Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Harry Potter a princ dvojí krve

Další tajemství kouzelného světa odhaleno. Není radno si zahrávat s nebezpečnými maniaky. Mladý student čar a kouzel se již po šesté vrací, aby dokázal jak je zas o kus starší a zajímavější.
Přidat na Facebook
Harryho čeká dost krutý boj s úhlavním nepřítelem, ale přesto se ještě pozastaví před cílovou rovinkou, aby se svými přáteli okusil, co je to vůbec slovo touha. Další peckou je podivuhodný stav Draca Malfoye, který se potácí na pokraji psychického zhroucení, má na svých bedrech důležitý úkol a pokud ho nesplní, následuje trest. (Smrt, smrt, smrt)! A co zbytek magické party? Ron je pořád stejný truhlík, Hermiona roste do krásy, Ginny se konečně vetřela a Snape se zdá být trošinku nervózní.

Brumbál je stále více podivnější, a taky mu nějak zčernala ruka. Bůh ví, kam ji strkal. Ještě více si bere Harryho k sobě do kabinetu. (To zní taky strašidelně). Kde diskutují o dávné historii milého pána Voldemorta. Prostě celebrita, no řekli byste do něj, že je to krvelačná bestie, které není nic svaté? Akorát v šestém dílu, je vyobrazován jako milý klouček, který tak trochu krade a má nulové emoce. Celý film se řeší, jak pána zla uzemnit co nejdřív.

Prince režíroval opět David Yates. Asi má rád bubáky. Páč ze snímku ubral pohádkovosti a přisypal do něj nádech surovosti, melancholie a běsu. Smrtijedi jsou oprsklejší, děti zlobivější a zamilovanější. Naštěstí se některým situacím budete smát, uff, hlavně když Ron utíká před svojí bláznivou přítelkyní s maniakálními sklony. Víte že, v Bradavicích umí udělat i nápoj lásky? Je velice nebezpečný a při vypití jediné kapky, budete blouznit, jak třináctiletá dívka v pubescenci. Nebo dále umí ukuchtit nápoj štěstí, jehož účinky se podobají stavu rauše z hašiše.

Zajímavosti: Premiéra měla být před Vánocemi roku 2008, ale přestože byl hotový, byla jeho premiéra odložena až na léto 2009. Počítalo se s chabou letní sezónou, ale pokud já vím, není to pravda. Letošní letní premiéry jsou víc než labužnické. Režisér Guillermo del Toro odmítl nabídku režírovat tento film kvůli filmu Hellboy II: The Golden Army (2008). Del Toro také řekl, že na jeho vkus ve filmu umírá moc málo lidí.

Když J.K.Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay a jeho jediné romantické poblouznění bylo s čarodějem Grindelwaldem, kterého musel později porazit v souboji čarodějů. Tuto informaci také zveřejnila při propagaci posledního dílu Harry Potter a Relikvie smrti (2010).

Helen McCrory měla hrát Bellatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007), musela ale odstoupit, protože otěhotněla. V tomto díle hraje Narcissu Malfoyovou, Bellatrixinu sestru. Anand Tucker a Michael Hoffman byli zvažováni na post režiséra. Jessie Cave v konkurzu na svojí roli porazila na 7000 dívek. Malého Voldemorta hraje synovec Ralpha Fiennese. Naomi Watts byla obsazena do role Malfoyovi matky, ale kvůli konfliktům se studiem roli odřekla.Hláška na závěr: prof. McGonagallová: (k Harrymu, Ronovi a Hermioně) Jak to, že vždycky, když se něco semele, jste u toho vy tři?
Ron Weasley: Tak tuhle otázku si, paní profesorko, kladu už šest let...

Harry Potter a princ dvojí krve
Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Romantický
Velká Británie / USA, 2009, 153 min


Režie: David Yates
Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Tom Felton, Jim Broadbent, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Warwick Davis, Maggie Smith, David Thewlis, Helen McCrory, Mark Williams, Robbie Coltrane, Natalia Tena, Evanna Lynch, Julie Walters, Katie Leung, Matthew Lewis, Bonnie Wright, Robert Knox, Anna Shaffer, Georgina Leonidas, Isabella Laughland, Louis Cordice, Jessie Cave, Scarlett Byrne, Freddie Stroma, Hero Fiennes - Tiffin, James Phelps, Oliver Phelps, David Bradley, Frank Dillane

Zdroj zajímavostí: www.kfilmu.net
joslin
(Petra Hrabalová)
pondělí 20. 7. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Harry Potter a princ dvojí krve. Vychytané.cz. [Online] 20. 7. 2009. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2249. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Harry-Potter-a-princ-dvoji-krve
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.106s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 00:40