Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hradhouse 2009: Marcus Intalex hraje hudbu s duší!

Ať už jako skladatel nebo jako DJ, Marcus Intalex patří k předním reprezentantům oduševnělé a muzikální větve d´n´b, kterou jsme si zvykli nazývat liquid funk.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hradhouse
sobota 8. srpna 2009 21:00
(konec +- neděle 9. srpna 2009 04:00)
Hrad Boskovice
Boskovice (CZ)
Počínaje podnětnou skladbou "How You Make Me Feel" přes loňské LP "Eleventh Hour" (ve spolupráci s Calibre a ST Files jako Mist:ical) se jeho produkce proslavila posouváním hranic a zároveň tím, že zůstává stále přitažlivá. Marcusovy DJské sety se vyznačují vytříbenou stylovostí a všudypřítomnou energií a vášní, Intalex sám bývá považován za toho, který určuje vkus a vede scénu.Marcusova vášeň pro muziku se zrodila v anglickém Manchesteru, kde vyrůstal. Z první ruky si vychutnal rodící se taneční scénu díky legendárnímu klubu Hacienda. Jeho zájem o hudbu rostl s tím, jak se rozvíjela samotná scéna. Svou první akci, kde vystupoval jako profi DJ, si odbyl již v 17 letech. V té době ovládl ostrovní scénu acid house jako odpověď na americké detroit techno či chicago house a Intalex byl tím, kdo si takové desky kupoval. Nezbývalo tedy nic jiného než začít je hrát veřejně.

Mladík zapálený do hudby získává zaměstnání snů: přijme místo prodavače v obchodu s deskami Eastern Bloc. Odtud si buduje základnu na Manchesterské scéně a společně s kamarádem Mancunian Mark XTC začíná produkovat vlastní skladby pod názvem Da Intalex. Jejich počin vychází na značce Flex Recordings.Šťastná schůzka s bossem labelu Flex v raných 90. letech přivedla Marcuse na společnou cestu s producentem a zvukovým inženýrem ST Files a dala vzniknout partnerství, které známe dosud pod názvem MIST. Právě jejich přelomová skladba "How You Make Me Feel" (vydaná v roce 1999 na 31 Records, jehož šéfem je Doc Scott) odstartovala nový posun na dosavadním drum'n'bassovém poli. Do té doby dominoval ostrovní zlámané scéně temný a agresívní zvuk. MIST stvořili několik remixů pro MJ Cole, Un:Cut, 4Hero či Solid State a tím se pevně etablovali jako leadeři scény.

V roce 2001 zakládá Marcus vlastní label Soul:r, aby mohl vydávat vlastní počiny a také nabídnout zázemí podobně smýšlejícím umělcům jako Calibre, High Contrast, DJ Marky či D:Kay. Od té doby label vyrostl a stal se jedním z nejvíce respektovaných na scéně. Stále vydává inovativní drum and bass a dbá na hudební spojitost a jakousi "učesanost".

Kromě spolupráce s kolegy vydává Marcus Intalex také svou sólovou produkci, jeho track "Nebulus" najdeme na Metalheadz, na Soul:r pak vydal EP "Refreshed". Zde Intalex proplétá svůj milovaný detroit s drum and bassem takovým způsobem, který ho činí unikátním a charakteristickým. Marcus se zároveň v DJských setech neomezuje pouze na drum and bass, ale ladně míchá deep house, techno i oduševnělý break beat. Předloňský Intalexův záznam ze série CD Fabric Live patří k tomu nejcennějšímu z celé série.Jako každý slavný DJ, i Marcus Intalex již sjezdil se svými sety celý svět. Nejprve procestoval komplet Velkou Británii, Evropu, severní a jižní Ameriku a stejně tak i Asii a Austrálii. Jednak často hrává na nocích Metalheadz, pak také ukazuje svou promotérskou píli u vlastních parties Soul:r a Revolv:r. V současnosti patří díky svým vystoupením na největších drum and bassových eventech Breaking Science či Drum and Bass Arena k těm nejžádanějším DJům na scéně.

Za patnáct let své kariéry se Marcusova vášeň pro hudbu stále nezmenšuje. "Muzika je právě teď na výborné pozici a stává se pořád lepší a lepší!" říká Marcus. Lze s ním nesouhlasit? Přesvědčte se sami 8. srpna na hradě v Boskovicích!
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 24. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Hradhouse 2009: Marcus Intalex hraje hudbu s duší!. Vychytané.cz. [Online] 24. 7. 2009. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2262. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hradhouse-2009:-Marcus-Intalex-hraje-hudbu-s-dusi!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.156s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:37