Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Známá diskotéka Sud Slušovice vyhořel!

Dne 27.8.2009 ve 23:56 hod. byli hasiči informováni o požáru diskotéky ve Slušovicích..
Přidat na Facebook
Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Slušovic a Vizovic. Ze Zlína na místo vyjel také velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru části známé diskotéky u dostihové dráhy ve Slušovicích.

Už prvotní hlášení o požáru naznačovalo rozsáhlejší případ, kdy začaly praskat velké skleněné okenní tabule a byly vidět plameny. Operační důstojník proto na místo vyslal větší počet cisteren a výškovou techniku.Z hasičů na místo jako první dorazili místní dobrovolníci, kteří potvrdili závažnost situace. S dalšími posilami byly postupně rozvinuty útočné proudy vody, které směřovaly na vnější skleněné plochy diskotéky. Další část hasičů pronikla v dýchacích přístrojích do vnitřních prostor, kde dál bojovala o rychlou lokalizaci požáru. Velení převzal velící důstojník směny a policejní páskou byl vyhrazen prostor zásahu proti vstupu nežádoucích osob.

Požár se podařilo lokalizovat asi po půlhodině intenzivního hašení. Další hodinu trvala postupná likvidace požáru a dohašování skrytých ohnisek v konstrukcích stavby. Hasiči museli část stavebních prvků strhnout a ochlazovat. Celý vnitřní prostor rozsáhlé diskotéky museli hasiči odvětrat přetlakovou ventilací. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru zatím jen předběžně ohledáno. Požár zasáhl část horního ochozu nad tanečním parketem s bary a posezením. Majitelé uvedli, že diskotéka byla využívána jen o víkendech a celý prostor byl uzavřen. Vyšetřování bude pokračovat v denní dobu.


Článek převzat z tiskové zprávy HSZ Zlínského kraje.
Autor: mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Komplentí článek i s fotografiemi naleznete zde:
http://www.hzs-zlkraje.cz/clanek/548/znamou-diskoteku-zachvatil-v-nocnich-hodinach-pozar/

majkl
(Michal Gaja)
pátek 28. 8. 2009 08:00
Gaja, Michal. 2009. Známá diskotéka Sud Slušovice vyhořel!. Vychytané.cz. [Online] 28. 8. 2009. [Citace: 26. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2353. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Znama-diskoteka-Sud-Slusovice-vyhorel!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.168.16
Serverový čas: neděle 26. března 2023 14:05