Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínské divadlo vystoupí v srpnu v lázních i na hradě

Ani v době takzvaných divadelních prázdnin herci Městského divadla Zlín úplně odpočívat nebudou. Své umění pojedou v srpnu hned dvakrát předvést za hranice krajského města.
Přidat na Facebook
Nejslavnější šansoniérku všech dob Edith Piaf bude hostit Lázeňské divadlo v Luhačovicích. Zlínský umělecký soubor v těchto prostorách vystoupí s inscenací Madam Piaf ve středu 19. srpna v 19.30 hodin v rámci 11. ročníku přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice.
Inscenace Madam Piaf měla v Divadélku v klubu Městského divadla Zlín českou premiéru 10. března 2009. Od té doby je o ni obrovský zájem a všechny vstupenky byly dosud beznadějně vyprodány.
Představení připravil spolu se čtyřmi herci v čele s Helenou Čermákovou režisér Karel Semerád. K vytvoření vlastní hry jej inspirovala kniha vzpomínek, jejichž autorkou je Edithina nevlastní sestra Simone Berteautová. Vedle ideální představitelky pro herecké i pěvecké ztvárnění Vrabčáka, jak se Piaf říkalo – Heleny Čermákové, ztvárňují další postavy Dušan Sitek, Petra Domžalová a Josef Koller. Samozřejmě nechybí krásné šansony zpívané v němčině, francouzštině, italštině, angličtině a češtině, které na klavír doprovází Richard Dvořák.
Festival Divadelní Luhačovice, který se stal již pevnou součástí kulturního léta v Luhačovicích, bude probíhat v termínu 16. - 22. srpna. Připravuje jej opět Občanské sdružení Divadelní Luhačovice, které pracuje pod vedením herce Miloslava Mejzlíka - prezidenta festivalu. Produkčním štábem jsou studenti a pedagogové Střední odborné školy Luhačovice a studenti dalších středních a vysokých škol, ve spolupráci s odborníky divadelní kultury a dobrovolnými divadelními nadšenci.

Za malými diváky si přijede na hrad Brumov zaskotačit Žofka Orangutanová se svými zvířecími kamarády Karolínou Myšovou, Květoslavem Slonem, Bořivojem Pandou, Emilem Tučňákem a Standou Klokanem. V neděli 30. srpna v 15.00 hodin přiveze Městské divadlo Zlín na brumovský hrad pohádku Opice Žofka v režii Doda Gombára.
Dva příběhy veselé party ze ZOO od autora Miloše Macourka Jak Žofka pořádala maškarní ples a Jak Žofka odhalila zloděje zdramatizovala Jana Kafková, která je zároveň i autorkou písňových textů. Hudbu složil David Rotter. CD s deseti písničkami z této inscenace mohou rodiče pořídit svým ratolestem za symbolickou cenu 50 Kč v pokladně divadla. Zpívají na něm herci účinkující v pohádce: držitelka Ceny Thálie 2008 Petra Hřebíčková, Romana Julinová, Tamara Komínková, Josef Koller, Rostislav Marek, Gustav Řezníček, Dušan Sitek a Pavel Vacek.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
čtvrtek 13. 8. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Zlínské divadlo vystoupí v srpnu v lázních i na hradě. Vychytané.cz. [Online] 13. 8. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2315. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinske-divadlo-vystoupi-v-srpnu-v-laznich-i-na-hrade
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.112.140
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 22:38