Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

O2 Sázavafest od K po L

V další části miniseriálku s informacemi a biografiemi účinkujících O2 Sázavafestu přinášíme performery od K po L 
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
O2 Sázavafest 2009
čtvrtek 30. července 2009 18:00
(konec +- pondělí 3. srpna 2009 12:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
Kamil Střihavka
Český „rockový Ježíš“ Kamil Střihavka přichází po šesti letech se svojí druhou sólovou deskou s názvem „365“.

Společně s kapelou Leaders! jí natočil, ve studiu Svárov. Střihavka je nejen autorem všech skladeb na albu, ale zároveň i producentem. Za mixážním pultem asistoval Lukáš Martínek. Kamilovo nové CD „365“ vyšlo v listopadu 2008.

První singl „Tvou vinou“ byl nasazen do rádií a jeho videoklip běží v TV pořadech a hitparádách. Kamil Střihavka & Leaders! ve složení: Miloš Meier – bicí, Jaryn Janek – bassa, Vilém Bareš – klávesy, Miroslav Chyška – kytara, jeli podzimní turné „365“ a již jsou v plánu letní festivaly.

Koncert spojený se křtem nového počinu proběhl 4. 11. 2008 v pražském klubu Retro Music Hall.Keks
Kapela Keks dávno překročila plnoletost, hraje už plných 28 let. Vznikla v roce 1981, v době nesvobody, ale Husáka přečkala bez vážnější újmy na své tvorbě. A na rozdíl od mnohých dlouholetých kapel nedošlo u Keksů k žádným velkým rozkolům ani pauzám.

Za zrod středočeské rockové formace jsou zodpovědný Petr Dudík (klávesy, zpěv) a Štěpán Kojan (kytara, zpěv). Duo v současnosti doplňuje Václav Šobísek (baskytara) a Václav Suchý (bicí, percussion). Hlavním textařem je Štěpán Kojan, který má na svém kontě přes 500 písní. Jeho nejznámějšími tvůrčími počiny jsou Proč holky pláčou, To se mi líbí, Víš nebo Pošťák, ke kterému v listopadu 2004 vznikl klip a k fanouškovským očím se dostal přes hudební stanici TV Óčko.

V počátcích si Keks „vypůjčili“ hudbu od svých vzorů Deep Purple, Sweet, Slade atd., českými texty jej opatřili Petr Dudík a Štěpán Kojan. V tehdejší době ke kapele ještě patřil Milan Cafourek (basová kytara), Petr Štěpánek (bicí) a Petr Marek (manažer, zvuk, zpěv). Kapela má za sebou už pěknou řádku alb, zatím poslední, jedenácté, vzniklo v loňském roce a nese název To se mi líbí. Některé skladby z tohoto alba můžete slyšet na vlnách rádia Blaník, ale nejlepší variantou bude návštěva některého z letních festivalů, protože live show pod slunečným nebem je teprve tím pravým zážitkem. Kesk letos začínají Votvírákem, pokračují na O2 Sázavafest Batte na Konopišti, přes Vysmátý léto Kadaň, Přeštěnice až k letnímu O2 Sázavafestu v Kácově. Na festivalech bude Keks působit roztomilou odlišností od jiných kapel nejen svojí tvorbou, ale hlavně rozdáváním kondomů se svým logem (otisk ruky). Přesně v duchu jejich letního hesla: Hezké léto s bezpečným sexem a Keksem!

Keks jsou sice nejpopulárnější na své domovské půdě ve Středních Čechách, kde také mají početnou základnu skalních příznivců, ale potkat se s nimi můžete po celé České republice. Nikdy nezapomenou zahrát své nejznámější písničky, které mají nádech nostalgie, některé vás dostanou do varu jako Stíny, Človíček, jiné vás nepatrně rozněžní jako Země, Pošťák, ale v zásobě mají i typické baladovky typu Víš, Lásko, Proč holky pláčou a mnoho, mnoho dalších.

Keks se nyní věnují přípravám dalšího CD, ale vzhledem k nadcházejícím letním festivalům se zaměří i na kvalitnější propracování live show, ve které, jak říká Štěpán Kojan, vždy pouze improvizovali.Kudykam
Zajímavým vystoupením na letošním O2 Sázavafestu bude fragment z chystané činohry se zpěvy Michala Horáčka a Petra Hapky nazvané Kudykam. V pražské Státní opeře bude mít premiéru až 22. října, ale na O2 Sázavafestu se představí v první verzi, na rozdíl od divadlní doprovázené klasickou skupinou.

Michal Horáček ke své práci říká: „V Kudykamu je asi dvacet Hapkových písniček, které aranžuje a nastuduje Ondřej Brzobohatý, člověk o dvě generace mladší. Jsem za to strašně rád, protože Hapkův rukopis miluju, ale domnívám se, že je čas ho rozšířit výsostně muzikálními prostředky, které Brzobohatý má. Riziko je v tom, že mezi lidmi, kteří budou v muzikálu i na CD zpívat, není nikdo slavný. Snad kromě Vojty Dyka, který si už určitým způsobem se svou skupinou Nightwork renomé získal.“

Jak budou znít ukázky v létě vysvětlil Ondřej Brzobohatý, který je odpovědný za hudební nastudování Kudykamu.

„Koncertní ukázka bude mít zvuk písničkový, nikoli finální scénický ze Státní opery. Píseň Penzion svět, kterou známe v podání Michaela Kocába, například zazpívá Ondřej Ruml, a to v úplně jiné aranži a s jinou dynamikou. Písně budou určitě trochu jiné.“

Na otázku, zda má Kudykam místo na české muzikálové scéně Brzobohatý odpověděl: „To je těžké říct. Ačkoli se u nás v souvislosti s ním mluví o něčem výjimečném, na západě není tak neobvyklé dělat divadelní hru s písněmi. Vím, že takových projektů existuje docela dost, i na Broadwayi. Kudykam bude především činohra, která je postavená na verších Michala Horáčka a písních Petra Hapky. Nedokážu odhadnout, jestli na české scéně zaplní volné místo. Vím jen, že je to hezky uchopený projekt, který má velké ambice už jen tím, jak je napsaný a jak bude zpracovaný.“Kurtizány z 25. avenue
Již delší dobu se na české hudební scéně hovoří o návratu skupiny Kurtizány z 25. avenue, které nebyla dlouho na scéně vidět. Díky odchodu původního zpěváka Simona, jenž se začal věnovat osobnímu životu a sportu, se formace na čas zastavila v rozpuku a vyjma tradičních příležitostních koncertních setkání čekala na správnou dobu, kdy se bude moci na scéně opět přihlásit.

Stane se tak letos v létě. Kurtizány z 25. avenue vystoupí na letním O2 Sázavafestu v Kácově, a k tomu připravují písničky pro případné další album. Zpěvu se ujal též velice talentovaný skladatel a textař Tomáš Vartecký, který proslul například svými písněmi pro Annu K.
V čele s kytaristou a nyní i zpěvákem Tomášem Varteckým chystá sérii festivalových setů, během nichž hodlá oprášit jak písničky starší, tak především skladby nové.
Kurtizány z 25. avenue zatím o svých aktivitách příliš neinformují, ovšem na programu letního O2 Sázavafestu v Kácově jejich vystoupení je, a bude nepochybně patřit mezi jeho zajímavé speciality.

Lakeside X
Lakeside X je indie-electro rocková formace, která svou tvorbou přesahuje hranice země, odkud pochází. Od roku 2005 ve složení Janne Marvannen (zpěv), Robert Broj (klávesy), I.G. Dvorsky (bicí) a Vito Hayek (kytara) představuje své temné vize zahalené do moderního electro soundu okořeněného živými nástroji. Na desce hloubka, smyslnost a výlety do zákoutí mysli, na koncertech pak energie, sex-appeal a hypnotická uhrančivost.

Koncerty kapely jsou vždy zážitkem jak díky energii, kterou kapela rozdává po hrstech, tak i projekcím dávajícím písním další rozměr. Od roku 2004, kdy vyšel u ceněné značky Xproduction (vydává např. Magnetik, Skyline, IAMX, Sunshine) zasněný debut "Sunrise" se kapela vyvíjí a posunuje mílovými kroky, sbírá další a další fanoušky a ke konci roku 2008, po úspěšné sérii koncertů k albu "EXIT:NOWhere" (2007) se díky věrnosti svého obecenstva a atmosférou, která kolem kapely vzniká, začíná nenápadně etablovat na tuzemské nezávislé scéně a posouvat se do kategorie kultovních kapel.

Lakeside X jsou možná více než doma známější v zahraničí. Jejich desky jsou prostřednicvím žánrových obchodů k dostání např. ve Velké Británii, v USA nebo v Německu. Díky internetu se hudba Lakeside X dostala i do těch nejneuvěřitelnějších končin světa (rádio KOOL ROCK z peruánské Limy ocenilo LX v srpnu 2007 jako "kapelu týdne"), příznivé recenze se mimo jiné objevily v belgickém prestižním časopisu Side-Line a na hudebních serverech po celé Evropě (Španělsko, Řecko, Finsko, Nizozemí, Polsko).

V rámci turné "EXIT TOUR 2007/8" čítajíci 30 zástavek po celé republice kapela odehrála koncerty jak v známých pražských klubech (Palác Akropolis, Roxy, RockCafe), tak i na několika tuzemských festivalech (Sázavafest , Planet Festival, Creamfields Central Europe, Hrachovka). V roce 2008 se stal singl Anywhere z alba EXIT:NOWhere oficiální znělkou zmíněného festivalu Creamfields Central Europe. Velkou ctí pro kapelu bylo jejich vystopení v roli hosta pro anglickou formaci IAMX.Le Pneumatiq
Skupina Le Pneumatiq byla založena na sklonku roku 2005 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Le Pneumatiq tvoří zakladatel a producent DJ Howska (programming), MC Adrenalin (vocal), bubeník Army a zpěvačka Borůvka (ex-Rapmasters, Wohnout). Mezi největší úspěchy skupiny patří krom mimořádně dobrých ohlasů na živé vystoupení např. nominace písně Life na videoklip roku 2007 nebo zařazení stejné skladby na kompilaci francouzského festivalu EuropaVox 2008, která představuje evropským promotérům výběr nejzajímavějších skupin z celé Evropy. Le Pneumatiq patří k několika málo skupinám, které oživují line-upy letních festivalů - předvádějí show hodnou prvoligových kapel, ale na rozdíl od nich je lze ještě stále považovat za neokoukané. Kvalit živého vystupování Le Pneumatiq si již stihli všimnout i v zahraničí, o čemž svědčí uskutečněné koncerty ve Velké Británii, Slovensku či na prestižním festivalu Transmusicales ve francouzském Rennes.

Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 2. 7. 2009 08:00
Chovancová, Michaela. 2009. O2 Sázavafest od K po L. Vychytané.cz. [Online] 2. 7. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2175. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/O2-Sazavafest-od-K-po-L
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.137s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 16:12