Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Výuka v MHD?

Městská hromadná doprava je fenomén, který většinu z nás provází každodenně. Někdy na ni nadáváme, někdy ji chválíme a někdy v ní dokonce můžeme zažít i trochu dobrodružství či neočekávanou příhodu. Mno.. neočekávanou? :)
Přidat na Facebook
Tramvaje, autobusy a trolejbusy by mohly vyprávět! Jejich plechové stěny zaslechly mnohá tajemství, byly při partnerských hádkách, při vyznáních lásky, naslouchaly pracovním i soukromým rozhovorům a svá tajemství drží "v plechovém trezoru".

Což slova, ta lze šeptat a slyší je jen ty plechy. Ale co takové činy. Ty může sledovat celé okolí a utají se jen obtížně.

Jezdím MHD často a nashromáždila jsem spoustu pozorování. Milenci se v tramvaji často líbají, v létě občas nastoupí cestující oblečený tak spoře, že jen o klůcek méně a může vystupovat v erotickém filmu. Byla jsem přítomna hádce dvou hafanů, kteří po sobě hlasitě vyštěkávali psí nadávky. Zažila jsem upracovaného úředníka, který zuřivě datloval do notebuku na klíně. To všechno je snad pochopitelné.

Zajímavý zážitek jsem si odnesla z MHD zcela nedávno. Vedle mne usedla slečna možná ještě ve věku "teen" a začala vehementně prohrabávat kabelku. Pak vyndala to, čemu mi ženy říkáme "šminktaška" a představení začalo. Nejprve zvlhčila svoji tvářičku krémem, pak nanesla základní make-up, přepudrovala se, nalíčila oči, zvýraznila rty, použila tvářenku a další kosmetické výrobky. Po nějaké době měla obličejíček namalovaný ke své spokojenosti, uložila propriety, zapnula kabelku a následně vystoupila.

Celou tu dobu jsem přemýšlela, proč si ke zkrášlení vzhledu vybrala právě tramvaj a tady nechala všem cestujícím nahlédnout do tajemství podoby ženy. Já tedy takto činím v klidu ložnice u toaletního stolku. Pak mne napadlo, že možná šlo o instruktáž, jak se správně nalíčit. Je-li tomu tak, obávám se, že příště mohou být pasažéři poučeni, jak správně umíchat palačinky, nebo jak stříhnout na halenku a nedej bože, jak nasadit pánskou ochranu. Inu, městská hromadná doprava, ta nás překvapuje neustále.
oča
(Olga Čadilová)
pondělí 20. 11. 2006 08:00
Čadilová, Olga. 2006. Výuka v MHD?. Vychytané.cz. [Online] 20. 11. 2006. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=232. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vyuka-v-MHD?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.039s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.104.143
Serverový čas: středa 6. července 2022 18:38