Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Groove Armada v Praze!

Na 3. září si nic neplánujte, v SaSaZu je very spešl koncert Groove Armada! Neznáte je? Nevadíme, představíme kapelu! Znáte? Video v článku!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Groove Armada LIVE
čtvrtek 3. září 2009 21:00
(konec +- pátek 4. září 2009 04:00)
SaSaZu
Praha 6 (CZ)
Soutěžilo se o dva jednotlivé lupeny na koncert Groove Armady do pražského klubu SaSaZu na 3. září 2009. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce

Groove Armada - kdo jsou?


Svatá hudební trojice, dalo by se říci: Andy Cato, Tom Findlay, neboli Groove Armada. Právě tito dva nadaní pánové si spolu sedli před více než dvanácti lety do studia a začali přemýšlet, odkud začnou psát další významné řádky dějin elektronické hudby. Hned jejich první houpavý singl At the river z roku 1997 předčil veškerá očekávání a byl jedním ze zásadních článků hudební mozaiky, z kterých poskládali debutové album Northern Star.

V roce 1999 vydali další průlomové album – Vertigo, které definovalo jejich hudební styl: atmosférická taneční hudba, provázená funkovými kytarovými rify, hutnou basovou linkou s melodickými klávesami, které inspirovaly později nejeden taneční hit.


Ve skladbě Chicago z téhož alba zase najdeme acid jazzové prvky, samply, hip-hopové základy a stopy soulu. Za rychle vzrůstající popularitu vděčí GA zejména hitům If Everybody Looked The Same a I See You Baby, které jsou zároveň i dvě výjimky potvrzující pravidlo. Právě z těchto skladeb čiší houseová a techno energie, zabalená v oldschool provedení s varováním: „obsahuje též disco a funk“.

Pro Andyho a Toma byl vstup na taneční scénu opravdu ve velkém stylu. Po albu Vertigo nastala navíc lavina úspěšných remixů. O dva roky později opět ukazují s albem Goodbye Country (Hello Nightclub, 2001), kdo udává tempo taneční scéně. Na albu je ke slyšení hned několik respektovaných hlasů: Richie Havens, Nile Rogers, Tim Hutton a Jeru Tha Damaja a další. Vlajkovými skladbami jsou nakažlivá taneční hitovka Superstylin a k rozjímání stvořená Little By Little. Další singl, který se vyhoupl na přední místa hitparád je bezpochyby My Friend. Na první poslech hit pro letní sezónu, na který se však každý rok všichni těší stejně jako na léto samotné.

Kdo si při poslechu čtyř studiových alb pohrával s myšlenkou, že vznik této hudby je podmíněn jistou genialitou, ten není daleko od pravdy. Ale že se dá již dokonalé udělat lepším, o tom přesvědčíte málokoho. Groove Armada se o to snaží už od prvního koncertu, a nutno dodat, že nadmíru úspěšně. Právě koncertní pódium je místo, kam Groove Armada patří. Jejich živá vystoupení, kterých je jako šafránu, patří k zážitkům, pro které stojí si podruhé vycestovat i za hranice. Není to však jen o devítičlenné sestavě hudebníků, vokalistů a vokalistek, ale důraz je kladen i na světelnou a vizuální show, která k jejich vystoupením neodmyslitelně patří. Jako kapela procestovala Groove Armada snad všechny kouty světa. K jejich nezapomenutelným koncertům se dají zařadit tři vyprodaná vystoupení v londýnské Brixton Academy a silvestrovský koncert v Sydney pro 20 000 lidí. Zároveň stále patří mezi headlinery největších hudebních festivalů (Glastonbury, Fuji Rock…).

Video:
Groove Armada - Superstylin´(live, Brixton Academy)


Groove Armada – At the river


Groove Armada - My Friend


Groove Armada - Chicago/I See U Baby remix (live)


Links:
www.groovearmada.com
www.myspace.com/groovearmada
www.ticketpro.cz
www.sasazu.cz

Zdroj: TZ Petr Tajčman, Pink Dot
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 19. 8. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Groove Armada v Praze!. Vychytané.cz. [Online] 19. 8. 2009. [Citace: 25. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2323. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Groove-Armada-v-Praze!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.232.62.64
Serverový čas: sobota 25. března 2023 02:01