjž obohatil světovou techno scénu o vlastní a jedinečný zvuk a postupy a jeho sláva stále roste. Buďte připraveni! Elton D. totiž vždy a bez výjimky předvádí vystoupení, kterým nechybí funky groove, energie a především čisté srdce.

Vystoupení Eltona D. Live doporučujeme všem, kteří mají rádí rytmus starého techna v novém kabátu!

Video: http://www.youtube.com/watch?v=9NcgnLiBKWg
Mp3: Elton D Live @ Energize, La Fabrik http://leteckaposta.cz/877085328
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 9. 9. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Apokalypsa Techno Energy - Elton D: Brazilská funky nálož. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2373. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apokalypsa-Techno-Energy---Elton-D:-Brazilska-funky-naloz
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 13:23