Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Terminator Salvation

Není nad noční můry o červeně žhnoucích očích. Chyběly vám? Teď jsou zpět! A možná přijde i Arnold…
Přidat na Facebook
Kdo nezná nebo aspoň neslyšel slovo Terminator je považován za filmového barbara. Tento, snad můžu použít slovo kultovní, film, dítko Jamese Camerona, je chován ve velké oblibě. K pokračování mají někteří výhrady. Nicméně můžu říct, že u Vzpoury strojů jsem se hodně pobavila :D. Po vzoru vzkříšení takových sérií jako je Batman nebo Star Trek se rozhodli restartovat SkyNet a dát lidem zase na frak. Takže rovnýma nohama do budoucnosti…

A to do roku 2018, kdy už naplno zuří válka mezi hrstkami přeživších lidí a kovovým arzenálem SkyNetu. V nejlepší jednotce Odboje se setkáváme s Johnem Connorem, který je chodící encyklopedie Terminatorů a kosí jednoho za druhým. Je ženatý a čeká potomka. Jeho snaha o nalezení Kylea Reese (svého „budoucího“ otce, pro neznalé) a stroje času mu u velení nepřináší moc obliby. Zato ostatní k němu vzhlížejí. Jeho osud je nahnutý, dokud se nesetká se svou spásou nebo záhubou?
Marcus Wright se probere v post-apokalyptické době s oknem 20 let zpátky, naposledy ležel před popravčí četou. Teď se nestačí divit. V ruinách města ho „zachrání“ mladý Reese s němou dívenkou. Marcus nelení, opraví si rádio, auťák, svede nějaký boj, stihne nabalit krásnou vojandu a také nahlédne sám do sebe. Doslovně. Pak hodí endoprotézy na ramena a začne pomáhat.
Režisér s nejkratším jménem v Hollywoodu, McG se jal konkurovat Michaelu Bayovi a jeho druhým Transformerům. Dostal do rukou nejdražší nezávislý film v dějinách s celkem plochým scénářem a spoustou prostoru pro akci. Všichni, kdož se děsili dalších Charlieho andílků, můžou být v klidu. Vytřískal to nejlepší, co se z takového scénáře dalo. Celkem krátká stopáž je nabitá akcí, občas nějaká lekačka, nikdo nic moc neřeší, z rozmanitosti kovových vrahounů vám budou přecházet bulvy a narážek na předchozí filmy je jak hydrobotů ve vodě. Závěr má ponechaná otevřená vrátka, takže trilogie je téměř jistá. Budeme doufat, že ostatní díly nebudou mít tak pitomě patetický konec.
Jindy skvělý Christian Bale nějak neví co si s tím Connorem počít a tak ho na postu hlavní hvězdy filmu vystřídal Marcus Wright (Sam Worthington) a ani Anton Yelchin v roli Kylea Reese není k zahození (kdyby se vám zdál povědomý, tak jste ho viděli v novém Star Treku). O ostatních se toho moc nedozvíme, jako skoro o všem. Teda jediná „osoba“ sdílná na nějaké informace je SkyNet.
Když už nic, tak je hezký pohled na rozmanitost hračiček, akce i obsazení. Snažili se hodně, ale na víc jak vybočení z řady, to zatím nemá. Nuž uvidíme, budoucnost je nejistá…Terminator Salvation
USA, Německo, Velká Británie, 2009, 115 min
Režie: McG
Hrají: Christian Bale, Sam Worthington, Bryce Dallas Howard, Anton Yelchin, Helena Bonham Carter, Moon Bloodgood,…
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 6. 7. 2009 21:00
Jarešová, Veronika. 2009. Terminator Salvation. Vychytané.cz. [Online] 6. 7. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2217. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Terminator-Salvation
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 03:28