Aktuální akce
středa 21. srpna 2019
ZELENÁ KNIHA
14:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
PŘES PRSTY DÁMSKÁ JÍZDA
20:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
The Offspring
21:00 BVV, Brno
The Offspring
URBAN ULTIMATE
23:00 Roxy, Praha
čtvrtek 22. srpna 2019
Paul Kalkbrenner
21:00 Žluté lázně, Praha
Paul Kalkbrenner
KRVAVÁ NEVĚSTA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
pátek 23. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
ANNA
21:00 Multikino Golden Apple Cinema, Zlín
REFRESHMENT
23:00 Roxy, Praha
sobota 24. srpna 2019
Hrady CZ
12:00 Bouzov, BOUZOV
Anna K., Aneta Langerová, Arakain & Lucie Bílá, Dymytry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, Marpo & Troublegang, Michal Ambrož & Hudba Praha, Michal Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Poletíme?, PSH, Rybičky 48, Sto zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek, Wohnout, Elis Mraz, Eliška Buociková
Mácháč 2019

21:00 Máchovo jezero, Doksy
JMSN

21:00 Lucerna - Music Bar, Praha
JMSN

SUNSPHERE
23:00 Roxy, Praha
neděle 25. srpna 2019
SUNDANCE
23:00 Roxy, Praha
Reklama. Chcete ji také?

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů 3D

Zvířátka na sněhu i v džungli, pobaví nás všechny.
Přidat na Facebook
První Doba ledová nadchla všechny, trojice pravěkých chlupáčů zachraňující lidské mládě a posedlá šavlozubá veverka pronásledující žalud. Nečekaně musel přijít i druhý díl kasovního trháku, Doba ledová 2: Obleva, kde se partička prchající před záplavou rozrostla o mamutí slečnu, která je přesvědčená o tom, že je vačice, a její dva brášky (vačice skutečné).
A teď tu máme díl třetí. Mamut Manny čeká s Ellie malé mamuťátko a trápí ho rodičovské problémy. Šavlozubý tygr Diego nám trochu domácky zlenivěl, a tak zatouží být opět samotářským lovcem s kondičkou, která vystačí na něco rychlejšího, než je lenochod (promiň Side) a pak je tu Sid. Ten si začíná uvědomovat, že v mamutí rodině už pro něj asi nebude místo a tak zatouží po té své. A nechybí ani veverčák Scrat, který získal nového protivníka. K touze po úlovku přibyla neodolatelná veveří „femme fatale“ Scratte, která neváhá použít jakékoliv zbraně.
Sid v jeskyni pod povrchem ledové skořápky najde tři vejce. Rodičovská touha je silná, a tak si je nechá. Poté co se z nich vyklubou tři mini tyranosauři, dostávají věci rychlí spád. Mega mamča hledající svou drobotinu zavítá na návštěvu na povrch, odnese mrňouse, s nimi i Sida a velká výprava za záchranou a pod povrch k nám letí jak dobře namazané lyže.
Úsvit dinosaurů udržuje laťku pořád stejně vysoko jako předešlé filmy. Rodinná zábava plná vtipu a roztomilé podívané. Mláďata s kukadlama jak „My little pony“ uchvátí hlavně malé diváky, ty větší potěší barevní dinosauři všech druhů (i když u hlavního záporáka si tím druhem nejsem vůbec jistá) a ty opravdu velké pobaví humorné scénky. Musím říct, že jsem se takhle moc už dlouho nenasmála. Příběh je samozřejmě podle pravidel. Přímočarý jak sjezdovka, občas nahoru, občas dolů a na konec happy end. Někde jsem četla, že autorům dochází nápady a tak použili jako berličku veveřici. Já si to nemyslím, beru to jako přirozený vývoj. Ať je pravda kde chce, tohle v kině nikdo řešit nebude a to je hlavní.
Nějaké nápady měli určitě, když tvořili postavu Bucka. Tahle potrefená lasička je kříženec Jacka Sparrowa a krokodýla Dundeeho, šílenec jak vyšitý a také průvodce naší partičky. Osamělý mstitel dává na frak všem „dinoušům.“
Utržená lavina animovaných filmů je pořád v pohybu a cestou na sebe nabalila i formát 3D, který na nás teď bude z programu kin koukat čím dál častěji. A proto není žádným překvapením, že se tvůrci Doby ledové 3, v rámci ještě větší atraktivity, uchýlili k jeho využití. No nevím, jestli to v tomto případě nebylo zbytečné. Většinu filmu vám ani nepřijde, že se díváte na trojrozměrný formát, jen pokud se nepohnete a nespadnou vám brýle. Scény by se daly využít lépe, ta trocha opravdu využitých se ztratí mezi těmi plochými. Takže myslím, že kdybyste nemohli jít na film 3D a našli v kině pouze klasickou dvourozměrnou verzi, tak vůbec o nic nepřijdete.
Co se tvůrcům opravdu povedlo, jsou kožíšky a srsti. K veveřici by jste se chtěli tulit a ty řasy jí bude závidět každá žena i dívka v sále. Jen mamutice Ellie má trochu gumový chobot.
Český dabing je opět na úrovni a se stejným obsazením.
Co říct na konec. V tomhle parném počasí není nad zchlazení, a proto si naordinujte příjemně chladivý koktejl z doby ledové. Na ozdobu dostanete kupu naprosto rozkošných zvířecích miminek přišpendlených na párátku z humoru. Dobrou chuť ;)Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs
USA, 2009, 96 min
Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Originální znění: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Denis Leary, Simon Pegg, Sean William Scott,…
České znění: Ota Jirák, Jiří Lábus, Zdeněk Mahdal, Kateřina Brožová,…
Verushka
(Veronika Jarešová)
neděle 5. 7. 2009 21:00
Jarešová, Veronika. 2009. Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů 3D. Vychytané.cz. [Online] 5. 7. 2009. [Citace: 21. 8. 2019.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2215. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Doba-ledova-3:-Usvit-dinosauru-3D
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2019
Vaše IP: 35.173.48.224
Serverový čas: středa 21. srpna 2019 17:38