Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínská scéna zahajuje novou divadelní sezonu

64. sezona 2009/2010 - Čas radostných procitnutí
Přidat na Facebook
Poslední srpnový týden začala v Městském divadle Zlín stejně jako v jiných divadlech v České republice nová divadelní sezona. Umělecký soubor se spolu se všemi zaměstnanci divadla připravuje na slavnostní zahájení nového divadelního roku s názvem Čas radostných procitnutí, který slavnostně vypukne v sobotu 12. září představením Švejk.

Během divadelních prázdnin došlo na zlínské scéně kromě jmenování nového uměleckého šéfa Petra Veselého i k několika dalším změnám. Fanynky herce Radovana Krále a ctitelé herečky Kateřiny Liďákové zřejmě přijmou se slzou v oku zprávu o jejich sňatku. Tyto výrazné tváře uměleckého souboru si řekly své ano 4. července v kostele sv. Panny Marie na Gruni. Na divadelních prknech však budou k vidění manželé Královi i nadále.
Umělecký soubor opustila k 31. červenci z rodinných důvodů herečka Jeanette Zapletalová. Diváci ji však budou moci stále vídat v inscenaci Rok na vsi, kde ztvárňuje postavu Barbory.

V úterý 25. srpna zlínští herci zahájili čtené zkoušky inscenace Cyrano z Bergeracu, kterou režíruje nový umělecký šéf divadla Petr Veselý. V hrdinské komedii o lásce a cti vystoupí kompletní soubor Městského divadla Zlín spolu se členy jevištní techniky a studenty Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění. V roli Cyrana se představí Rostislav Marek a postavu Roxany ztělesní Kateřina Králová. Premiéra Cyrana z Bergeracu se uskuteční v sobotu 17. října v 19 hodin ve Velkém sále.
Pokračují také zkoušky nové hudební pohádky Jak šlo vejce na vandr, kterou připravuje režisér Pavel Gejguš. Česká premiéra nové inscenace pro děti se uskuteční v neděli 13. září ve 14.30 hodin ve Velkém sále. V roli Vejce se divákům představí Michaela Doleželová, v rolích zvířátek vystoupí Milan Hloušek, Petra Hřebíčková / Petra Domžalová, Kateřina Králová, Helena Čermáková, Ivan Řehák a další.
Herci se poslední srpnový týden věnují také opakovacím zkouškám inscenací z repertoáru divadla. Oprašují například zbojnický muzikál o lásce a zradě Balada pro banditu, pohádku Opice Žofka či retro-muzikál Eva tropí hlouposti.

Po letní přestávce zahajují svůj běžný provoz od úterý 1. září také půjčovna kostýmů a pokladna. Služeb půjčovny mohou zájemci využít vždy v úterý a čtvrtek od 12 do 17 hodin. Vstupenky je možné zakoupit od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin a hodinu před každým představením. Až do 15. září je možné zakoupit předplatné na novou divadelní sezonu pro skupiny P, 1 až 9 a 19. Do konce října pak skupiny 10 a 11. Univerzitní předplatné se prodává až do konce kalendářního roku. Téměř celou sezonu je pak možné zakoupit kuponové předplatné, jeho prodej končí až na konci května.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 9. 9. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Zlínská scéna zahajuje novou divadelní sezonu. Vychytané.cz. [Online] 9. 9. 2009. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2369. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinska-scena-zahajuje-novou-divadelni-sezonu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.085s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.129.52
Serverový čas: sobota 10. června 2023 06:13