Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Co je vlastně Freestyle slalom?

Jde o jízdu, někdy až tanec, na bruslích mezi "kelímkama“ za doprovodu hudby. FS má přesně daná pravidla a jezdí se jak závodně, tak i pro zábavu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Freestyle Letná 09
sobota 5. září 2009 10:00
(konec +- sobota 5. září 2009 18:00)
Letná
Praha (CZ)
Co je Freestyle slalom?

Závodí se ve třech řadách kuželů ve vzdálenosti: 20 kuželů po 50ti centimetrech, 20 kuželů po 80ti centimetrech a 14 kuželů po 120ti centimetrech. Celkový čas na jednu jízdu je 1 minuta a 30 sekund za doprovodu hudby. Do pořadí se počítá samozřejmě ta lepší známka závodníka, která je tvořena ze čtyř hodnocení: technika, penalizace, styl, různorodost. Do techniky se počítá, jak moc obtížné jsou triky a přechody mezi nimi. Každý shozený kelímek a pád se vám odečítá v penalizaci. Do stylu spadá plynulost triků, přechodů a hodnocení speciálních triků, které nejsou čistě slalomové, ale dělají jízdu mnohem hezčí a zajímavější. No a v různorodosti se vám boduje pestrost triků, přizpůsobení rytmu hudby apod.

Co k tomu potřebujete?

Základem jsou samozřejmě pořádné brusle. Člověk, který začíná jezdit, tak si koupí klasické fitness brusle. Na nich není vůbec nic špatného, co si budeme nalhávat, začínali jsme na nich všichni. Je dobré na nich zjistit, jaká oblast bruslení vás vlastně zajímá a jaké se chcete věnovat. Někdo začne skákat na rampách, někoho zase chytne rychlá jízda a jiní se nadchnou pro freestyle jízdu. V tom případě je na místě poohlédnout se po speciálním druhu bruslí. Tyto brusle se vyznačují převážně dobrou ovladatelností, menšíma (78 nebo 80mm), ale za to tvrdýma (83 nebo 84A) kolečkama. Rám by měl být také o něco kratší, a v neposlední řadě pevný skelet.

Kolem čeho kroužit?

Nejběžnější jsou umělohmotné kelímky, mnohdy od jogurtů nebo z automatů od kávy nebo kupované v IKEI (ty nejsou nejlepší jsou tvrdé a při pádu na ně to bolí). Pár lidí se pokoušelo kroužit kolem kamenů, což není nejlepší nápad. Při najetí na kámen se vám zasekne první kolečko a letíte na „hubu“. Existují samozřejmě „profi“ kelímky, ale to je pro nás amatéry poměrně drahá a zbytečná záležitost.

Chceš si zkusit i ty FSS?

Ve Zlíně jezdí parta nadšenců na garážích u Zlatého Jablka. Jestli máš zájem se něco naučit, napiš mail na m.salaj@seznam.cz

Víc se dovíte třeba na www.freestyleslalom.cz/
www.youtube.com/watch?v=7BRdsb09j-U
Cliqq
(Tomáš Bláha)
pátek 4. 9. 2009 08:00
Bláha, Tomáš. 2009. Co je vlastně Freestyle slalom?. Vychytané.cz. [Online] 4. 9. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2363. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Co-je-vlastne-Freestyle-slalom?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 14:55