Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Semifinalisté RGM Live Space zahrají na Trnkobraní

V programu Trnkobraní vystoupí sedm kapel, které se probojovaly do semifinále velké hudební soutěže RGM Live Space. Pojďme si jednotlivé skupiny krátce představit.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
42. Vizovické Trnkobraní 2009 - pátek
pátek 28. srpna 2009 18:00
(konec +- sobota 29. srpna 2009 03:00)
Areál Rudolf Jelínek
Vizovice (CZ)

THE ROADS


Skupina The Roads se stala historicky prvním Vítězem poroty premiérového kola soutěže RGM Live Space, které proběhlo 11. února 2009 v pražské Akropoli. Poprocková partička The Roads, jejíž původ lze řadit někam mezi Českou Lípu, Prahu a Velkou Británii vznikla v roce 2006.
„Frontman a zpěvák Ray si přinesl s sebou ze své domoviny (severoanglické město Grimsby) melodické nápady a schopnost porozumět řeči hudby“, jak dodává kapela. Jako jedny z prvních nahrávek vznikly The Colours Of You a She´s My Cure, se kterými kapela The Roads vešla do povědomí mladé české hudební scény. Pak přišla Šimonova maminka se zprávou o RGM Live Space a Štěpánův tatínek poslal přihlášku. Rodiče jsou pro ně vůbec důležití, poskytují jim inspiraci pro vlastní tvorbu. A tu bezesporu potřebují, protože se průběžně připravují pod taktovkou Martina Ledviny (Marek Ztracený, Lenka Dusilová, Aneta Langerová) na natočení demo snímku, kam by se měly vejít nejlepší pecky z jejich současné hudební tvorby. Na druhou stranu si od soutěže RGM Live Space slibují: „ že už nebudeme rodičům, kteří jsou pro nás zdrojem věčné inspirace, viset na krku a že nás znovu uvidí v televizi“. The Roads jsou zpěvák Ray, klavírista Šimon, baskytarista Ondřej, kytarista Ondřej a bubeník None. Kapela o sobě říká: „kromě hudebních funkcí máme ještě rozděleny produkční posty - Šimon zastává místo kuchaře, Ray uklízí, Ondrové jí a Štěpán otravuje.“ „Co se týká oblečení a samotné image, tak to řešíme s Rayovou babičkou“.
Více info o The Roads na http://bandzone.cz/theroads nebo na http://www.theroads.cz/.

DOOWHENBLADE


Doowhenblade založili Máca (Matěj Macek) a Salám (Jan Salanský) před čtyřmi roky. Během několika let se liberečtí Doowhenblade rozrostli do formace čítající osm členů. Na české hudební scéně se poměrně obratně pohybují a už předvedli svojí tvorbu ve stylu Ska Punk na významných hudebních festivalech. Protože se chtějí dál věnovat vlastní tvorbě, rozvíjet se a hlavně koncertovat, rozhodli se přistoupit na účast v RGM Live Space. S nápadem přihlásit se do této soutěže, přišla trombonistka Lucka. O tvorbě Doowhenblade charakterizuje baskytarista Štěpán : “Většinou proces začíná dlouhým přemlouváním na zkouškách, abychom přestali zabíjet čas zpíváním nejnovějších hitů české pop scény a taky něco nového vymysleli. Někdo přijde se základním motivem, který pak rozvíjíme jen abychom ho poté nechali v šuplíku trochu uležet. Pak přijdou bizarní texty basáka Štěpána nebo zpěváka Vaška, zkoušení tanečních kreací a tak.“ Jejich postup ze základního kola do kola semifinálového mají na svědomí fanoušci, jejichž hlasy je poslaly dál. Ohlasy od nich mají veskrze všechny pozitivní, snaží se nebrat svojí tvorbu dogmaticky a jsou rádi, že mohou představit svůj ska punk styl lidem. Co se týká vlastního image, říkají: „Outfity jsou pro nás fakt důležité, protože když už se lidem v hledišti nelíbí naše hudba, ocení aspoň učesané, vyžehlené a navoněné mladé muže a ženu. Je to zároveň velice citlivý bod, jelikož taková diskuze o nové barvě kravaty se klidně může proměnit ve vášnivou hádku, kde vzduchem nelítají jen urážky, ale občas i paličky, trombony a buben.“ A co očekávají v případě vítězství soutěže RGM Live Space: „Že by peníze, slávu, šimpanze jménem Egon? Ne, stačí možnost bavit lidi na koncertech a bavit se s nimi.“

Doowenblade jsou: Matěj Macek – bicí, Jan Salanský – kytara, Štěpán Bärtl – baskytara, Marek Čechák – klávesy, Václav Novotný – zpěv, Petr Svoboda – trubka, Lucie Blažková – trombon, Jiří Prýmek – alt saxofon

NO HEROES


Berounská formace nešla ve stopách vlastního názvu No Heroes a stala se hrdiny publika a fanoušků třetího kola soutěže RGM Live Space (Palác Akropolis,15.4.09), kteří je svými hlasy poslali do podzimního semifinále. No Heroes se dali dohromady v roce 2005 v Berouně, vloni jim vyšlo debutové album pod názvem Heart One. Jejich zpěvák Thomas Klika má podobný osud jako zpěvák kapely Airfare Thomas J. Lichtag, pochází z USA a angličtina je, spolu s češtinou, zároveň jeho mateřským jazykem . I proto anglické skladby v jejich podání znějí velmi dobře. Thomas píše texty, hudba je kolektivním dílem. O soutěži RGM Live Space se dozvěděli od manažera, ale přihlášku si poslali sami.

Že o vlastní image přemýšlejí dokládají i jejich slova : „Všichni vypadáme skvěle, ale malinko tomu přeci jen pomáháme. Myslíme si, že to k naší hudbě patří.“ A co očekávají od soutěže? „Že se o nás dozvědí další fanoušci hudby, kteří dosud neměli to štěstí nás poznat. Ať už v přenosech na Óčku nebo na festivalech, kde budeme díky RGM Live Space hrát. Jinak svoji budoucnost s žádnou soutěží nespojujeme, hrajeme už docela dlouho a hodláme v tom pokračovat i nadále, ať už to dopadne jakkoliv.“ No Heroes, kteří uspěli v různých soutěžích, předskakovali UDG na turné Buď a nebe, hrají ve složení Thomas Klika (zpěv, kytara), Karel Kreisinger (kytara), Petr Tichý (klávesy), Samuel Klika (zpěv, baskytara) a David Fuxa (bicí). Více na www.noheroes.cz, www.bandzone.cz/noheroes a www.myspace.com/noheroesmusic.

THE PURE


The Pure je pražská kapela, která velmi šetří informacemi o sobě samé a tak datum jejího vzniku můžeme pouze odhadovat z informací na internetu – a to buď 2006 nebo 2008. Jedno však jisté je. The Pure je skupina, jež postoupila z březnového soutěžního večera RGM Live Space do podzimní semifinálové části jako vítěz diváků z druhého kola. Stejně tak, jako jsou stručné informace o The Pure na webu, jsou struční i oni sami. O složení The Pure je známo, že Milan zpívá, Jan hraje na piano a kytaru, Ivan na kytaru a syntezátory, Chris si rozumí s baskytarou a Lucas udává rytmus na bicí. O soutěži RGM Live Space se dozvěděli z internetu a přihlásili se osobně. Autorský tandem, od něhož pochází veškerá tvorba The Pure, jsou – Jan Vondrovský/hudba a Milan Springer/texty.

Jediné, o čem se kapela dokáže trochu více „rozvyprávět“ je styl oblékání a pódiová image: „…náš outfit určitě řešíme! V kapele musí fungovat propojení hudební a výtvarné stránky (oblečení nevyjímaje). Oblečení musí mít styl a vkus. Černé kalhoty jako sjednocovací prvek jsou naprostý základ. Protože v jednoduchosti je síla….“ A jaký je jejich názor na přínos ze strany soutěže RGM Live Space? Co čekají a co jim už dala? „ Našimi fanoušky je soutěž brána kladně. Že jí zaznamenali je i postup právě díky jejich hlasům. Těšíme se, že pořádající agentura RGM nás zviditelní, udělá nám slušnou reklamu a nezapomene zdůraznit náš punc kvality“!

JANANAS


Jasným favoritem poroty ve čtvrtém kole soutěže RGM Live Space (proběhlo 13.5.09 v pražském Paláci Akropolis) se stala pražská hardcore-folková skupina Jananas. Ta vznikla před čtyřmi lety. První dva roky hrála jako duo, od roku 2007 jsou triem ve složení Jana Infeldová – zpěv, Jan Vávra - kytara, zpěv a Jaromír Fulnek - baskytara, zpěv. O procesu vzniku vlastní tvorby hovoří jako o „metodě společného kvašení“. Stejně jako neřeší komunikaci o sobě, neřeší ani styl pódiového oblékání. Na švestkách je nikdo nenachytá a protože jsou skoupí na slovo, tak o sobě jenom prozradili, že: „jen nás fanoušci viděli na televizi Óčko, už nás chtěli“. Zpěvačka Jana pak už jen dodala: „Já si především myslím,že Jananas není projekt, který aspiruje na to být nadčasový. Na Jananasu nás baví právě svoboda vyjadřovat se k aktuálním věcem a být ve středu dění. Jeho neomezenost a pohyb. Nemáme zapotřebí kalkulovat, jestli ta a ta skladba bude někoho zajímat za pět let. To už budeme mít napsané jiné písně. A na vážnější, hlubší projekty se můžeme soustředit zase mimo“.

Vtipné a sarkastické texty, drzost, nekorektnost, sebevědomí – tohle všechno se vám dostane během jejich koncertních vystoupení. Na webových stránkách kapely můžete vidět záznam dvou písní Model a Slunce, seno, Český lev, kterými se prezentovali na květnovém koncertě RGM Live Space. Posuďte sami nebo se na ně přijďte podívat na podzim do Akropole. A tak nezbývá než kapele Jananas popřát, aby jim přízeň fanoušků, ale hlavně porotců soutěže vydržela i do podzimního semifinále RGM Live Space. Více info o Jananas na http://bandzone.cz/jananas a na http://www.jananas.cz

ZIMA


Skupina Zima existuje již více než 16 let. Stihla už vydat pět desek, poslední z nich zrovna nedávno pod názvem, resp. číslem, 2134. Čerstvé album považuje za své doposud nejvyváženější – a to nejen kvalitou hudební a textové složky, ale zejména zvukem. Více info o skupině Zima na http://bandzone.cz/zima a na http://www.zima.in
Zima jsou : Marek Bradáč - zpěv, kytara, Vítek Kučera - klávesy, programování, projekce , David Pišvejc - bicí , Honza Grünwald - bass , Zdeněk Kopřiva – kytara

THE CROSSROADSNa partičce The Crossroads je zvláštní hned několik věcí. Jednotliví členové od sebe bydlí místy i 350 kilometrů. Přesto se potkali, potkávají, zkoušejí a hrají po celé republice.

Jak to všechno začalo...
V životě je velmi obvyklé, že špatné události plodí dobré věci. Za vším byl partnerský rozchod. Zpěvák TC Honza Bárta ukončil v roce 2006 jednu z etap svého života a rozhodl se, že své tehdejší „ex“ složí písničku na rozloučenou. Vydal se z Prahy do zlínského studia na Mladcové, kde potkal Pavla Maška, který se ve studiu staral o techniku a zvuk. Vznikla píseň Never Felt This Way, která kluky inspirovala k přemýšlení, zda takových počinů nespáchat více… Slovo dalo slovo a ze začátku táhlý rozjezd začal nabírat obrátky. Textaři Luke Karmanovi se kouřilo z pera, Pavlovi a Honzovi praskala jedna struna za druhou. A byl základ.

Mají písničky, mají styl, mají texty, filozofii, vizi a vše, co k podobnému projektu patří. Ale jsou dva. Honza bydlí v Praze, Pavel ve Zlíně, ale stále jsou on-line. V dnešní době elektronické komunikace lze mít na dálku i sex, takže žádný problém dodělat projekt a shánět další členy. Nejjednodušší bylo pozvat si hosty na natáčení demo verze hotových písní. A třeba se někdo dobrý chytí. Ve studiu Velkého muzikanta a profíka každým coulem – Pavla Březiny, se začalo pracovat na písničkách a střídali se tam různí muzikanti. K velké radosti byl zájem o dlouhodobější spolupráci větší, nad očekávání.

V kapele nakonec zakotvil Pavlův dlouholetý kamarád a kolega Vladan Kubíček, který nyní v TC usedá za bicí. Z kapely Premiér si TC vypůjčili Dana Hrnčiříka a začalo se pilně zkoušet. Odehrály se festivaly, předskoky (např.Support Lesbiens), klubové akce atd. V roce 2008 se k TC v Českých Petrovicích přidává na jedné akci Ninja. Ninja, Dáša Řehůřková (t.č.čerstvá Inža) se chopí druhých hlasů a zanedlouho bere do rukou i elektrickou kytaru. A jsme komplet.
První deska s pracovním názvem „Desperado“ se rýsuje v reálných konturách. The Crossroads má sílu, ambice i chuť a šanci jich dosáhnout.

www.trnkobrani.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 7. 8. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. Semifinalisté RGM Live Space zahrají na Trnkobraní. Vychytané.cz. [Online] 7. 8. 2009. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2305. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Semifinaliste-RGM-Live-Space-zahraji-na-Trnkobrani
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.205.26.39
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 19:45