Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jak dopadla Krémová pole aneb Creamfields 2009 očima Mishi

Takže jak to vlastně letos v Břeclavi vypadalo?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Creamfields 2009
pátek 3. července 2009 21:00
(konec +- neděle 5. července 2009 21:00)
Airport Břeclav
Břeclav (CZ)
Po loňské bouři, která zpustošila část party areálu na Břeclavském letišti a zapříčinila neúčast jistých djs, jsme na letošní Creamy odjížděli s jediným přáním – hlavně ať neprší.
I přes to, že cestou do Břeclavi jsme se s jednou menší bouřkou potkali a na místě se několik chvilek docela hodně blýskalo, “ten nahoře“ se nad partypeople slitoval a celý večer nespadla ani kapka. Za to mu připisujeme hodně velký dík, protože dobré, i když k ránu velmi chladné počasí bylo jedním z kladů celé akce.
No a o kladech a záporech a porovnávání s minulým rokem to vlastně celé bylo. Ale pojďme postupně:1. Parking
Myslím, že všichni, kteří jeli na letošní Creamfields autem byli spokojeni se systémem parkování. Žádné velké čekačky, docela ochotní a příjemní pořadatelé, navíc možnost odjet s autem pryč a zase se bezplatně vrátit. Ti, co přijeli později už se holt museli projít trošku dál, ale celkově dávám parkování na této akci 1, jako ve škole. Parkování tedy nemám moc co vytknout, jen možná nápad pro příští akce – jednotlivé řady by mohly být nějak barevně rozlišeny, aby člověk nebloudil pokaždé, když si chce něco vzít z auta.

2. Vstupenky atd.
Už několik měsíců před akcí vycházely první edice vstupenek se 400 korunovými kupony na pití. Po vyprodání edice následovaly, jak všichni víme, vstupenky s kupony v hodnotě Kč 200,-. Jestli byl tento tah výhodný, o tom by se dalo diskutovat. O problémech s kupony se zmíním ještě dále. Co ale oproti loňsku potěšilo – mohlo se volně chodit z areálu a zpátky. Jediné, co trošku brzdilo pohyb lidí tam a zpět byla místy zbytečně důkladná bezpečnostní služba. Nicméně je to jejich práce, takže hodnotím stejně jako parkování známkou 1 (ovšem kupony na pití nezmiňuji).

3. Areál
Hned jak jsme prošli zmíněnou bezpečnostní kontrolou, milé slečny nám do ruky kromě jiného daly pěkně vytvořený plánek celého areálu včetně line-upu na všechny stage. Ovšem podle mého názoru se krásně vytvořený nákres a realita až tak moc nepodobaly. Letošní areál nebyl zdaleka tak velký jako ten loňský. Někteří to hodnotí jako plus, já jako velké mínus. Stage, bary a stánky s občerstvením a suvenýry byly chaoticky rozložené, namačkané na sobě, zvuky jednotlivých stageí se v určitých místech slévaly dohromady v nepřehlednou směsici tónů. Raději bych ten loňský areál, kde měla každá stage své řádné místo. Člověk sice musel jít trochu dál, aby se přesunul z jednoho stanu do druhého, pořád je to ale lepší, než přeskakovat tisíc lidí, aby se člověk dostal vůbec na záchod.
Naprosto extrémním záporem byl abnormální nedostatek odpočinkových prostor. Přeci jen, když je člověk nějakou tu hodinu na nohou, tak by si rád taky odpočinul. Za celý večer jsem napočítala několik desítek dřevěných stolů a lavic, což mi přijde pro několik tisíc návštěvníků celého festu hodně málo. Navíc díky mrňavosti areálu nebylo ani moc reálné sednout si normálně na trávu, aniž by vás někdo nezašlápl.
Slovy jednoho ze zúčastněných: ,,hlavně, že si tu člověk může nechat otestovat koláče, ale že si nemá kam sednout, to nikoho nezajímá“. A krize nekrize, obchodovalo se tu ve velkém, dokonce se za kulaté dobroty platilo i stravenkami, jak jsme se na vlastní oči přesvědčili.
Asi nejhorší zážitek minimálně pro všechny zástupkyně jemného pohlaví byla návštěva toalet. Nepochopím, jestli pořadatelé chtěli na toi-toikách ušetřit, nebo jestli nás chtěli naštvat, nicméně některé ze záchodků nebyly použitelné už ani v 8 večer, natož v 5 ráno. Tenhle problém se objevuje opakovaně snad na každé open-air akci a tak si jen říkám, kdy už konečně nějakého pořadatele napadne vymyslet to nějak jinak. Chválím cisterny s pitnou vodou, ale bohužel nechválím jednání některých návštěvníků, kteří si v pitné vodě umývali nohy a další části těla. Zároveň fakt, že voda z cisterny vytékala rovnou na zem a způsobila obrovskou kaluž bláta nebyl zrovna fajn, jelikož i my jsme měli tu čest do úžasného blacka šlápnout (boty jsem čistila asi hodinu).
A ještě v kostce – co se týká VIP prostor, musím říct, že opravdu nevím, za co ti lidé dali 2000 korun. Ve VIPku jsme byli asi kolem 1 hodiny ráno a až na to, že tu bylo víc místa k tančení tu nebylo vůbec nic. Slíbené stoly s ovocem byly doslova vyžrané snad už v 10, slíbeného promítání Wimbledonu jsme si taky nevšimli (možná jsme se nedívali v tu pravou dobu). Takže kromě pivka zadarmo bylo podle mě VIPko zkrátka na nic.4. Djs a elektřina
Ještě před odjezdem na Creamy jsme pěkně naplánovali na koho se v kolik hodin půjdeme mrknout. Všechno hezky vycházelo až do doby, co bouchly 2 stage – d´n´b a techno stage. Z jakého důvodu se to stalo jsme nezjistili, ale pravděpodobně se přehřály mašiny. Po dlouhém tichu obě stage zase naskočily, ale už byly touhle věcí docela poznamenané. Při procházce kolem areálu jsme našli Info stánek, kde jsme zjistili, že vystoupení na hlavní, Jägermeister Global Stage jsou přibližně o hodinu zpožděné, takže třeba Above and Beyond, na které jsme se moc těšili se nám místo půlnoci ukázali až v jednu ráno. A&B hráli docela dobře, hlavně na konci setu. Se zpožděním samozřejmě vystoupil i ATB, který jaksepatří roztančil několikatisícový dav. Andree začal poměrně tvrdě, ale ke konci zahrál taky pár jeho klasik, jako třeba 9PM (till I come). Z ATBho jsme šupali mrknout na techno stage, kde hrál Kanzyani, jenže bohužel, stage opět vybouchla a bylo ticho. Jak to nakonec dopadlo a zda Valentino dohrál jsme se nedozvěděli, protože jsme se naštvali a šli pařit jinam :) Každopádně stage se naštěstí podařilo zase nahodit a tak jsme mrkli na německého hošíka, Felixe Kröchera. Jinak co se týká dalších stageí a performerů, líbila se nám d´n´b stage. Kluci to valili hooodně dobře.
Pro příště by to chtělo víc podchytit zdroje elektřiny, aby stage nepadaly, nebo aspoň aby tak dlouho netrvalo jejich nahození.5. Bary a papání
Myslím, že většina barů zvládla nápor partypeople v naprosté pohodě, holt někde byly fronty větší, jinde menší. Dávám velké plus za četnost a rozmanitost barů. Co určitě potěšilo nejen mě byla spousta stánků s nejrůznějšími dobrůtkami, od klasického párku v rohlíku, přes čínské nudle, klobásky a špízy až po výtečné bramboráky (Kč 16,-- za 100 g :)). Potěšil také ovocný bar a stánek s trdelníky, výtečnou a slaďoučkou pochoutkou, stejně jako stánek se zmrzlinou a stánky s koštem potravin nejmenovaného sponzora.
Teď ale k tomu, co naprosto nepotěšilo. Jak jsem se už v úvodu zmínila, nápad pořadatelů vydat vstupenky s konzumačními kupony byl dobrý. Alespoň jsme si to mysleli. Těšili jsme se, že kupony budou brát na všech barech, nakonec brali jen na jednom, ale i to jsme nakonec překousli.
Jednu věc jsme ale nepřekousli, a to naprostý nedostatek drinků a nadbytek kuponů. Jinými slovy, kdo přišel pozdě (cca kolem 4 nebo 5 ráno), dozvěděl se smutnou novinu, a to, že za svoje kupony už si může koupit maximálně točené pivko, protože veškerý ostatní sortiment byl beznadějně vyprodaný (tzn. žádné drinky, žádné Aloe, žádná cola, prostě nic). Během pár chvil bylo bohužel i po pivu. Za tohle opravdu velký mínus. A neříkejte mi, že to nejde spočítat. Myslím, že když sečtu hodnoty drink kuponů prodaných v předprodeji a zvážím ceny na baru, tak nemůže být tak těžké odhadnout předpokládanou spotřebu nápojů. Systém nápojových lupenů mě opravdu zklamal, stejně jako fakt, že všechno stejně za kupony nakoupit nešlo (např. energeťáky). Příště bych alespoň navrhla možnost výměny kuponů zpět za peníze. Free bar nás tedy docela naštval, přesto dávám alespoň plus za výborný drink ATB, který se skládal z Jägermeisteru a Aloe Vera.6. A co dále?
Co mě taky hodně potěšilo byly stánky s nejrůznějšími blikajícími blbůstkami, s tričky, taky soutěžní stánky, kde se daly vyhrát zajímavé věci.
A teď jedna zásadní věc, kterou jsme na Creamech docela hodně postrádali. Jak jsem už řekla, na místě byl stánek, kde si partypeople mohli nechat otestovat extázi. Ale aby tu byl stánek, kde by si člověk mohl dýchnout a zjistit, jestli už je schopen řídit, to bychom chtěli asi moc. Navíc když jsme se ptali místních příslušníků Policie České republiky, oznámili nám, že oni tester taky nemají, takže asi tak :)

Takže suma sumárum......
Klady:
počasí
djs
parkování
možnost opustit areál a bezplatně se vrátit
rozmanitost barů a stánků s jídlem včetně drinku ATB a bramboráčků :)

Zápory::
velikost areálu
nedostatek zboží na baru s kupony
výpadky stageí
nedostatek míst k odpočinku
toi-toiky

Party to byla dobrá, nicméně měla své mouchy jako každá jiná party. S rukou na srdci ale musím říct, že loni, i když se stalo to, co se stalo, jsem si to užila víc.

Peace a těším se na další akci :)
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 8. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Jak dopadla Krémová pole aneb Creamfields 2009 očima Mishi. Vychytané.cz. [Online] 8. 7. 2009. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2216. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-dopadla-Kremova-pole-aneb-Creamfields-2009-ocima-Mishi
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 02:55