Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Please The Trees okoření vystoupení australských The Drones

9. října 2009 to bude v Lucerně vřít. Nic vám nadpis neříká? Víc v článku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
koncert The Drones
pátek 9. října 2009 21:00
(konec +- sobota 10. října 2009 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Po několika společných zkouškách vzniklo ale z jamování něco víc než obě strany očekávaly, skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu a opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.

Please The Trees mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech Eurosonic (Groningen, Holandsko), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Právě zde se mohla poprvé česká hudební veřejnost seznámit s prvními ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, který vyšel pouze v limitované edici padesáti kusů s originálními, ručními číslovanými obaly talentované malířky Ladi Gažiové. Singl byl vyprodán během několika týdnů.

Debutové album skupiny Please The Trees s názvem Lion Prayer vyšlo 7.12.2007 u malého, nezávislého vydavatelství Václava Havelky Absent Hour Records. Ihned po vydání se albu dostává nadšeného přijetí kritiky i posluchačů a vrcholem pak byl jeho křest v téměř vyprodaném pražském Paláci Akropolis.

Nahrávání alba Lion Prayer probíhalo naživo ve dvou hlavních nočních sekvencích, a to 25. listopadu 2006 a 7. března 2007 ve studiu Airhead v Praze, za asistence Patrika Kučery (z také táborské, post-rockové formace C) a pod dohledem AH. Amáka aka. Michala Šťastného, člena úspěšných Sunshine, který také spolu s Please The Trees album Lion Prayer produkoval a postaral se o jeho mix. Mastering alba je dílem Štěpána Škocha ze studia Manon record. Poslední práce na výsledné zvukové podobě alba Lion Prayer proběhli 31. srpna tohoto roku. Výtvarnou stránku alba opět obstarala osvědčená Laďa Gažiová s pomocí Anežky Hoškové z volného sdružení výtvarníků a dalších umělců AM 180 collective.

Na albu Lion Prayer najdeme devět skladeb, pod jejichž hudební stránkou je podepsána celá skupina, texty jsou pak dílem Václava Havelky samotného. Please The Trees svou hudbou odkazují k tradicím angloamerické nezávislé scény, psychedelické noisové plochy doplňují křehké lyrické melodie, zajímavě vystavěné vokály a časté sbory o než se postaraly Lenka Krobotová, Anna Geislerová a Bethany Lacktorin (jinak Havelkova současná partnerka v selFbrush). Václav Havelka se touto nahrávkou již naprosto jistě etabluje do pozice jednoho z nejtalentovanějších vokalistů české hudební scény. Please The Trees jsou pevně soustředěni na atmosféru jednotlivých skladeb, ale rozhodně jim nescházejí hitové ambice.

Melodika písní může připomenout legendární The Replacements či Hüsker Dü, dokonalá práce s hlukovými atributy v souvislosti s melodií například Sonic Youth a experimentálnější polohu Wilco, vygradovaná atmosféra zase třeba polozapomenuté The Mission a schopnost napsat dokonale vystavěný hit třeba i takové megastar jakými jsou samotní U2. Přes výše zmíněné evokace zůstává tvorba Please The Trees pevně v rukou tvůrců samotných a také ve striktních intencích indie scény, čemuž napovídá odvážné rozhodnutí skupiny vydat album Lion Prayer, také v limitované edici a to 300 kusů, na malé nezávislé značce Absent Hour, přes několik nabídek velkých vydavatelských firem. První náklad alba 500 kusů byl vyprodán dva měsíce po vydání.
Na letošní rok Please The Trees připravují vydání druhého, zatím bezejmenného alba, opět ve spolupráci s Michalem ‚Amákem‘ Šťastným a aktivní koncertování.

Obsazení
Václav Havelka – zpěv, kytara
Zdenek Kadlec - kytara
Karel Sychra - basa
David Koukal - bicí

Discografie
Wrong Along / Red Sky – limitovaná edice singlu 5O kusů ( 2007, Absent Hour. Rec )
Lion Prayer - debutové album ( 2007, Absent Hour Rec. )

Vstupenky na koncert The Drones, kde Please The Trees vystoupí jako support, jsou k zakoupení za 200,- Kč + poplatky v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků). Na místě za 300,- Kč.
Klub bude otevřen od 20:00.

Více info na:

www.myspace.com/thedronesthedrones
www.thedrones.com.au
www.myspace.com/pleasethetrees
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotion
www.musicbar.cz
www.facebook.com/dsmacku

The Drones:
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 20. 8. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Please The Trees okoření vystoupení australských The Drones. Vychytané.cz. [Online] 20. 8. 2009. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2331. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Please-The-Trees-okoreni-vystoupeni-australskych-The-Drones
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 06:27