Aktuální akce
středa 21. srpna 2019
PŘES PRSTY DÁMSKÁ JÍZDA
20:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
The Offspring
21:00 BVV, Brno
The Offspring
URBAN ULTIMATE
23:00 Roxy, Praha
čtvrtek 22. srpna 2019
Paul Kalkbrenner
21:00 Žluté lázně, Praha
Paul Kalkbrenner
KRVAVÁ NEVĚSTA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
pátek 23. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
ANNA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
REFRESHMENT
23:00 Roxy, Praha
sobota 24. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
JMSN

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
JMSN

SUNSPHERE
23:00 Roxy, Praha
neděle 25. srpna 2019
SUNDANCE
23:00 Roxy, Praha
pondělí 26. srpna 2019
SUMMER CALLING MONDAY
23:00 Roxy, Praha
Reklama. Chcete ji také?

Představujeme CJ Bolland - čerstvý rozhovor k Pig Festu

Jméno CJ Bolland je synonymem pro techno, u nás navíc několikrát opepřené výborným Mc-kem. Víte, že jde o rodilého Angličana, přestože je spojován s Belgií?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pig Fest Open Air 2009
pátek 7. srpna 2009 18:00
(konec +- neděle 9. srpna 2009 18:00)
Letiště Aeroklub Rokycany
Rokycany (CZ)
Kromě svých dj setů je sedmatřicetiletý Christian Jay Bolland výborný producent, a od poloviny 80. jde o zásadní jméno nejen na belgické scéně.

Začínal v radiu, a po podpisu smlouvy s legendárním vydavatelstvím R&S vznikla kromě jiných rave hymna Horsepower, nejdůležitější deska jeho kariéry a v 92. roce album Fourth Sign.Hraje po celé Evropě po boku těch neznámějších jmen, jeho desky měli v kufru snad všichni techno djs a jméno CJ Bolland se navždy zapsalo do tohoto významného období elektronické scény. Následovalo druhé album Electronic Highway v roce 95 a nepříliš šťastné rozhodnutí opustit R&S a podepsat smlouvu s Polygram na vydání 5ti exklusivních alb. Hned v prvním roce vydal kromě alba i hitparádový hit Sugar and Sweeter, a stal se opravdovou star. Tím ale přišel o prostor k další produkci, neochota podřídit se přání společnosti jít směrem Sugar and Sweeter vedla k tomu, že žádné další album nevyšlo. Mohl jsem vydělávat prachy a produkovat odrhovačky, ale to bylo proti mému přesvědčení. Následující dvě alba proto nikdy nevyšla, tracky neměly potenciál srovnatelný se Sugar... a byly odmítnuty. Následující 4 roky pracuji na něčem, co mělo být mým životním dílem, ale nikdy nesmí vyjít.Paradoxně v té době CJ vytvořil výborné remixy Depeche Mode, Mobyho, Orbital, Svena Vatha, The Prodigy...a založil label Mole."Podobně jako v období mého prvního labelu R&S mám možnost vyjádřit se neovlivněn trendy. Tenkrát jsme totiž trend vytvářeli. Nyní můžu začít vytvářet trend znovu a nemusím se nikomu zpovídat. říká CJ Bolland a mluví tak o deskách jako See Saw, nebo The Digger,kromě toho na FFRR vydal legedární The Prophet ...a hlavně dál s úspěchem vystupuje jako dj. Jeho sety jsou nezapomenutelné a díky tomu je tak oblíbeným headlinerem mnoha akcí.


Krátký rozhovor se CJ BOLLANDem před PIG FEST on da LSD

1. Ahoj, pamatuješ si ještě své vystoupení na Summer of Love, kde si v roce 1998 vystupoval jako headliner. Tenkrát se přes areál přehnala velká bouřka…..

Ano, na to si vzpomínám velmi dobře. Na nějakou dobu vypadla elektrika, takže nešel zvuk ani světla, ale MC Screen jel dál i bez mikrofonu, blesky udělali parádní světelnou show a tak party jela dál.

2. Jak jste se vlastně se Screenem seznámili a vnímáš při hraní jeho dikci?

Se Screenem nás seznámil společnej kamarád v roce 1994. V té době jsem hledal vokalistu do studia a on byl a je vážně skvělej, takže od té doby jezdíme spolu na tour. Přiznám se, že ani pořádně nevím o čem při našich vystoupení mluví, protože mám dost práce s hraním, ale vím, že to co dělá, dělá moc dobře.

3. MP3 nebo vinyl?

VINYL!!!

4. Co považuješ za vrchol své dosavadní kariéry?

Doufám, že ten pořádný vrchol ještě přijde, ale pokud se budeme bavit o tom, co už je za mnou, pak jsem určitě rád, že se mi podařilo dostat se singlem Sugar is Sweeter na 1. místo hitparád ve Státech a určitě mě taky těší velký úspěch hitovky The Prophet. V současné době mě hodně baví vlastní projekt Magnus, na kterém spolupracuji s Tomem Barmanem z kapely dEUS.

5. Slyšel jsem že rád posloucháš klasickou hudbu. Máš nějaké oblíbené období nebo skladatele?

Tak to tedy nevím, kdes to slyšel. Mám rád různé druhy hudby a pravdou je, že si rád při řízení auta občas poslechnu nějaké stanice s klasickou hudbou. Dobře se u toho relaxuje, ale hlavně to nesmí být opera, to má pak opačnej účinek
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Představujeme CJ Bolland - čerstvý rozhovor k Pig Festu. Vychytané.cz. [Online] 23. 7. 2009. [Citace: 22. 8. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2292. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Predstavujeme-CJ-Bolland---cerstvy-rozhovor-k-Pig-Festu
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 34.236.38.146
Serverový čas: čtvrtek 22. srpna 2019 02:18