Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hradhouse: Gregor Tresher je miláčkem Němců!

Honosí se oceněním nejlepší německý producent a vyhrál řadu čtenářských anket v časopisech. Pod svá křídla ho vzal papa Sven z bookingu Cocoon.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Hradhouse
sobota 8. srpna 2009 21:00
(konec +- neděle 9. srpna 2009 04:00)
Hrad Boskovice
Boskovice (CZ)
Řeč je o Gregoru Tresherovi, který společně s Oliverem Koletzkim patří k tomu nejcennějšímu, co v současnosti nabízí německá taneční scéna.

Tresherova popularita už dávno přesáhla hranice rodné vlasti. Jeho skvělá vystoupení už znají i čeští fanoušci (vzpomeňme např. jeho premiérový loňský set na brněnské Elektře). Jaký je vlastně styl, kterým se Tresher na parties prezentuje?

"Moderní práce dýdžeje pro mě znamená poskládat do jednoho setu vzrušujícím způsobem vše od tech-house po electro" říká k tomu sám Gregor Tresher a svou prvotní inspiraci elektrem rozhodně nepopírá, zároveň se však odmítá konzervovat v klasickém zvuku a postupech. Svou muzikou dává najevo, že jeho touhou je objevovat a posunovat hranice stále dál.Jako osobnost je velmi přátelský a otevřený a stejně úžasná je i jeho vlastní produkce. Díru do světa udělal už svým Still EP, které ho v roce 2005 proslavilo po celé Evropě tracky Neon, Full Range Madness nebo The Now People. Hned nato se mohl pochlubit dalšími nahrávkami na věhlasných labelech Great Stuff, Terminal M či Cocoon.

Tresher je také velmi zdatný remixér, jeho verze tracků si přál takové osobnosti jako Sven Väth či Stephan Bodzin (člen Elektrochemie) a dlouhou dobu jej hrály ve svých setech. V roce 2006 nabírá Tresherova kariéra opravdu hvězdné obrátky. Hraje na všech velkých akcích jako Nature One, Mayday, Street Parade a samozřejmě v předních evropských klubech. Korunu jeho slávě nasazuje vítězství v anketách respektovaného německého časopisu Raveline, kde pro sebe urval Objev roku 2006 a Nejlepší track roku 2006 (Full Range Madness).

Již mnoho nejen DJských hvězd takto prudce zazářilo a rychle zhaslo. Gregor Tresher se svým inovativním a zábavným zvukem ale teprve začíná patřit k "vývojářům" elektronické taneční hudby. V roce 2007 přichází čas pro debutové album A Thousand Nights. Tento dlouhohrající počin přijmuli fanoušci i kritika skvěle a Gregor s ním dominuje tanečním parketům na svém obrovském stejnojmenném turné. Další rok přinesl například úspěch v podobě vydání Tresherova tracku na respektovaném labelu Ovum amerického rave pionýra Joshe Winka a samozřejmě další a další hraní po celém světě.Gregor nedávno poskytl rozhovor pro festival Hradhouse, kde se vyznal ze své posedlosti být vždy stoprocentně spokojen se svou muzikou. Rozhovor vznikal v době, kdy Tresher dokončoval práci na dalším albu The Life Wire, které má oficiálně vyjít koncem letošního léta na jeho vlastním labelu Break New Soil. Gregor Tresher jako hudební vizionář předpokládá masívní návrat techna a tech-house, předpovídá více techno zvuků v rychlosti house. Zda bude v tomto duchu znít také jeho nový počin, to si musíme zatím počkat. Již nyní však rozjel další masivní tour v rámci propagace nového alba a v jeho rámci zavítá z festivalu Sonnemondsterne rovnou k nám, aby po týdenním odpočinku pokračoval v "rodném" Cocoonu, londýnském Fabricu nebo holandské monsterakci Mysteryland.

Už nyní je jedno jisté: na hlavní stage festivalu Hradhouse si letos díky Tresherovi či Umekovi budeme moci vychutnat skutečnou jízdu králů. :)
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Hradhouse: Gregor Tresher je miláčkem Němců!. Vychytané.cz. [Online] 23. 7. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2257. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hradhouse:-Gregor-Tresher-je-milackem-Nemcu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 15:56