Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

O2 Sázavafest odhalil celý line-up měsíc před začátkem festu

O2 Sázavafest 29. června slavnostně odtajnil na svých stránkách kompletní line-up.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
O2 Sázavafest 2009
čtvrtek 30. července 2009 18:00
(konec +- pondělí 3. srpna 2009 12:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Celému festivalu začínajícímu ve čtvrtek 30. července bude předcházet tzv. warm up day, který letos proběhne na zvláštní produkci Kácovské léto v centru města. Přístupná bude za dobrovolné vstupné už od středy.

Ve čtvrtek v poledne se pro návštěvníky otevře i areál Malá Strana, kde zahrají například žánrovou cenou Anděl 2008 ocenění Prague Ska Conspiracy či Visací zámek, Post-it nebo Skyline. Ze zahraničních hvězd se představí početná americká formace New Your Ska-Jazz Ensemble.

Velmi silný program pořadatelé připravili na pátek, poslední červencový den. Kácov rozezní rytmy skladeb Mobyho, Freak Power či jednoho z nejznámějších drum'n'bassových producentů a DJ Groovidera. Přijde na řadu i speciální program hip-hopu, který je složen z české a slovenské špičky, kam patří Zverina, Věc, PSH, Indy a Wich, LA4 nebo Vladimír 518.

V pátek si fanoušci budou moci užít i další specialitu. Tou budou početná vystoupení Romana Holého a Matěje Rupperta. První z jmenovaných má na pátek připraveno několik dalších vystoupení mimo Monkey Business. Představí se s kapelami J.A.R., Slávek Janda - Best of, či G-Point Hunters a Orikoulí. "Matěj Ruppert se představí také jako muzikant několika formací. Mimo své
domovské formace Monkey Business se ukáže s G-Point Hunters v O2 Extra zóně a společně s Romanem Holým si zahostují v Orikouli," dodal Pavel Kloupar.

Na O2 Sázavafestu se exkluzivně představí i sólový akustický projekt Honzy Homoly z kapely Wohnout. V akustické scéně představí svou jednu zpívanou a deset akustických skladeb, které obsahuje nové album HOMOLA TOBOLA.

Line-up nabere na obrátkách v sobotu, kdy po koncertu Mobyho pořadatelé nepolevili se zahraničními interprety. Naopak. Mimo premiérového vystoupení Jimmyho Somervilla v Česku míří do Kácova i tzv. německá invaze, jak pořadatelé začali přezdívat kapely Xandria, Green Frog Feet a Die Happy v čele s Martou Jandovou. Ta v současnosti nacvičuje cover verzi Jimmyho písní, které z jejích úst zazní jen v rámci sobotního programu O2 Sázavafestu 2009. Přijedou i švýcarští The Kitchenettes či nizozemští The Gathering a Killerdoll.

Exkluzivní předpremiéru si na O2 Sázavafestu odbude i Michal Horáček se svým jedinečným divadelně-hudebním projektem Kudykam. Hudebně ho v Kácově bude zaštiťovat Ondřej Brzobohatý. Poprvé přímo z úst spisovatele Michala Viewegha zazní za doprovodu baskytaristy Pavla Jakuba Ryby autorské čtení z připravovaného románu Povídky o lásce.

Z tuzemských formací se na sobotní program těší celá česká špička včetně kapel Sto zvířat, Gaia Mesiah, Chinaski, Support Lesbiens nebo Ewy Farne. Celý areál se otevře už v 11 hodin!

Nebude chybět ani obří hudební stan, jehož velikost vystihuje samotný název Big Music Tent, v němž budou vždy až do rána probíhat taneční párty. Poslední z nich skončí v neděli v 8 hodin ráno.

"Vše jsme letos připravili tradičně tak, aby si návštěvníci mohli užít jedinečnou multižánrovost a multikulturnost festivalu, kterou jinde v Česku nezažijí. A díky silnému jménu festivalu, které si vybudoval nejrychleji ze všech velkých českých festivalů, se nám podařilo zajistit i mnohé
speciality," dodal šéfdramaturg Pavel Kloupar.

http://www.sazavafest.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 9. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. O2 Sázavafest odhalil celý line-up měsíc před začátkem festu. Vychytané.cz. [Online] 9. 7. 2009. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2212. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/O2-Sazavafest-odhalil-cely-line-up-mesic-pred-zacatkem-festu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:58