Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Moby vydává nové album. Přiveze ho necelých 50 km od Prahy!

S posledním červnovým dnem vydává všestranný americký hudebník Moby své nové album Wait for Me.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
O2 Sázavafest 2009
čtvrtek 30. července 2009 18:00
(konec +- pondělí 3. srpna 2009 12:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Za českými fanoušky s ním přijede do malebného středočeského městečka Kácov, kde se uskuteční od 30. července do 2. sprna devátý ročník největšího tuzemského multižánrového festivalu O2 Sázavafest, který slavnostně odhalil kompletní line-up!

"Máme velikou radost, že si Moby vybral pro zastávku v rámci svého evropského turné v České republice zrovna O2 Sázavafest. Je to doposud největší hvězda v historii našeho festivalu, která se nepochybně stane hvězdou roku pro všechny české příznivce taneční scény," uvedl šéfdramaturg festivalu Pavel Kloupar.

Americký muzikant Richard Melville Hall, který dostal po narození 11. září 1965 od svých rodičů přezdívku Moby podle románu Moby Dick, který napsal Herman Melvill patřící do hudebníkova rodokmene, bývá ve své dospělosti přezdíván jako hudební chameleón. Dnes, téměř ve 44 letech tento Američan dokáže zahrát na úctyhodné množství hudebních nástrojů a používá svou přezdívku z dětství jako své umělecké jméno, ačkoliv některé své skladby složil pod přezdívkami Voodoo Child, Barracuda, Brainstorm, UHF, The Brotherhood, DJ Cake, Lopez, Mindstorm, Schaumgummi a Pippy Baliunas.
Před tím, než se Moby dal v osmdesátých letech na DJe, hrál před tím v několika kapelách jako Ultra Vivid Scene, výjimkou nebyla ani punková formace The Vatican Commandos nebo anarchistická skupina Flipper. S příchodem rave party a tanečního stylu se odchýlil od dosavadních partiček a dal se na DJe. Z jeho prvních EP je zajímavé Next is the E, na němž se objevila skladba Thousand, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší skladba, ve které zní i 1000 beatů za minutu, tedy okolo 16 úderů za sekundu. Po přesedlání na taneční hudbu bodoval hned se svým prvním singlem Go, jehož úspěch už tehdy reflektovaly britské hitparády, a ne náhodou zazněl i v seriálu Twin Peaks.

Stejně jako muzikantův debut i další dvě alba Early Underground a Ambient vyšla u vydavatelství Instinct Records, od něhož Moby později odešel k větším společnostem. Jeho úspěch v USA i Evropě vygradovalo vydáním čtvrté desky Everything Is Wrong, které v roce 1995 získalo od MTV ocenění album roku. Bylo to první album, které zasahovalo do více žánrů, mezi nimiž nechyběl house, hardcore, rock, ambient, punk nebo jungle.

Následně Moby zremixoval své do té doby nejúspěšnější album a v roce 1996 pod přezdívkou Voodoo Child vypustil do světa taneční hudby The End Of Everything. Kontroverzní byl i následující kytarový počin Animal Right, kde se sám ujal i zpěvu a fanouškům se nesmazatelně vryla do paměti skladba Come On, Baby a That's When I reach For My Revolver.

Návratem na elektronickou scénu se stalo album I Like to Score z roku 1997 a album Play vydané o dva roky později ho katapultovalo na úplný vrchol umocněný 10 milióny prodaných nosičů a bezmála dvouletým turné. Roční práce na tomto albu přinesla v konečném výsledku i zajímavé prvky černošské hudby ze začátku minulého století, hip hopu i instrumentální muziky. Moby dovedl
elektronickou hudbu do běžného konzumního života, protože producenti reklam a televizních spotů využili jeho písně ve své tvorbě. Moby ale neposkytnul své skladby všem. Nechtěl, aby se dostaly do rukou takovým korporacím, které podle něj nějakým způsobem škodí.

V roce 2002 vydal desku s jednoduchým názvem 18, po třech letech vyšlo album Hotel a za další tři roky Last Night. V úterý 30. června vyšla novinka pod názvem Wait for Me, kterou Moby natočil ve svém domácím studiu. Má se na ní objevit více ambientu a komorní atmosféry. Prvním singlem je Pale Horses, který zazní vedle již zažitých hitů i na českém O2 Sázavafestu 1. srpna v
Kácově.Vedle Mobyho se na čtyřdenní kulturní maraton na O2 Sázavafest chystají hudební hvězdy jako skotský zpěvák Jimmy Somerville, který přijede do Česka vůbec poprvé, funky-acid-jazzová legenda Freak Power založená dvojicí Norman Coook alias Fatboy Slim a Ashley Slater, či německá rocková hvězda Die Happy v čele se zpěvačkou Martou Jandovou.

Vstupenky na O2 Sázavafest jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro za 1 200 korun. Pořadatelé poskytují i řadu slev popsanou na http://www.sazavafest.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 10. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. Moby vydává nové album. Přiveze ho necelých 50 km od Prahy!. Vychytané.cz. [Online] 10. 7. 2009. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2213. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Moby-vydava-nove-album.-Priveze-ho-necelych-50-km-od-Prahy!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:32