Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Omezení dopravy při Barumce

Městská policie Zlín upozorňuje nejen řidiče, ale i všechny občany a návštěvníky města Zlína na uzavírky silnic a omezení dopravy, se kterými se mohou setkat v průběhu letošního ročníku Barum Czech rally Zlín.
Přidat na Facebook
V pátečních nočních hodinách proběhne v centru Zlína divácky velmi oblíbená rychlostní zkouška SSS Zlín. Úplná uzavírka trati bude sice až v pátek, od 19:00 hodin, nicméně dopravní omezení pro řidiče začíná již dnes, kdy v nočních hodinách budou stavěny bezpečnostní zábrany a proběhnou seznamovací jízdy. Sledování této rychlostní zkoušky bude možné pouze z vyhrazených diváckých zón, z ostatních prostor budou diváci vykázáni. Pohyb osob přes nadjezd, starý most a lávku pro pěší u zatáčky ke startu NEBUDE možný.

V souvislosti s tímto dopravním omezením také upozorňujeme všechny cestující městské, autobusové i železniční dopravy:
- Linky městské hromadné dopravy zajišťující spojení centra města se sídlištěm Jižní Svahy a čtvrtí Mladcová budou vedeny po náhradních objízdných trasách. Kompletní informace naleznete zde:
http://www.dszo.cz/?section=mhd&file=aktuality&id=147
- Provoz autobusového nádraží bude v době konání rychlostní zkoušky přesunut na ulici Hradská.
- Omezeny budou také železniční spoje, které budou nahrazeny autobusovou dopravou. Cestující ČD z Vizovic dopraví autobus na vlakovou zastávku Zlín – Prštné, odkud mohou dále do Otrokovic pokračovat vlakem. Totéž platí i pro opačný směr.

V sobotu 22. srpna 2009 proběhne na území města Zlína další oblíbená rychlostní zkouška a to Pindula ( http://www.barum.rally.cz/2009/ss_pindula.php?sec=2&lng=cz ). Uzavření komunikace proběhne již v 6:00 hodin ráno. Závodníci pojedou RZ dvakrát, nicméně upozorňujeme všechny diváky i řidiče, že trať NEBUDE mezi průjezdy otevřena. Otevření trati a obnovení běžného provozu lze očekávat nejdříve v 15:12 hodin.

Přehled ostatních mimozlínských uzavírek naleznete zde:
http://www.barum.rally.cz/2009/pdf/brz_prehuza.pdf

Velmi důrazně upozorňujeme návštěvníky, aby se zejména na RZ v centru Zlína dopravili raději pěšky či použili MHD. V případě dopravy automobily pak doporučujeme včasný příjezd. K parkování lze využít ploch u obchodních center na okraji města, při parkování mimo určené parkovací plochy pak řidiči musí parkovat tak, aby byla zachována bezpečnost a plynulost silničního provozu. Upozorňujeme všechny řidiče, že v případě ohrožení plynulosti a bezpečnosti, budeme při řešení tohoto protiprávního jednání postupovat naprosto nekompromisně.
Samozřejmostí také je, že řidiči nebudou před jízdou požívat alkoholické nápoje, neboť i na tyto kontroly se Městská policie Zlín zaměří. Umírněnou konzumaci alkoholu lze doporučit i nemotorizovaným návštěvníkům tohoto motoristického svátku, neboť alkohol na rallye nepatří a každoročně s sebou nese zbytečné problémy a rizika. V předloňském roce např. strážníci zasahovali proti podnapilému muži, který ohrožoval bezpečný průběh městské RZ. Více informací naleznete zde:
http://www.mpzlin.cz/index_8f1963de070106df97c0cd856fba1874.html

Zdroj: TZ MPZ, Šárka Škubalová, Pavel Janík
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 22. 8. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Omezení dopravy při Barumce. Vychytané.cz. [Online] 22. 8. 2009. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2341. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Omezeni-dopravy-pri-Barumce
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 03:00