Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadlo přidává "venkovní" inscenace

Pro velký úspěch přibyly tři představení úspěšných her mimo zlínské jeviště, čtěte níže...
Přidat na Facebook
Ještě před slavnostním otevřením budovy Městského divadla Zlín v nové sezoně mohou milovníci divadla zažít jedinečnou atmosféru divadla v plenéru. Na představeních na zřícenině hradu Brumov si přijdou na své příznivci veselých pohádek i muzikálů.

Za malými diváky si přijede na hrad Brumov zaskotačit Žofka Orangutanová se svými zvířecími kamarády Karolínou Myšovou, Květoslavem Slonem, Bořivojem Pandou, Emilem Tučňákem a Standou Klokanem. V neděli 30. srpna v 15 hodin se rozehraje na brumovském hradě populární pohádka OPICE ŽOFKA v režii Doda Gombára.
Dva příběhy veselé party ze ZOO od autora Miloše Macourka Jak Žofka pořádala maškarní ples a Jak Žofka odhalila zloděje zdramatizovala Jana Kafková, která je zároveň i autorkou písňových textů. Hudbu složil David Rotter. CD s deseti písničkami z této inscenace, která měla premiéru v září 2008, mohou rodiče pořídit svým ratolestem za symbolickou cenu 50 Kč v pokladně divadla. Zpívají na něm herci účinkující v pohádce: držitelka Ceny Thálie 2008 Petra Hřebíčková, Romana Julinová, Tamara Komínková, Josef Koller, Rostislav Marek, Gustav Řezníček, Dušan Sitek a Pavel Vacek.

O necelý týden později, v pátek 4. září ve 20 hodin čeká na návštěvníky brumovského hradu slavný zbojnický muzikál o lásce a zradě BALADA PRO BANDITU z autorské dílny Milana Uhdeho a Miloše Štědroně.
Na počátku byl skutečný příběh a život Nikoly Šuhaje na Podkarpatské Rusi. Následoval román Ivana Olbrachta o Nikolu Šuhajovi a první filmové zpracování. Pak vznikla hra Balada pro banditu, poprvé uvedená v režii Zdeňka Pospíšila v Divadle Husa na provázku. Potom přišel film v režii Vladimíra Síse s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Od té doby příběh Nikoly Šuhaje na českých jevištích zdomácněl. Připomínat jej snad netřeba. Balada pro banditu v režii Doda Gombára měla v Městském divadle Zlín premiéru v červnu 2008. Diváci se mohou těšit na působivou scénu od Jaroslava Milfajta, ale i například živou kapelu. V roli Eržiky vystoupí Kateřina Králová, postavu Nikoly ztvární Zdeněk Lambor. V dalších rolích účinkují Tomáš Slepánek, Helena Čermáková, Hana Mrázková, Barbora Kocmánková, Radoslav Šopík, Radovan Král, Romana Julinová, Pavel Vacek, Rostislav Marek a mnozí další.

Po hostování s MADAM PIAF v Lázeňském divadle v Luhačovicích v rámci přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice zahrají zlínští herci tuto inscenaci v lázních ještě jednou, a to ve středu 9. září v 19.30 hodin.
Nová divadelní sezona s podtitulem Čas radostných procitnutí pak slavnostně vypukne v sobotu 12. září v 19 hodin nejnovější inscenací Městského divadla Zlín ŠVEJK. V neděli 13. září ve 14.30 hodin čeká na nejmenší diváky česká premiéra pohádky JAK ŠLO VEJCE NA VANDR.
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 26. 8. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Divadlo přidává "venkovní" inscenace. Vychytané.cz. [Online] 26. 8. 2009. [Citace: 24. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2343. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadlo-pridava-_venkovni_-inscenace
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.20.240
Serverový čas: sobota 24. února 2024 11:39