Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Transmission: rozhovor s Vision Impossible

Na nadcházející noci TRANSMISSION, která proběhne v sobotu 14. listopadu v pražské O2 Areně vystoupí opět holandští Vision Impossible.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Transmission - Ancient Mysteries
sobota 14. listopadu 2009 20:00
(konec +- sobota 14. listopadu 2009 20:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
Doplní tak skvělá vystoupení DJských superstar jakými jsou Markus Schulz, Giuseppe Ottaviani, Sander van Doorn, Gareth Emery, San a Menno de Jong. Tento rok si pro české publikum připravili téma s názvem Ancient Mysteries, které je plné mystiky, symboliky a kultu dávných civilizací. My jsme si pro ně připravili několik otázek, abychom se dozvěděli nějaké novinky z jejich Vjského života a co speciálního si pro nás na letošní Transmission připravili.

1. Ahoj kluci, právě skončilo léto, takže první otázka bude - jaké pro vás bylo? Tuším, že proběhla spousta zajímavých a důležitých eventů, na kterých jste vystupovali se svou VJ show. Podělíte se s námi o nějaké vaše zážitky?
Ahoj! Ano, byl to pro nás nabitý, ale zábavný rok. Proběhla spousta skvělých projektů a vystoupení! Naše turné po světě se Sensation White se chýlí ke konci. Byli jsme v Evropě, Chile, Brazílii a Austrálii. Také jsme byli více než poctěni účastnit se nocí PURE v České republice jako rezidentní VJs. Tyto party v sobě mají pokaždé něco velmi speciálního. Festivalové období bylo úžasné, vystoupili jsme na hardstylovém eventu s názvem Decibel s velmi pěkně postavenou stageí. Další festival byl Emporium, který měl stage ve tvaru masky aztéků. Skvělý indoorový event byl In Qontrol 2009, kde jsme VJovali na obrazovkách ve tvaru oka!2. Inspirovali jste se během léta něčím zajímavým a můžete doporučit nějaký zahraniční event českým clubberům?
Letní festivalová sezóna v Holandsku byla opravdu šílená. Jsou tu taneční festivaly každý víkend a častokrát i více než jeden. Populární taneční festivaly jsou Dance Valley, Extrema, Pleasure Island, Decibel, Emporium a Mysteryland. Rádi bychom doporučili Lowlands festival. Je to masivní festival, který kromě taneční hudby nabízí také spoustu alternativní kapel a umělců, ale také divadel a filmů. Trvá tři dny! Pokuď si v České republice můžete zakoupit vstupenky, rozhodně byste to měli vyzkoušet.

3. Máte nějaký zajímavý projekt, který momentálně připravujete či v budoucnu? Pracujete také na nějakých vlastních projektech?
Již druhým rokem učíme mladé talentované lidi umění VJingu v naší malé škole, která se jmenuje VJ Academy. Začali jsme společně spolu s našimi kolegy ze Sense studia, abychom začali s učením mladých talentovaných VJů. Učíme je všemu, co o VJingu víme, bereme je na naše vystoupení a pomáháme jim tak vyvinout jejich vlastní set. Je opravdu hezké vidět novou generaci enthusiastických visuálních umělců.

4. A jaká je spolupráce po dvanácti letech v jednom týmu?
V našem týmu je stále spousta zábavy. Po všech těch letech nám to spolu pořád klape. Díky VJ Academy také expandujeme, protože několik talentovaných kluků se rozhodlo přidat se a pomoct nám s produkcí a vystupováním. Je hezké mít mladou a novou krev v našem týmu.5. Každý již viděl nový trailer k Transmission, která bude 14. listopadu. Můžeš nám o tom říct něco víc? Jak vás napadlo vytvořit zrovna téma Ancient Mystries?
Každý rok se snažíme na Transmission přijít s něčím úplně novým. Vznikne několik nápadů a prodiskutujeme je s United Music. Tento rok jsme vybrali téma starověkých kultur.
Tento koncept zahrnuje fenomén 2012, tedy proroctví Mayů a Nostradama, že bude konec světa v roce 2012. Shodou okolností, film se stejným tématem vyjde den po Transmission.
Vždy jsme se zajímali o starověké kultury a byli jimi inspirováni v naší práci. Díváme se na spoustu History a Discovery kanálů a čteme o tom také hodně knížek. Speciálně se zajímáme o mystéria a mytologii. Spoustu toho jsme tedy použili pro téma letošní Transmission. Téma tak dostává element fantazie, dělá ho více zajímavým a dává více svobody k vytvoření hezkého příběhu.

6. Co dalšího od vás můžeme na Transmission očekávat? Například nějaké nové VJské technologie a podobně?
Můžete se těšit na novou speciální stage, designovanou speciálně pro tuto noc. Měla by být opravdu velkolepá. Pro naši DJ-VJ show doufáme, že přineseme Pioneer DVJ-1000 přehrávače a nový SVM mixér a DJ mixér, který umí mixovat jak video, tak hudbu. Tato nová technika tak může posunout DJ-VJ show na další úroveň.

7. Děláte více VJ show nebo DJ-VJ show, se kterými jste začali před pár lety? Jaký hudební styl hrajete nejvíce?
Momentálně děláme raději DJ-VJ show. Doposud jsme udělali pár malých akcí v Holandsku a pár velkých show v Malaysii, Praze a brzy snad i na Maltě. Obnáší to hodně přípravy udělat kompletní show. Pokaždé je to pořádný hlavolam, sladit visuální a hudební příběh ve stejný čas. Právě nyní jsme obdrželi nové zařízení od Pioneer a doufáme, že uděláme více stabilní formát, který ulehčí provedení DJ-VJ show do budoucna. Máme rádi spoustu stylů elektronické hudby. Nejvíce však electro, tech-house a trance. Samozřejmě je spousta dobré hudby v jakýchkoliv dalších stylech, jen je někdy těžke ji najít.

8. Jaké jsou vaše životní cíle? Máte nějaký sen, který byste rádi uskutečnili?
Spousta našich snů se již stala skutečností, když jsme začali pracovat jako Vision Impossible. Začali jsme jako VJ skupinka na klubových nocích a po deseti letech designujeme video show pro velké eventy, DJs, režírujeme show i umělce a cestujeme po celém světě.

9. Je něco co byste rádi doporučili budoucím VJům?
Vytvářej svůj vlastní styl, ale zároveň se učit od ostatních VJů. Svět je nejlepší inspirací, tak nikomu nedovol bránit vytváření tvých vlastních nápadů.

10. Mockrát díky za váš čas. Velmi se těšíme na to, co jste si pro nás připravili na listopadovou Transmission. Byl to vždy skvělý zážitek vidět vaši práci na takovém speciálním eventu jako je tento.
Pro nás je to také jeden z nejspeciálnějších eventů vůbec. V pěti úspěšných edicích jsme pomohli, aby se tato party přeměnila ve velkolepou show, která může konkurovat velkým eventům po světě, které známe. Musíme dát také zásluhy agentuře United Music , která měla visi posunout Transmission za obyčejný standard parties. Často nás ohromí svými požadavky k více visualisacím, více laserům, ohňostrojům a větší show! Ale to nám dělá party a práci s nimi příjemnější. Rozumí důležitosti dobré show a popostrkávají nás k dělání věcí, které jsme nikdy předtím nedělali. Velmi se těšíme na Transmission a doufáme, že se tam všechni uvidíme!


Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 4. 11. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Transmission: rozhovor s Vision Impossible. Vychytané.cz. [Online] 4. 11. 2009. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2279. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Transmission:-rozhovor-s-Vision-Impossible
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 12:31