Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

LFŠ09 - Už za necelý týden je to tu!

Co a kde se děje u letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti? Kdy bude zveřejněn program? Vše v článku ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Letní filmová škola 2009
pátek 24. července 2009 21:00
(konec +- sobota 25. července 2009 04:00)
Uherské Hradiště
Uherské Hradiště (CZ)
Pokud přemýšlíte, kdy se vydat na Letní filmovou školu, jistě vám pomůže zcela zveřejněný doprovodný a částečně zveřejněný filmový program, jehož finální verze se na webu objeví začátkem příštího týdne.

V sobotu 25.7. bude Letní filmová škola oficiálně zahájena filmem Na chvíli svobodní, který osobně uvede režisér Arash T. Riahi. Od 1. října můžete tento festivalový hit vidět i v distribuci Asociace českých filmových klubů.

Ve spolupráci s vídeňským Filmarchivem představí LFŠ unikátní kolekci více než 100 let starých němých erotických filmů Johanna Schwarzera, pro kterou bylo vybráno celkem 12 snímků o celkové délce 55 minut.

Letní filmovou školu navštíví i belgický filmový a divadelní režisér, spisovatel, autor komiksů a anarchista Jan Bucquoy. Bucquoy je kromě svých filmů znám i plánováním státního převratu a návrhem nahradit volby loterií.

V cyklu Zamrzlý obraz - film a komiks se budeme věnovat belgickému "osmdesátníkovi" Tintinovi, hrdinům Čtyřlístku i tvorbě Káji Saudka. Uveden bude i raritní film Batman z roku 1966. Vernisáže své výstavy v kině Hvězda se osobně zúčastní František Skála a další komiksové výstavy budou ke zhlédnutí v kavárnách Uherského Hradiště.

V rámci visegradského cyklu navštíví Uherské Hradiště i maďarský režisér György Pálfi, který se navzdory svému mládí již stačil výrazně zapsat do světové kinematografie (Škyt, Taxidermia a nejnověji Nejsem tvůj přítel).

Vrcholem doprovodného programu bude vystoupení newyorské písničkářky a zpěvačky Suzanne Vega. Další koncerty pak odehrají například Psí vojáci, Načeva, Lenka Dusilová & Eternal Seekers, Čoko Voko, američtí Dälek či polští Napszyklat. Nezapomínáme ani na divadelní představení, která se budou odehrávat zejména ve stanech DNO a Vosto5. A ve stanu Semtex budou každý večer probíhat až do rána párty.

Stále přijímáme přihlášky na workshopy Film, to je věda! a Mini_FAMU. Přednášky v rámci těchto cyklů budou otevřené pro všechny zájemce.

Detailní informace na www.lfs.cz ;)

Zdroj: TZ LFŠ09
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 17. 7. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. LFŠ09 - Už za necelý týden je to tu!. Vychytané.cz. [Online] 17. 7. 2009. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2245. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/LFS09---Uz-za-necely-tyden-je-to-tu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 17:51