Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

35. Letní filmová škola Uherské Hradiště

24. 7. – 2. 8. 2009 - V půli prázdnin se v Uherském Hradišti koná již 35. ročník jedinečné kulturní akce nazvané Letní filmová škola. Pro letošní rok je připravena řada filmových cyklů (Fokus: Rakousko, Jiná Belgie, Zamrzlý obraz – film a komiks, Migrace jako syndrom, Filmová čítanka: Francouzské neobaroko a další), které budou doplněny množstvím koncertů, divadelních představení, přednášek a workshopů.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Letní filmová škola 2009
pátek 24. července 2009 21:00
(konec +- sobota 25. července 2009 04:00)
Uherské Hradiště
Uherské Hradiště (CZ)

Film a škola?


Letní filmová škola má spojení obou institucí již ve svém názvu. AČFK je navíc pořadatelem stejnojmenného projektu, který se zaměřuje na prosazování filmové výchovy ve školách prostřednictvím projekcí ve filmových klubech. Jak probíhá taková „filmová výchova“ se mohou dozvědět zájemci a účastníci o hlubší studium filmu v kurzu Film, to je věda!, který bude na LFŠ probíhat formou přednášek a seminářů. Vedle toho se ale také 29. července uskuteční prezentace filmově-vzdělávacích aktivit a diskuse s filmovými kluby a učiteli a zástupci jednotlivých institucí o tom, kam by filmová výchova měla směřovat a jakou pozici v ní sehrávají školy i filmové kluby.

Akreditace


V současné chvíli, tedy více než měsíc před začátkem Letní filmové školy, evidujeme přes 1000 akreditovaných účastníků. Tento zájem nás těší a potvrzuje správnost kroku navýšení promítacích kapacit o 4 nové sály. Zájemci o akreditace v délce od tří dnů se mohou akreditovat přes internet až do 20. července, po tomto termínu se mohou akreditovat na místě v kině Hvězda.

Představujeme ty, kteří pomáhají ať už finančně či jinak také uskutečnit letošní Letní filmovou školu v Uherském Hradišti:
Hlavní podporovatel: SYNOT TIP
Hlavní partneři: Jihomoravská plynárenská, člen skupiny RWE a město Uherské Hradiště
Hlavní mediální partneři: Česká televize, Respekt, Český rozhlas 1 - Radiožurnál, MF Dnes
Finanční podpora: Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo kultury České republiky, program Media, Visegrad Fund, Zlínský kraj, VZP ČR, Dat, Nadace Děti-kultura-sport, Gambrinus, Polish Film Institut, Rakouské kulturní fórum, Tekoo, NWT, Stamos, Česko-německý fond budoucnosti
Oficiální vůz: Suzuki
Mediální partneři: Radio 1, Český rozhlas Vltava, Houser, Student Agency, Cinepur, Film a doba, Kulturní čtrnáctideník A2, Filmový přehled, Vychytané.cz, IndieFilm, Sanquis, Cinemax, 25fps.cz, kult.cz, Rádio Česko, Dobrý den s Kurýrem, Radio Zlín a Radio Rockmax
Osobní záštity: ministr kultury, ministr zahraničních věcí, ministr školství, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, velvyslankyně Rakouské republiky Margot Klestilová-Löfflerová, velvyslankyně Belgického království Renildy Loeckx, ředitel Slovenského filmového ústavu a předseda ASFK Peter Dubecký, předseda Federace polských filmových klubů Maciej Gil, ředitel NFA Vladimír Opěla a děkan FAMU Pavel Jech
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pátek 3. 7. 2009 08:00
Prachař, Štěpán. 2009. 35. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Vychytané.cz. [Online] 3. 7. 2009. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2192. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/35.-Letni-filmova-skola-Uherske-Hradiste
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 02:40