Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kletba měsíčního údolí

Dobrodružná záchrana kouzelného světa je v ohrožení..
Přidat na Facebook
Scénář Lucy Shuttleworth a Grahama Alborougha, napsaný podle úspěšné knihy Malý bílý koníček spisovatelky Elizabeth Goudgeové, je plný dobrodružství a zejména přírodní mystiky. Silně se tu zdůrazňují motivy země, vody a přírodních sil.

Příběh pojednává o mladé dívce, která se dostane do fantastického světa, který ji navždy učaruje. Jen si povšimněte v příběhu prvků okopírovaných z jiných slavných příběhů. Romeo a Julie je snad základ. Maruška je v koncích, díky smrti svého otce dojdou se svou opatrovatelkou na to, že je zanechal akorát v dluzích. Avšak pod ochranná křídla si ji vezme její tajemný strýc.

Do rukou se ji dostane kronika Měsíčního údolí. Vypráví legendu o Měsíční princezně, kterou moře obdarovalo magickými perlami. Jejich moc však znepřátelila dva rody a poukázala na marnivost a chamtivost lidstva. A tak princezna s bolestí v srdci seslala kletbu na své milované údolí, pokud se perly nevrátí do určité doby na mořské dno, pohltí údolí hrozivá zkáza.

Maruška se tedy zhostí úkolu zachránit svůj nový domov s obrovskou vervou. Film poukazuje na ženskou sílu, na nevinnost dívčího srdce a na moc víry. Kletba měsíčního údolí však nemůže konkurovat megalomanským snímkům jako je Harry Potter, ale může konkurovat příběhům na sychravé dny u televize.

Můžu jen konstatovat, že jsem byla zaskočena podobou postavy Robina s týpkama z filmu Mechanický pomeranč, což byla pěkná saďárna.Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
Maďarsko / Velká Británie, 2008, 102 min

Režie: Gabor Csupo
Hrají: Natascha McElhone, Ioan Gruffudd, Tim Curry, Dakota Blue Richards, Juliet Stevenson


joslin
(Petra Hrabalová)
středa 1. 7. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Kletba měsíčního údolí. Vychytané.cz. [Online] 1. 7. 2009. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2219. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kletba-mesicniho-udoli
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 03:28